Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Apropos sygnalizacji utraty połaczenia/granicy zasięgu Rx-Tx w trybie NORMAL lub SCAN.

Jako, że "moją" Aurorę już zwróciłem, po zkończeniu tłumaczenia, to sam tego nie sprawdzę, nie mniej przejrzałem wątek Aurory na RC Groups i tu cytat -

 

"There was advertised an "out or range warning" in the initial leaflets, but was removed."

 

- czlyi było zapowiedziane, ale faktycznie nie działa :(

 

I to by się niestety zgadzało, bo pamiętam, że we wstępnych materiałach o Aurorze, taka funkcja była opisana. Czyli podczas testu z mocą Tx zredukowaną funkcja działa, a podczas lotu niestety nie.

W styczniu ma być nowa wersja oprogramowania, może dodadzą tą funkcję, bo wiele porównywalnych z Aurorą aparatur to ma.

Z cekawszych nowośc, to zapowiedziano - w telemetrii - czujnik pomiaru prądu pobieranego z akumulatorów zasilających modelu, podłaczany w miejsce już dostępnego czujnika poziomu paliwa. Druga nowośc to interfejs bezprzewodowy WiFi do komunikacji nadajnik - interfejs HP-22 - pecet.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z cekawszych nowośc, to zapowiedziano - w telemetrii - czujnik pomiaru prądu pobieranego z akumulatorów zasilających modelu, podłaczany w miejsce już dostępnego czujnika poziomu paliwa. Druga nowośc to interfejs bezprzewodowy WiFi do komunikacji nadajnik - interfejs HP-22 - pecet.

PP

interfejs bezprzewodowy WiFi , będzie raczej w zamian za hpp-22 - uwolni nas od konieczności bycia podpiętym z modułu spectra 2,4 kablem do hpp-22 i dalej z hpp-22 do komputera.

 

Ciekawą nowością będzie przystawka mówiąca 8) HTS-Voice Telemetry Voice Announcing System

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc proponowane zmiany z wersji 1.07(2) tak 2 -> do 1.08 wyglądają pozytywnie.

Mnie osobiście interesuje bardzo dobra funkcja której w Hitecach nie było.

EPA to tak naprawdę, w chwili obecnej nie jest końcowym wychyleniem, a jedynie końcowym wychyleniem bez mixów. Jak dołożysz jakiś mix to jest opcja że serwo i tak wyjdzie poza maksymalny zakres ustawionego EPA. A ma być funkcja Ultimate EPA. Co kolwiek to oznacza mam nadzieję ze przypomni to funkcję ATV gdzie od tej ustawionej granicy już serwo choć by nie wiem co nie wychyli się.

A co będzie tak naprawdę to się okaże i niestety nawet sam programista nie chce powiedzieć bo jak pisze "lista życzeń jest długa i wiele będzie ale nie wszystko idzie jak się zaplanowało"

 

Pozostaje czekać do połowy stycznia, czyli realnie pewnie luty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem obudowę z Optimy 6, wsadziłem 3 centymetrowy drucik za antenę, na to wszystko nałożyłem koszulkę termokurczliwą. Zamiast zworki w formie wtyczki serwa zastosowałem zworkę z komputera i wyszedł mi odbiornik ważący trochę ponad 7 gram, razem z rzepami. Nie testowałem go na dużej odległości, ale w depronach się sprawdza.

 

Dołączona grafika

 

Zworkę można wyjąć i wykorzystać gniazdo SPC.

Obudowa i antena zostały całe i można je z powrotem założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam panowie, widzę że temat Aurory już dawno umarł, ja jednak czuję pewien niedosyt spowodowany postem kolegi HANS, napisał on na stronie 7

 

"no i deklarowanych 14ms zrobilo sie 52ms i brak optymalizacji CCPM w śmiglowcach ... ciekawe czy radio faktycznie jest cyfrowe czy jednak jest to konwersja z PPM na 2.4..".

 

Jak mam to rozumieć koledzy, czy te 52ms to opóźnienie reakcji modelu na ruchy drążków??

Cały czas uczę się latać 3D jak narazie są to modele EPP, w przyszłości chcę przesiąść się na większe modele o rozpiętości około <2m.

Teraz stanąłem przed wyborem i kupnem nowej aparatury, nie ukrywam że Hitezc Aurora przypadła mi do gustu najbardziej w tym przedziale cenowym (więcej nie mam zamiaru inwestować). Przed dokonaniem zakupu hamują mnie właśnie te 52ms o których gdzieniegdzie coś czytałem.

Więc jak to z tym tak naprawdę jest, czy jestem w stanie "poczuć" to opóźnienie, czy jeśli już okaże się że takowe jest to czy może to w przyszłości ograniczyć moje latanie samolotami 3D??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracając do tematu aktualizacji softu w A9...

 

Pomyślnie przebiegła aktualizacja w module spectra, w nadajniku oraz odbiorniku Optima 7.

 

Natomiast Optima 9 robi problemy. Zworka SPC jest wpięta. Kabel Data podpięty. Po wpięciu zasilania zaświeca się i świeci ciągle czerwona dioda a oprogramowanie nie wykrywa odbiornika. Odbiornik przelatał wiele godzin i NIGDY nie stworzył problemu.

