Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zainteresowała mnie opcja przełącznika trzy pozycyjnego do zmiany obrotów silnika i poszperałem w aparaturze troszkę.

 

 

Jedyna szansa na uzyskanie takiej sytuacji powstaje wtedy, jeśli ustawimy NULL dla podstawowego kanału gazu (THRO) i dodamy na wolnym kanale drugi kanał gazu (THR2), przypisując mu np. przełącznik E.

Teraz trzeba pobawić się w ustawienia w opcji Thro. cut. i powinno działać w modelu.

Podglądając monitor w aparaturze uzyskuje się wtedy pozycje 0-50-100% ustaleń gazu.

 

Powyższe ustawienia są osiągalne w opcji samolot, a nie szybowiec.

 

Jak znajdę chwilkę sprawdzę to w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było. Teraz czekam na tel. z serwisu i mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

Byłbym pierwszym użytkownikiem Aurory 9, któremu padła aparatura po wgraniu nowego oprogramowania.

 

 

Tak przy okazji - może któryś z kolegów użytkuje odbiornik 6 kanałowy Optimy i sprawdzał jego zachowanie po wgraniu do Aurory oprogramowania ver.1.08(0).

Mój odbiornik dostał czkawki i serwa na wszystkich kanałach przemieszczały się krótkimi skokami w trakcie poruszania drążkami.

Wychodziło by na to, że nowy soft nie współgra z 6 kanałowym odbiornikiem.

Jeśli jednak inni z Was mają podobne doświadczenia z Optimą 6, to proszę o informację.

 

 

Nie ma takiego problemu z Optimą 7 (soft ver. 2.00), która po uruchomieniu wywołuje w nadajniku serię ciągłych krótkich pisków, ustających po wyłączeniu zasilania odbiornika. Podejrzewam, że to info o niepodłączeniu do stacji sensorów (HTS-SS) żadnego czujnika, których jeszcze nie posiadam, stąd trudno mi o pewność.

 

 

 

Możliwe, że powyższy opis był preludium do - w chwilę potem, "padającej" aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i przeglądam RCGroups ale nie widzę nic o problemach po instalacji softu.

Jedyne co znalazłem jako zalecenie to że po uaktualnieniu oprogramowania należy sprawdzić wszystkie funkcje, czy poprawnie działają w modelu, a jeśli coś nie funkcjonuje jak trzeba to należy dany mix wyłączyć (INH) i uaktywnić ponownie i to powinno rozwiązać problem.

Osobiście myślę że to może nie jest kwestia softu.

Dodam że uruchomienie odbiornika przy włączonym nadajniku uaktywnia mi jedynie 3 albo 4 piski, że jest link i nic poza tym. Nie mam żadnych ciągłych pisków czy serii jak piszesz.

Są dwie opcje, albo zasilanie odbiornika, wtedy może piszczeć bez opamiętania, gdy zasilanie jest za niskie, albo po zmianie softu ustawienie alarmu zasilania jest ustawione za nisko.

 

No chyba że coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Aurora nie daje znaku życia, to i tak bez znaczenia jak się zachowywała.

Podejrzewaj, że było to jej agonalne zachowanie.

Poczekam na ustalenia serwisem i po naprawie mam nadzieję, że będę mile zaskoczony.

 

Dzięki za poświęceni cennego czasu mojemu problemowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję Optimę 6 i mam soft 1.08 i wszystko mi działa jak należy.

Takie szarpanie serwami w różne strony, nawet poza EPA, jest spowodowane słabym zasilaniem odbiornika. Po prostu Optimy potrzebują wyższego napięcia zasilania niż wszystkie inne odbiorniki jakie spotkałem. Niebezpieczny jest pakiet mało wydajny prądowo, gdzie przy niepracujących serwach napięcie jest odpowiednie, ale jeżeli serwa biorą znaczny prąd, wówczas jest spadek napięcia, a serwa dostają czkawki.

