Skocz do zawartości

Edge 540 2200mm -Projekt Piotra-relacja


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zamówiłem balsę 3mm, ciekawe czy przyślą dobrą :roll: .W każdym razie ja zmodernizuję trochę swój model, dół kadłuba będzie zaokrąglony w narożnikach, zaokrąglenia będą z balsy 3mm giętej na mokro, przerobiłem też ostatnią wręgę żeby linki steru kierunku miały możliwość przesuwania się bez ocierania się o konstrukcję kadłuba .Jutro może jakieś fotki machnę ale niewiele jest do pokazywania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie większość rzeczy pasuje do siebie ale wręga przed statecznikiem pionowym jest za daleko, mnie to nawet na rękę że tak jest.

Dołączona grafika

Sam statecznik ma narazie wstępnie wyszlifowane natarcie więc na zdjęciach jest jeszcze nie dokończone ale pasuje całkiem dobrze do kadłuba.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Musiałem przerobić ostatnią wręgę bo była za wąska o 6mm czyli dodałem po 3mm z każdej strony oraz zmieniłem układ prowadzenia linek bo oryginalne rozwiązanie było bez szans na powodzenie.

Dołączona grafika

 

Wykombinowałem sobie serwa w połówkach statecznika poziomego, mogę zrobić je też w kadłubie ale dobrze mieć dwie opcje.

Dołączona grafika

Wyażurowałem więc żeberko przy kadłubie a drugie na serwo wyciąłem ze sklejki 2mm. Dorobię jeszcze jakieś wzmocnienia i powinno być ok.

 

Edit, żeberka wyglądają na krzywo wklejone ale to chyba aparat zniekształcił zdjęcie bo są prosto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarłem pokrycie ,, stare mi się nie spodobało, pokryłem statecznik balsą 2mm i zeszlifuję do 1,5mm.

Tak jak wcześniej pisałem , przerobiłem statecznik tak aby serwo wchodziło do środka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Samo mocowanie połówki statecznika wysokości Piotr zrealizował w sposób pokazany na zdjęciu.Chyba widziałem podobny w modelu MX-2.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu połówki statecznika nawlekane są na bagnet fi 10mm i taki mały szczątkowy fi 6-7mm i to dopiero dokręcane na dwie śrubki.Chyba nie odleci.A nawet jak odleci to w drugim pudle czeka wycięty ultimate a i swojego mam do dokończenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Piotrze , takie rozwiązanie ma większość Axarów i innych modeli tego typu.

Wszędzie tam są po 2 śruby na stronę i to wydaje się optimum , podczas wolnych obrotów może wytelepać ogon jeśli będzie go trzymać jedna śrubka .

Ale oczywiście to Sławka decyzja jak buduje swój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.