 

Prawdopodobnie czeka mnie wysyłka na gwarancji. Chyba że macie inny sposób na O9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowe oprogramowania do Aurory.

....

Oczywiście nie obeszło się bez problemów. Mam 5 odbiorników, z których Optima 9, fabrycznie zbindowany z nadajnikiem, nie łączył się z programatorem HPP22. Odbiornik wymieniłem na gwarancji u sprzedawcy.

Moja Optima 9 była całkiem nowa, nigdy nie bindowana dodatkowo, nigdy nie latała, a nie była widziana przez moduł HPP-22. Napisz e-maila do sprzedawcy, a potem wyślij odbiornik. Najpewniej dadzą nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wgrałem nowe oprogramowania do Aurory.

....

Oczywiście nie obeszło się bez problemów. Mam 5 odbiorników, z których Optima 9, fabrycznie zbindowany z nadajnikiem, nie łączył się z programatorem HPP22. Odbiornik wymieniłem na gwarancji u sprzedawcy.

Moja Optima 9 była całkiem nowa, nigdy nie bindowana dodatkowo, nigdy nie latała, a nie była widziana przez moduł HPP-22. Napisz e-maila do sprzedawcy, a potem wyślij odbiornik. Najpewniej dadzą nowy.

Moja sytuacja jest identyczna. Moze wczesne modele Optimy maja jakiegos BUG`a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowe oprogramowania do Aurory.

....

Oczywiście nie obeszło się bez problemów. Mam 5 odbiorników, z których Optima 9, fabrycznie zbindowany z nadajnikiem, nie łączył się z programatorem HPP22. Odbiornik wymieniłem na gwarancji u sprzedawcy.

Panowie, zauważyliście, ze trzeba najpierw zaktualizować do wersji 1,7 a potem do 1,7 (2)?

Jeśli chcecie od razu do 1,7 (2) to nie idzie. Przynajmniej tak było z moimi odbiornikami. To samo dotyczy aparatury i modułu. U mnie poszło bez problemu.

pozdrawiam

Piotr

P.S. Być może jest faktycznie jakiś BUG, nie przesądzam, ze moje rozwiązanie jest działające u wszystkich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co się nie mogą doczekać.

Nowa wersja 1.08 już jest.

Link do strony

 

A co nowego ?

 

Added Functions:

 

Frequency check: You can now decide if you want the radio to ask you to confirm your model to transmit.

Receiver Battery Low Voltage Warning Function: You can select the Low Battery Warning Alarm activation level.

Volt sensor screen for use with "E" Sensor Station.

Current sensor screen for use with "E" Sensor Station.

Rudder -> Elevator: Now added for knife edge flight and includes the "Adjust function" feature for easy in flight fine tuning

Travel Limit: Allows a master EPA to be set so that no matter what mixes influence the servos, so they will not overdriven.

 

Improved Functions

 

Battery Warning setting Function for telemetry: The Low Battery warning screen is now accessible even when receiver is not on.

Aileron Differential: Simplified with single setting added for basic set up

Camber Mix: Improved functionality and flexibility

New Larger timers for easier monitoring

EZ View telemetry monitoring: New screens offer larger text on telemetry functions like Speed, Altitude, RPM, and temp with recorder maximums on all but RPM.

 

Other Improvements

 

When Throttle lock is activated by the toggle switch, the Touch lock function (Throttle lock by touch screen) will not be available and screen now shows throttle lock status.

When a specific model is reset, the model name & model type will remain while the model data will be set back to factory default.

Warning at start-up (Check frequency, High Throttle, Abnormal Flight condition warning) can be applied to all models at the same time.

The B-Fly (Butterfly/Crow) function has been improved. The servo movement has been increased for more travel without the use of the adjust function setting.

Flap-Control function has been improved. "Flaps up" will correspond with the slider or switch in the up positions, "Flaps down" will correspond with the slider or switch in the down position. (Opposite to V1.07 or earlier.)

"Speed" of motor control on Servo monitor screen has been normalized when the RF is off.

By pressing the "Exit Icon" (door icon) for 2 sec., the screen will return to the home screen. This saves having to hit the icon multiple times to back out of a menu.

Models will scroll in groups of 4 ( one page.) Currently, scrolling is one by one.

The EXPO has been modified to be more aggressive for more precise control when flying with high/3D control surface throws.

To get full use of your updated Aurora 9 you must also upgrade the Spectra 2.4 Module and Optima 7 & 9 Receivers to Firmware version 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dowiedziałem się dziś od właściciela sklepu Majsterklepka w Lublinie, że Riku zwróciło się do producenta o zrobienie softu w języku polskim, i że ma się on niedługo ukazać.!!! :D CZY KOMUŚ COŚ SIĘ OBIŁO O USZY W TEJ SPRAWIE? będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam

Piotr

P.SD. Jeśli to prawda, to po raz pierwszy muszę przyznać plusa dla riku, bo po wpadce z intrukcją mają wiele do nadrobienia. W mojej branży za takie coś już dawno stracili by prawo do dystrybucji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.