Jeżeli masz włączony nadajnik, to w chwili włączenia odbiornika nadajnik wydaje 4 krótkie "pip" (przy pracy w trybie NORMAL), a inne piski najprawdopodobniej są spowodowane zbyt niskim napięciem zasilania odbiornika. Albo naprawdę jest kiepski pakiet zasilający odbiornik, albo masz zbyt wysoko ustawiony próg włączania sygnalizacji.

 

Co do gwarancji, ja kupiłem radio w ArtHobby i dostałem gwarancję, na której jest konkretna data, do której jest ważna.

 

Podkreślam: UWAGA NA SŁABE ZASILANIE ODBIORNIKÓW OPTIMA. SERWA NIE ZWALNIAJĄ, JAK TO MA MIEJSCE PRZY 35 MHz, ALE SZARPIĄ W RÓŻNE STRONY, NAWET POZA LIMIT EPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakietów jestem pewien. Były świeżo ładowane i sprawdzone przed i po tych próbach. Poza tym do tej pory pakiet był użytkowany w tym zestawie i nigdy nie miałem problemów.

Niczego więcej teraz nie jestem pewien, dopóki aparatura nie będzie w pełni sprawna.

 

Perfect Hobby nie podaje terminów gwarancyjnych, ale mieli sprawdzić w serwisie Hitec'a.

Nadal czekam na ów telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura się nie włącza.

Wyświetlacz jest martwy.

Żadnego nawet "pip" - jak to miało miejsce kiedy była sprawna.

A co najciekawsze po przesunięciu wyłącznika w pozycję off, led nad nim nadal świeci na czerwono. Dopiero odłączenie akumulatora kasuje tę nieprawidłowość - co uznać należy za jedyną normalność :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku , czy procedura ładowania softu przebiegła prawidłowo ?

Czy wgrywałeś soft wszystkich poprzednich wersji kolejno , czy od razu najnowszą ?

Pewnie to nie rozwiąże twojego problemu ale może to jest przyczyna i bedzie to podpowiedzią dla potomnych .

Ja też mam najnowszy soft ale wgrywałęm wszystkie wersje tak jak wychodziły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem przebiegała prawidłowo, nawet kiedy zgasł ekran aparatury to komputer twierdził, że wszystko się wgrało.

 

Wgrywałem od razu najnowszą wersję ale - jak czytałem czyjąś tu wypowiedź, kolejność nie ma znaczenia.

 

Jutro paczka jedzie do serwisu i zobaczymy co z tego będzie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam obrazowo wyprowadzenia gniazga SPC i sposób podpinania do niego zasilania.

Gdy odbiornik zasilany jest przez gniazda serw, wówczas + zasilania do odbiornika przekazywany jest kolejno przez:

- wewnętrzne połączenie pinów środkowych serw do pina sygnałowego gniazda SPC,

- zworką do pina + (środkowego),

- na wewnętrzny stabilizator napięcia,

- z niego zasilane są wszystkie elementy odbiornika.

 

Gdy chcemy zasilać bezpośrednio przez gniazdo SPC to wyjmujemy zworkę, a do gniazda podpinamy zasilanie, gdzie + i - wtyczki jest tak samo wpięty jak we wtyczkach serw, czy pakietach odbiornika.

 

Dołączona grafika

 

Jako, że posiadam model z serwami, które pracują w zakresie 4,8 do 9,6 V, a silnik zasilam pakietem LiPol 2S 7,4 V, przelutowałem w regulatorze obrotów przewód plusa zasilający odbiornik i serwa z wyjścia BEC 5V regulatora, do grubego przewodu + biegnącego z pakietu. Wpiąłem go do odbiornika typowo w gniazdo serwa - obroty silnika.

Uzyskałem wówczas telemetryczny minitoring napięcia alumulatora zasilającego oraz zwiększenie napięcia zasilania serw z 5 V do 7,4 V, co zwiększa ich siłę i szybkość. Nie trzeba przy tym dokładać dodatkowego kabla i wtyczki do gniazda SPC.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.