Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja zaś zasiliłem swój model w następujący sposób usunąłem zworkę ze złącza SPC zwierała styki 1-2 ( 3 wolny na którym jest masa)

1 - napięcie bezpośrednio s LIPO 18,5 alarm przy 16V

2 - +5V z BEC zasiliło odbiornik, moduł telemetrii i helicommand

3 - wspólna masa dla całości

 

serwa zaś z 6V (osobny BEC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na pytanie o motylka, bo nie posiadam Aurpry a jedynie wiedzę z lektury instrukcji, ale muszę przyznać, że niewiele nadajników mi znanych by sobie z czymś takim poradziło. Ewentualnie można by spróbować na jednym przełączniku mieć throttle hold na 0 a drugim włączać mix motyl-gaz.

Z innej beczki - przymierzam się do zakupu tego nadajnika, ale ten kabel antenowy na zewnątrz obudowy tak mnie wkurza, że szkoda gadać. nie przeszkadza wam to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - przymierzam się do zakupu tego nadajnika, ale ten kabel antenowy na zewnątrz obudowy tak mnie wkurza, że szkoda gadać. nie przeszkadza wam to?

Niema z tym bynajmniej u mnie najmniejszego problemu :mrgreen:

Jeżeli będziesz latał tylko na 2,4 (a można też na 35Mhz), można ten kabel schowac do środka obudowy -> mody na rcgroups.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam was z ciekawości czy już ktoś testował zasięg tej aparatury na 2,4Ghz ??

Owszem ... z odbiornikiem Optima7 doszedłem do 1500m - jakie spostrzeżenia:

- do 300m odbiór był bez względu na na polaryzację anteny odbiorczej

- dalej dało się już zauważać wzrost wrażliwości na polaryzację, im dalej tym bardziej antena musiał być w pozycji pionowej, przy większym pochyleniu antena odbiorcza "traciła" sygnał

- powyżej 1000m antena odbiorcza mogła być przechylona max do ~ 20- 30 stopni, przekroczenie tego przechyłu powodowało zaniki sygnału.

 

Warunki testu:

- teren byłego lotniska wojskowego

- nadajnik położony na dachu samochodu z anteną w pionie z ustawionym testem serw

- spacerek wzdłuż pasa, płyty z żelbetu

- odbiornik zasilanie i dwa serwa na listewce ok 70cm + wyciągnięcie ręki ~ 2,5m

 

Dalej już nie szedłem ... w/g teorii w powietrzu zasięg powinien być minimum dwa razy większy. Mając odbiornik 9-cio kanałowy z dwiema antenkami, ustawiając je pion poziom zasięg powinien być jeszcze większy.

 

Tak ma to moduł nadajnika A9. Pika jak traci zasięg i daje ciągły dźwięk jak już jest tuż przed całkowitą stratą. Fajna funkcja ...

U mnie to nie działa ... może coś trzeba ustawić a ja nie wiem co :? lub nadajnik wymaga zmiany softu, nadal mam 1.06 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ben musi mieć bo to jest funkcją samego modułu.

Jak ustawiasz test zasięgu, zmniejsza się moc, odchodzisz na 30-50 kroków to w momencie kiedy sygnał traci bramki pojawiają się piki z modułu, jak całkowicie stracisz zasięg będzie ciągle piszczał.

 

Ja miałem kilka przypadków przy tym jak latałem z odbiornikiem 9 ch i ustawione miałem anteny w środku, kadłub z węglem. Przy pewnych kątach miałem pojedyncze piknięcia i to spowodowało wywalenie anten na zewnątrz w odpowiednim układzie.

 

W domu zrobiłem taki eksperyment, owinąłem kadłub tam gdzie miałem anteny folią aluminiową, zmniejszyłem moc nadajnika, opcja testu zasięgu i odchodziłem od modelu. Model w jednym pokoju, najdalej od balkonu, wyszedłem na balkon, schowałem się za ścianę. Nadajnik piskał aż miło. Taki domowy sposób na zredukowanie zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II. RANGE-OUT WARNING:

Depends on the area you fly, as well as your model’s flight condition the maximum range also

could be varied. Approximately 200 meter before your plane loses connection the range-out

warning will be activated and start warns you with the alarm sound.

Also both LEDs will blink rapidly.

Co w wolnym tłumaczeniu potwierdza co pisałem wcześniej.

Powinno działać, lub nie było zauważone.

