Skocz do zawartości

Edge 540 2200mm -Projekt Piotra-relacja


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się nawet powyginać balsę :shock: .Zdecydowanie przesadziłem z rozmiarem tego modelu tym bardziej że mieszkam w bloku a i samochodu nie mam :D .

Sławku model wygląda rewelacyjnie i zapewne tak będzie latał a co do wielkości no cóż zawsze możesz na lotnisko podjechać na modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam Kolegów

Dziś zostały wysłane pierwsze trzy zestawy poprawionego przez Piotra modelu :D

 

Wszyscy Koledzy którzy są jeszcze chętni do nabycia modelu proszeni są o zgłaszanie na PW

Proszę o w miarę szybką decyzję, ponieważ są poważne braki materiałowe na rynku i z tego co dowiedziałem się sytuacja będzie podobna do tej z ubiegłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Z braku czasu bardzo niewiele zrobiłem.Wkleiłem tylko statecznik pionowy i dorobiłem łoże koła ogonowego.Z tego co widzę to moja maska silnika jest inna niż w poprawionym projekcie więc kopyto do niej zrobię ze styro bo nie ma sensu robić formy negatywowej dla jednej mordy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Wiadomości są dwie, jedna dobra , druga zła.Dobra jest taka że udało mi się kupić 16 desek balsy i trochę listew na edge i ultimate oraz żywicę.Zła jest taka że nie mam czasu na modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

No i listwy nie doszły więc skrzydeł nie zrobię.Po walce z Vacu dla kolegi z forum zabrałem sie trochę za edge (tak celem terapeutycznym żeby nie skończyć u psychiatry -tłoczenie daje popalić) .W każdym razie wykonałem rurę laminatową, zaszpachlowałem statecznik pionowy, dorobiłem zakończenie kadłuba i półkę podwozia ogonowego, podszlifowałem całość.Przerobiłem też górę kadłuba bo nie dostałbym się do elektroniki -oryginalnie są krzyżaki , ja wykrzyżuję dół kadłuba.Rura laminatowa jest nawinięta z całego kawałka tkaniny chociaż na zdjeciu wygląda jak by była zrobiona z paska tkaniny.Spiralny ślad jest po nitce utrzymującej papier na wzorniku.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

W sumie to nic ciekawego na tych fotkach nie ma.

 

Pokryłem dziś balsą połówkę steru wysokości i okazało się że ster trzeba przerobić .Przy takim ścięciu jak teraz ster kierunku nie wychyli się więcej jak 30 st licząc od neutrum czyli suma wychyleń w obie strony będzie odpowiednio 60 st.Mało.Muszę poprawić na 45 st w każdą ze stron.Może się nie przyda ale lepiej mieć szerszy zakres.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zastanawiam się czy nie dać wyważenia masowego każdej z połówek SW bo są takie możliwości.

 

EDIT: przerobiłem skosy połówek SW , teraz nie powinno być problemów z wychyleniami SK

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jakoś tam wyszło.

 

Skleiłem kadłub do forumowego Ultimata ale się nie przyznam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.