Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

czy już ktoś z was posiada dodatkowe akcesoria do telemetrii ? , ja zamówiłem swoje na początku kwietnia ze sklepu Toysonics.com ale do tej pory nie wysłali mi jeszcze zamówienia

Ja tez jeszcze czekam - lecz zamawiałem w innym sklepie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Roman te akcesoria będą dostępne dopiero pod koniec sierpnia. To jest pre-order.

Więc troszkę jeszcze poczekasz.

teraz tak , ale już dwa razy zmienili datę ich dostępności . Jak zamawiałem to miały być na koniec czerwca później w lipcu a teraz to już tracę cierpliwość , bo po co mi w zasadzie to po sezonie , mogę kupić na następny sezon i pewnie ceny spadną lub pojawią się "gadające gadżety :lol: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ktoś wie jak w Aurorze ustawić mniejszą reakcję na lewy suwak klap.

Mam ustawione klapy i wychylenia suwaka wychylają mi klapy tak jak mają zaprogramowane maksymalne wychylenia i dobrze, ale deczko mi przeszkadza ponieważ boję się że w czasie lotu po prostu ruszę suwak co powoduje duże wychylenia klap.

Kto wie jak zmniejszyć to ale żeby klapy dalej chodziły np w innych funkcjach na maxa. EPA nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ktoś wie jak w Aurorze ustawić mniejszą reakcję na lewy suwak klap.

A wie ktoś :wink:

 

Meni - model, 2/2, FLAP CON.

Wybierasz Switch, sel, wskazujesz który przełącznik - powiedzmy że "A" cofasz się w meni do - FLAP CONTROL.

Pstrykasz kontrolnie przełącznikiem - raz powinno być [0] a raz [1] (górny prawy róg)

Teraz dowolnie w/g potrzeby ostawiasz sobie wartości FLAP i FLP2, jak poruszasz suwakiem klap, to na wykresie dokładnie widać jak to wygląda graficznie.

Ustawiasz sobie wartości dla [0] - w/g mnie klapy w pozycji ZAMKNIĘTEJ.

Oraz dla pozycji [1] w/g mnie klapy czynne (wartość wychyleń dopasowana dla danego modelu)

Można jeszcze ustawić S.SPEED dla serwa FLAP oraz FLP2 - od 0 do 25sek w obie strony lub w tylko w jedną. Osobiście ustawił bym opóźnienie ok. 5sek do połowy wychylenia, powrót bez opóźnienia włączaną również przełącznikiem [A]. To samo tyczy się kompensaty wysokością.

 

Jak ja by to widział praktycznie - podczas latania przełącznik [A] mam ustawiony w pozycji od siebie czyli [0], klapy są wyłączone. w tym momencie nie przejmuję się ustawieniem suwaka klap, czy też jego przypadkowym przestawieniem.

 

Podchodzę do lądowania - sprawdzam ustawienie suwaka - e/w ustawiam na ok 50% i włączam przełącznikiem [A] klapy które powoli się wychylają do połowy wychylenia... reszta to już suwak i płynna regulacja wychyleń podczas lądowania.

 

Oczywiście trzeba to poustawiać praktycznie w/g swojego WidziMiSię zweryfikować i sprawdzić praktycznie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po miesiącu eksploatacji w T-rexie 500, wczoraj moja Optima 9 straciła podczas lotu końcówkę anteny. Po dokładnym obejrzeniu odbiornika zauważyłem, że drugiej antenie grozi to samo. Przyjrzałem się też antenie odbiornika Optima 6 (zakupiony później) i zauważyłem zmienioną (ulepszoną) konstrukcję tego felernego elementu. Przejrzałem internet i dowiedziałem się że nie jestem wyjątkiem :cry: . Po wielu sygnałach o takich przypadkach Hitec zmienił konstrukcję anteny i nawet na swej stronie pisze jak zapobiec uszkodzeniu anteny starego typu. Dla mnie to musztarda po obiedzie. Jutro zacznę rozmowy reklamacyjne ze sprzedawcą u którego kupiłem combo (moduł i odbiornik), ale znając naszą polską rzeczywistość to łatwo nie będzie. Jestem wściekły bo może się okazać, że w tym sezonie już nie polatam T-rexem :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję :cry:

 

Nie bardzo wiem na czym to udoskonalenie/zabezpieczenie końcówek anteny polega. Swoją od razu zabezpieczyłem przez dodanie koszulki termokurczliwej. Na pierwszy rzut oka wydało mi się to nie do końca przemyślanym rozwiązaniem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym dokładnie polega problem? Antena uszkadza się od drgań czy od złego zamocowania? Pytam ponieważ stoję przed zakupem aparatury i po przeczytaniu ostatnich Waszych postów nabrałem wątpliwości co do Hiteca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam czy już ktoś się z tym zapoznał ?

 

 

http://www.hitecrcd.com/files/AURORA9107.pdf i tu

 

http://www.hitecrcd.com/files/System%20Update%20Manual.pdf i jeszcze to

 

http://www.hitecrcd.com/support/aurora-updates.html ciekawy orzech do zgryzienia :)

Wgrałem nowe oprogramowania do Aurory.

Z tego co naprędce zauważyłem to nowe oprogramowanie daje możliwość wpisania hasła do nadajnika, a telemetria będzie informować o spadku napięcia zasilania odbiornika z pakietu 4 lub 5 ogniw NiCd/NiMh (chyba sama wykrywa ile jest ogniw).

Oczywiście nie obeszło się bez problemów. Mam 5 odbiorników, z których Optima 9, fabrycznie zbindowany z nadajnikiem, nie łączył się z programatorem HPP22. Odbiornik wymieniłem na gwarancji u sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewia2006,

telemetria będzie informować o spadku napięcia zasilania odbiornika z pakietu 4 lub 5 ogniw NiCd/NiMh (chyba sama wykrywa ile jest ogniw).

ciekawe czy nowy soft rozpozna pakiet li-pol który wymieniłem w aparaturze chyba nie powinno być problemu :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.