Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zamawiając towar przesyłką nierejestrowaną musicie się liczyć z ryzykiem jakie podejmujecie. Taka przesyłka może "zginąć" bardzo łatwo.

Kilkukrotnie tez tak kupowałem jakieś małowartosciowe przedmioty, i dwa razy zdarzyło mi się że przesyłkę znalazłem na wycieraczce pod drzwiami, bo nie mieściła się w skrzynce na listy. I właściwie mógłby ją sprzątać każdy. Może jeszcze dojdzie, czekajcie cierpliwie, bo i tak nic więcej zrobić się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Moja paczka też ciągle nie dotarła. 5 kwietnia uruchamiam im sprawę w paypalu. Nie mam zamiaru czekać w nieskończoność a wiem, że na pewno będą mnie zbywać tekstami "przesyłka może iść nawet 45dni". Tylko, że po 45 dniach to ja sobie mogę moje pretensje wsadzić gdzieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka też ciągle nie dotarła. 5 kwietnia uruchamiam im sprawę w paypalu. Nie mam zamiaru czekać w nieskończoność a wiem, że na pewno będą mnie zbywać tekstami "przesyłka może iść nawet 45dni". Tylko, że po 45 dniach to ja sobie mogę moje pretensje wsadzić gdzieś...

 

Mowisz o paczce nierejestrowanej? Kiedy pojawil sie status shipped?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sorry nie doczytalem. W sumie to jak patrze czekasz jakies 2tyg. Kolega zamawial z Hong Kong z ebaya jakies pierdoly modelarskie. Paczka (z trackingiem) dotarla do niego po 51 dniach gdzie juz calkowicie stracil nadzieje i zamowil w tym czasie kolejna pake. Sledzenie "odezwalo sie" dopiero w Polsce. Takze cierpiliwie czekaj. Czasami te paczki potrafia po calym swiecie latac.

Gorzej jest z paczkami nierejestrowanymi, bo jak nie przyjda w ciagu tygodnia (wyslane z europy) to praktycznie nie ma szans zeby po tym czasie dotarla. Listonosz sobie wezmie i nikt mu nic nie udowodni :(

 

Edit:

Paczka dotarla po 11 dniach. Cala i zdrowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci przykład mojego zamówienia.

 

2013-01-02 23:26 WER Warszawa Przyjęcie przesyłki w Polsce

2013-01-03 12:36 WER Warszawa Wysłanie z ładunkiem

2013-01-03 20:05 WER Wrocław Przyjęcie z ładunkiem

2013-01-04 05:54 WER Wrocław Wysłanie z ładunkiem

2013-01-04 08:00 Jelcz-Laskowice 4 Wydanie doręczycielowi

2013-01-04 08:14 Jelcz-Laskowice 4 Wprowadzenie do księgi oddawczej

2013-01-04 15:33 FUP Jelcz-Laskowice 4 Awizo Nie zastano adresata

2013-01-04 15:35 FUP Jelcz-Laskowice 4 Wpis przesyłki do księgi wydanych

2013-01-04 16:13 FUP Jelcz-Laskowice 4 Odebranie w urzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostek ciąg dalszy...

 

Byłem dzisiaj na swojej poczcie ale okazało się, że to placówka NOWY TARG 4 a nie 5... Więc znalazłem sobie numer tel. do 5tki i zadzwoniłem. Paczka jest- ale pani nie wie dlaczego u nich i muszę sobie ją odebrać osobiście bo listonosz na pewno już jej nie weźmie.

Dzwonię więc do mamy aby po robocie wstąpiła i odebrała.

Wracając z piwnicy widzę awizo w skrzynce- z dniem wczorajszym!! Co ciekawe jest napisane, że do odebrania w NOWY TARG 4...

Więc kolejny telefon do NOWY TARG 5 z pytaniem czy pani może upewnić się czy ta paczka fizycznie dalej tam jest- "Jest, paczka z Hong Kongu z protokołem"

No to pytam co za protokół? Dowiedziałem się, że paczka była namoczona "czy coś tam". Więc zobowiązałem mamuśkę do sprawdzenia zawartości (telefonicznie powiem jej co ma być w środku).

 

Czyżby moja paczka dryfowała sobie przez ocean i to jej zajęło tyle czasu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostek ciąg dalszy...

 

Byłem dzisiaj na swojej poczcie ale okazało się, że to placówka NOWY TARG 4 a nie 5... Więc znalazłem sobie numer tel. do 5tki i zadzwoniłem. Paczka jest- ale pani nie wie dlaczego u nich i muszę sobie ją odebrać osobiście bo listonosz na pewno już jej nie weźmie.

Dzwonię więc do mamy aby po robocie wstąpiła i odebrała.

Wracając z piwnicy widzę awizo w skrzynce- z dniem wczorajszym!! Co ciekawe jest napisane, że do odebrania w NOWY TARG 4...

Więc kolejny telefon do NOWY TARG 5 z pytaniem czy pani może upewnić się czy ta paczka fizycznie dalej tam jest- "Jest, paczka z Hong Kongu z protokołem"

No to pytam co za protokół? Dowiedziałem się, że paczka była namoczona "czy coś tam". Więc zobowiązałem mamuśkę do sprawdzenia zawartości (telefonicznie powiem jej co ma być w środku).

 

Czyżby moja paczka dryfowała sobie przez ocean i to jej zajęło tyle czasu??

 

Sam rusz się na pocztę a nie mamę wykorzystujesz! - jesteś już dużym chłopcem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że już byłem na mieście i drugi raz nie mam zamiaru łazić.

 

Zmieniłem plan i paczkę (w jakim stanie by nie była) mama ma odebrać. Ja nakręcę wideo podczas rozpakowywania bo w razie W prędzej wyciągnę zwrot od HK niż coś wywalczę z PP...

 

Paczka była zmasakrowana, doklejona taśmą PP i z nalepką FRAGILE!! Nagrałem film z rozpakowywania ale niestety tym razem HK nie da mi gratisu za słabo zabezpieczoną paczkę. W środku wszystko było OK łącznie z folią do oklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym niedługo zamówić kilka niedużych rzeczy jak aparatura silnik i pakiety i chętnie podłączyłbym się do kogoś z zamówieniem, zawsze koszty wysyłki będą mniejsze. Jakby ktoś chciał przygarnąć moje zamówienie to proszę o kontakt na PW lub na GG: 582783, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura to nieduża rzecz? A w paczce waży ponad kilo ;) i wielce prawdopodobnie trafia do celników.

Takie rzeczy lepiej puszczać osobną przesyłką,

o pakietach z HK zapomnij, tylko do halówek można się szarpnąć, limity pojemności mAh w przesyłce,

pakiety lepiej zamawać z magazynów DE/NL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.