Skocz do zawartości

Edge 540 2200mm -Projekt Piotra-relacja


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisał Sławek,model budowaliśmy do spółki,Sławek zaczął a ja kończę.

Model ten budowałem nie mając żadnych planów,ale jakość doprowadziłem go do podobieństwa Edzia.

Zobaczę latem jak będzie latał,mam w planie dorobienie nowych płatów 2400mm,Gdyż będzie on wyposażony w ciężki i mocny silnik MVVS58,co o tym myślicie,czy wystarczy mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak jak pisał Sławek,model budowaliśmy do spółki,Sławek zaczął a ja kończę.

Model ten budowałem nie mając żadnych planów,ale jakość doprowadziłem go do podobieństwa Edzia.

Zobaczę latem jak będzie latał,mam w planie dorobienie nowych płatów 2400mm,Gdyż będzie on wyposażony w ciężki i mocny silnik MVVS58,co o tym myślicie,czy wystarczy mocy?

 

 

 

jeśli będzie taka potrzeba to mogę dorysować skrzydełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość slawekmod

Panie Henryku prawdopodobnie na dzień dzisiejszy jestem jedyną osobą której udało się ulotnić EDGA z projektu Piotra. Zdjęcie mojego Edka Piotr umieścił w temacie poprawiony EDY-540. Jeśli mogę coś zasugerować to zdecydowanie należy zwrócić uwagę na wagę tyłu modelu , w przypadku mojego Edka po zamontowaniu sinika okazało się że jest problem z wyważeniem . Musiałem zdecydowanie zmniejszyć wagę tyłu. udało się to po zjęciu balsy zarówno ze statecznika pionowego jak i ze steru wysokości . Kolejną rzeczą którą radzę zdecydowanie zrobić to wkleić płaskowniki węglowe w dżwigary skrzydeł . Ja dżwigary miałem zrobione tylko z balsy i na efekty nie musiałem długo czekać . Podczas lotu poprostu złamało się skrzydło , skutek wiadomy KRET. Jeśli chodzi o właściwości lotne modelu to muszę przyznać że model jest przewidywalny lata bardzo stabilnie . Porównał bym jego zachowanie w powietrzu z Kataną . Z modelu byłem bardzo zadowolony , a fakt że zamówiłem i poskładałem następnego Edka chyba najlepiej o tym świadczy . Do modelu mam zrobione formy laminatowe mordki i kabiny . Gyby Pan był zainteresowany to proszę o kontakt . Jestem nowym członkiem tego forum i jeszcze nie umiem wstawiać zdjęć . Poproszę Piotra o wstawienie zdjęć mojego nowego Edka . Pozdrawiam

Jurek, w sprawie naszej dzisiejszej rozmowy telefonicznej ( chyba dobrze pamietam nick) to podeślij mi swój mail. Myślałem nad tą rozmową jak wracałem do domu (3h) i myślę że damy radę zrobić fajne rzeczy łącząc nasze siły. Czekam na mail :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jurek, w sprawie naszej dzisiejszej rozmowy telefonicznej ( chyba dobrze pamietam nick) to podeślij mi swój mail. Myślałem nad tą rozmową jak wracałem do domu (3h) i myślę że damy radę zrobić fajne rzeczy łącząc nasze siły. Czekam na mail :)

Minęło kilka lat i w tym roku Edziu polatał w końcu na lotnisku w Bobrownikach. Model latał z 3W 55 . Niestety poległ dwa dni temu- przyczyna to wyłącznik zasilania. Model latał fajnie i był przewidywalny, miał bardzo wytrzymałe podwozie i mocne skrzydła (dźwigar sosnowy), do lotu ważył 8,5 kg. Póżniej wstawię zdjęcia.

