Skocz do zawartości

Edge 540 2200mm -Projekt Piotra-relacja


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kadłub od dołu pokrywam od 1 do 4 wręgi balsą  2 mm, między 3 a 4 wręgą dodatkowo zrobię wstawkę z tkaniny szklanej, ponieważ tam będą otwory na wylot ciepłego powietrza. Górę kadłuba pokrywam również 2 mm balsą. Garb za kabiną  będzie pokryty kanapką z 3 mm depronu rowkowanego i naklejoną warstwą 1 mm balsy. Generalnie wszystko wynika z konstrukcji i ma się licować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie Henryku prawdopodobnie na dzień dzisiejszy jestem jedyną osobą której udało się ulotnić EDGA z projektu Piotra. Zdjęcie mojego Edka Piotr umieścił w temacie poprawiony EDY-540. Jeśli mogę coś zasugerować to zdecydowanie należy zwrócić uwagę na wagę tyłu modelu , w przypadku mojego Edka po zamontowaniu sinika okazało się że jest problem z wyważeniem . Musiałem zdecydowanie zmniejszyć wagę tyłu. udało się to po zjęciu balsy zarówno ze statecznika pionowego jak i ze steru wysokości . Kolejną rzeczą którą radzę zdecydowanie zrobić to wkleić płaskowniki węglowe w dżwigary skrzydeł . Ja dżwigary miałem zrobione tylko z balsy i na efekty nie musiałem długo czekać . Podczas lotu poprostu złamało się skrzydło , skutek wiadomy KRET. Jeśli chodzi o właściwości lotne modelu to muszę przyznać że model jest przewidywalny lata bardzo stabilnie . Porównał bym jego zachowanie w powietrzu z Kataną . Z modelu byłem bardzo zadowolony , a fakt że zamówiłem i poskładałem następnego Edka chyba najlepiej o tym świadczy . Do modelu mam zrobione formy laminatowe mordki i kabiny . Gyby Pan był zainteresowany to proszę o kontakt . Jestem nowym członkiem tego forum i jeszcze nie umiem wstawiać zdjęć . Poproszę Piotra o wstawienie zdjęć mojego nowego Edka . Pozdrawiam

co prawda trochę czasu minęło od tego posta, ale mam pytanie , czy masz może jeszcze formy do maski EDGA.Właśnie jestem w trakcie budowy II wersji edga.

Mariusz (tel 664748169)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.