Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Maćku - realizacja moich kilkudziesięciu zamówien także przebiegła wzorowo.. Pierwszy raz dowalili chyba ze dwa lata temu - jak robiłem zbiorowe zamówienie dla chłopaków z epheli..Czekaliśmy chyba ze dwa miechy.. Mieliśmy podany numer trackingowy - a jakże.. Ale ten numer okazał się fikcyjny, a sprawa wyszła na jaw po tym, jak zagroziłem roszczeń za pomocą PayPal'a.. Na drugi dzień wysłali sprostowanie, że niejaki Ivy jest za to odpowiedzialny i został przeniesiony za to do innego działu.. Po czym nadali numer trackingowy z którym przyszedł.. A sprawa się rozbiła o jeden komplet łopat do 450-ki.. Jak zamawiałem - na stanie było.. Jak zaplaciłem - także.. Ale w międzyczasie stan się wyczerpał, przesylka nadal leżała, a oni podali fałszywy numer trck..

- To było pierwszy raz..

Za drugim - zamówiłem komplet do heli 450 )(silnik, serwa, regler itd). I zaczęło się robienie "tata-wariata".. ;) Na dzien zamówienia - wszystko było.. Później z niepokojem zauważyłem brak niektórych rzeczy, ale byłem spokojny - bo przecież bylo zapłacone.. I znów: Nie wysyłali - bo czegoś tam brak.. jak się owe "coś" pojawiło - brakło innego.. I tak do znudzenia.. I znów - anulowane zamówienie..

trzeci raz - bliźniaczo podobny.. No i te dwa ostatnie.. :)

Nadmieniam, że jestem cierpliwy.. Ale walenie w kulki - nikomu nie przejdzie przez gardło gładko.. ;)

Cóż.. Pozostaje mi życzyć Ci, abyś nie doświadczył tego co ja.. :) To bardzo irytujące i pewnie podważy Twoje wyobrażenie o HK.. :)

Aaa.. Nie wspomniałem: Dwa razy byłem na ulicy Łączyny w Warszawie w związku z przesyłkami z HK. Niektórzy wiedzą co mieści się na Ul. Łączyny ;) Ale to ryzyko wkalkulowane w ten "biznes".. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle piszesz o wyczerpywaniu się zapasów w trakcie realizacji zamówienia.A to nie jest tak, że jak już zamówienie jest printed, to chodzi gość po magazynie, ściąga ze stanu i wkłada do paczki? Wtedy jeśli zbiegiem okoliczności było 20 zamówień na np te łopaty a na stanie jest tylko 15 to okazuje się, że dla 5 zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak jak piszesz. Nawet pisałem o tym wcześniej, ale okazuje się, że jest inaczej, bo w taki zbieg okoliczności nie wierzę.. Poza tym - sytuacja zaczęła się pogarszać od około roku..

- Jeśli chcesz wiedzieć więcej - odsyłam na Epheli.. Tam znajdziesz wątek poświęcony zamówieniu zbiorowemu i o ile pamięć mnie nie myli - powinny być screen'y korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem ponad miesiąc zanim paczka została wysłana z HK na moje zapytanie co się dzieje odpowiedzieli że mają kłopoty z HK post odnośnie przesyłek zawierających li-pole lub klej i że negocjują z Singapore Post.

Za to kiedy wreszcie paczkę wysłali to zrobili to przez FEDEX-a i paczka była u mnie pięć dni po wysyłce z HK za co wyrazy uznania.

Generalnie kiedy zależy mi na czasie i coś potrzebuję na jutro to wybieram polskie sklepy, w HK zamawiam kiedy jestem na etapie planowania (inna sprawa że czasem projekty lądują w koszu a przesyłka w drodze).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,to ja podepne się pod temat,planuje zamówić duży model pod spalinę z w magazynie <chyba Chińskim>shipping Options mam tylko : ChinaPost Air Parcel No Lipo 1100x385x211mm 5300g,łączna kwota z transportem wychodzi 109$,spodziewam się oczywiście wizyty w celnym i rozumiem zapłaty 23% vat od całej kwoty + z tego co doczytałem na forum 7% cła <jak się mylę to prosze mnie naprostować> nie mam zamiaru nic kombinować z zaniżaniem kwoty itp i tak i tak ten model wyjdzie mnie mniej niż połowę kwoty tej co miał bym zapłacić w naszym kraju a i tak sezon się kończy więc na czasie podróży przesyłki mi nie zależy,w EU magazynie tego modelu nie ma i nie było od dłuższego czasu-moja obawa i pytanie jest jedno-czy nie jest jakimś wielkim ryzykiem transport tak dużej paczki z Tak dalekiego miejsca? sprowadzał ktoś tak wielkie pudła z Chińskiego magazynu?

Dzięki wielkie za pomoc i pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na artykuły modelarskie nie ma cła,zapłacisz jedynie Vat.Dwa razy zamawiałem spore paczki z HK i póki co nie było żadnych uszkodzeń,co wcale nie znaczy,ze zawsze tak będzie.Papatrz na YT jak sie potrafią obchodzić z paczkami w firmach transportowych :angry: .Horror

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo za odpowiedz,sporo mi się naświetliło,a co do traktowania paczek jak na filmie,co cóż.... ręce opadają,miło by było jak by obejrzał to ktoś kto mógłby tego pana i jemu podobnych wywalić z roboty i podnieść jakość świadczonych przez tą firmę usług.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć tego dziadowskiego HK. Kiedyś mi zgubili przesyłkę i udawali, że nic się nie stało. Zalożyłem spór w Paypalu i oddali kasę. Ale od tej pory czas potrzebny na spakowanie wysyłki trwa 2-3 tygodne. To, że są złośliwi wiem, gdyz założyłem drugie konto i tam wysyłka idzie 2,4 dni od płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć tego dziadowskiego HK.

:D No to jest nas dwóch.. Wybiorę swoje punkty których trochę mam za wycofanie zamówień i żegnam się z tymi dziadami.. Robi się tam gnój..

Teraz pakiety i galanterię modelarską można kupić niemalże w tej samej cenie na Allegro. Są inne sklepy zagraniczne, które uszanują nasze pieniądze i czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.