Aktualnie myślę nad budową takiego Edzia, jakby co to gdzie mogę dostać maskę. Widziałem na filmie Exeusa i kolega ma plany na laser, i czy do niego można gdzieś dostać maske i kabinke?( jest brany pod uwage)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskę i kabinę też bym chętnie kupił. Powoli wracam do modelarstwa i kończę projekty zaczęte wieki temu. W tym sezonie ukończyłem Ultimate'a zaczętego przeszło 5 lat temu. Edge z projektu Piotra planuję skończyć do wiosny i te dwie części zaoszczędziłyby mi sporo czasu (którego nadal nie mam za wiele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość. Mianowicie, wróciłem do tematu EDGE. Na dzień dzisiejszy jest to nowsza konstrukcja poprawiona no i ładniejsza. Najważniejsze to to że będzie dostępna mordka i kabinka. Dziś pierwsze wycinanie. postaram się o fotki, relacja będzie dostępna w miarę budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość. Mianowicie, wróciłem do tematu EDGE. Na dzień dzisiejszy jest to nowsza konstrukcja poprawiona no i ładniejsza. Najważniejsze to to że będzie dostępna mordka i kabinka. Dziś pierwsze wycinanie. postaram się o fotki, relacja będzie dostępna w miarę budowy.

 

Piotrze, może pamiętasz, jakiś czas temu rozmawialiśmy telefonicznie o nowym projekcie Edga. Ja mam swojego (wg Twojego pierwszego projektu) mocno zaawansowanego - poklejone wszystkie laserowe puzle i zaczęte oklejanie kesonów i usterzenia - do wiosny chcę go skończyć. Jeśli miałbym wejść w nowy projekt, to musiałbym pierw sprzedać to, co mam, w stanie do dokończenia. Masz może jakieś rysunki, zrzuty ekranu, które mógłbyś udostępnić na forum lub na priva, abym mógł porównać obie wersje i zadecydować, czy zaczynać zabawę od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12189469_10203940143583273_5363310509432


Od wczoraj składam nową wycinankę. Mam kilka fotek ze składania:

1. Budowa zaczyna się od sklejenia domku i przedniej wręgi.

20151103_134219.jpg

 

20151103_135031.jpg

 

20151103_171629.jpg

 

20151103_171644.jpg

 

20151103_171659.jpg

 

20151103_182714.jpg

 

20151103_182734.jpg


2. Następnie wstawiamy łącznik 1 i 2 wręgi - wywietrznik 

 

20151104_132952.jpg

 

20151104_133001.jpg

 

oraz wstawiamy prowadnice wręg w domku

 

20151104_133013.jpg

 

 

20151104_134541.jpg

 

20151104_134552.jpg

 

 

Następnie wstawiamy górę kadłuba 

 

20151104_134613.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie widoczne są zmiany w stosunku do pierwszej wersji. Moim zdaniem zdecydowanie na plus:

  • zaokrąglony spód kadłuba,
  • firewall wklejany na pełne zamki - nie wypadnie nawet jak się zapomni posmarować klejem  :) ,
  • o ile dobrze widzę to uwzględniłeś na firewallu skłon silnika, w pierwszej wersji z tego co pamiętam to trzeba było samemu kombinować,
  • "szczelniej" wydzielona komora wydechu - wnętrze powinno się mniej nagrzewać.

Jeśli miałbym wskazać potrzebę zmian w stosunku do pierwszej wersji, to:

  • schowałbym serwa lotek i steru wysokości w profil płata / statecznika poziomego tak, aby wystawały tylko dźwignie,
  • w pierwszej wersji moim zdaniem dźwigar stateczników poziomych (bagnet) był umieszczony za bardzo z tyłu - stosując zawiasy kołkowe trzeba było je sporo skracać w części wklejanej do statecznika.

Być może to już uwzględniłeś lecz jeszcze nie pokazałeś tego etapu budowy. To, co pokazałeś wygląda bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Fajny model będzie. To sklejanie kadłuba to jakbym widział swoją robotę kilka miesięcy temu.

Mam pytanie natury technicznej. Moje "puzzle" były wycinane frezem,Twoje widzę są laserem. Słyszałem,że zwęglone krawędzie po wycinaniu laserem nie gwarantują dobrego wiązania kleju i elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam dobrego polskiego kleju wikolowatego i nie ma  z tym problemu, a tak w ogóle to zwęglenie krawędzi występuje tylko w sklejce  brzozowej lotniczej, przy balso sklejce jest ok.  Generalnie chodzi o klej jakim jest klejona sklejka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.