Cytat z instrukcji do modułu spectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ben musi mieć bo to jest funkcją samego modułu.

Jak ustawiasz test zasięgu, zmniejsza się moc, odchodzisz na 30-50 kroków to w momencie kiedy sygnał traci bramki pojawiają się piki z modułu, jak całkowicie stracisz zasięg będzie ciągle piszczał.

Po pierwsze - czy masz wgrane najnowsze oprogramowanie?

 

Jak się mój nadajnik zachowuje podczas takiego testu, krok po kroku:

 

- włączam nadajnik oraz odbiornik

- wciskam na ok 3 sekundy przycisk na module, po krótkim sygnale puszczam

- moduł zaczyna wydawać krótkie sygnały, diody migają na przemiennie

- jak wyłączę odbiornik, moduł wydaje sygnał ciągły, po ponownym włączeniu sygnały są znów naprzemiennie

- w moim mieszkaniu mam cały czas obiór, nawet jak umieszczę odbiornik w pralce czy też w mikrofali

 

Niby działa - jednak inaczej jak to jest opisane w instrukcji. Postaram się dzisiaj zrobić test w terenie - zobaczymy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam soft 1.06. Ale to nie ma znaczenia, bo jak pisałem to funkcja modułu, więc czy on będzie w aurorze czy w opicu będzie tak samo działać.

Z tego co piszesz działa poprawnie. Jak zacznie tracić zasięg, ciągły pisk który masz po wyłączeniu będzie poprzedzony piskami przerywanymi.

 

Jeśli chodzi o wyłączanie odbiornika podczas normalnej pracy, nadajnik może nie zareagować.

Wydaje mi się że jak odstawia się zasilanie odbiornika nie ma możliwości żeby dotarła ramka sprawdzająca z odbiornika i nie działa jak trzeba.

Wedle instrukcji sygnał ciągły podawany jest 200 m przed całkowitym zanikiem, zatem niezbędna jest komunikacja, czego nie ma przy odłączeniu zasilania. Tak mi się wydaje.

 

W terenie zadziała dobrze przy zmniejszonej mocy nadajnika.

 

Nie próbowałem testów przy pełnym zasięgu, ale kiedyś wsiądę w auto, odjadę i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredzio pisze dobrze.

Wyciągasz zworkę SPC. To odłącza zasilanie serw.

Podajesz do tego złącza SPC zasilanie z Pakietu, równolegle, jak do voltomierza.

Do pinów gdzie masz podłączone serwa, musisz podać zasilanie serw 4,8.

Nie ma znaczenia do którego kanału, byle odpowiednio do pinów i wsio.

Nie ma filozofii większe.

 

 

Wyjście SPC jest "zaślepiane" zworką która ma połączenie na "+" i "sygnał" ( "-" jest wolny).

Pod który pin podpiąć + i - by zasilić sam odbiornik ??

Wolę was zapytać by nie spalić odbiornika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:jupi: Wysłany: Nie 24 Paź, 10 10:38

specyfick napisał/a:

fredzio pisze dobrze.

Wyciągasz zworkę SPC. To odłącza zasilanie serw.

Podajesz do tego złącza SPC zasilanie z Pakietu, równolegle, jak do voltomierza.

Do pinów gdzie masz podłączone serwa, musisz podać zasilanie serw 4,8.

Nie ma znaczenia do którego kanału, byle odpowiednio do pinów i wsio.

Nie ma filozofii większe.

 

 

 

Wyjście SPC jest "zaślepiane" zworką która ma połączenie na "+" i "sygnał" ( "-" jest wolny).

Pod który pin podpiąć + i - by zasilić sam odbiornik ??

Wolę was zapytać by nie spalić odbiornika....

 

I ZALEGŁA CISZA........AWYDAWAŁO SIĘ ŻE WSYTKO WIEDZĄ!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , wyciąga się zworkę i podaje się napięcie np. z pakietu lipol 3S do złącza SPC.

Do zasilania serw potrzebny jest jeszcze jeden pakiet np. 4,8v lub poprzez bec-a z tego samego lipola.

 

edit :

 

Czyli zworka w SPC łączy piny : sygnał i plus , po wyciągnięciu zworki minus jest od strony pustego pinu w zworce .

 

W odbiorniku Optima9 , leżącym do góry napisem i tyłem do ciebie patrząc na złącze SPC masz kolejno piny od lewej do prawej : sygnał , plus , minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.