Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna wielka loteria. W moim przypadku paczka z silnikiem DLA-56 uniknęła VAT-u, pomimo, że jak byk widniała na niej pieczątka z rzeczywistą wartością prawie 300$. Paczka z folią (zadeklarowałem 30% faktycznej wartości) została zatrzymana w UC. Podejrzewam, że z powodu rozmiarów, bo rolka ma 60cm szerokości i siłą rzeczy taka była najdłuższa krawędź pakunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja właśnie będe zamawiać. Wartość ok.380$ razem z przesyłką (z folią więc extra large box). Jakie opcje byście pozaznaczali na moim miejscu? Zaczynam się poważnie obawiać vatu i cła. Jeśli zadeklarowałbym 10% czyli 38$ (poniżej 45 euro) to co na to celnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie będe zamawiać. Wartość ok.380$ razem z przesyłką (z folią więc extra large box). Jakie opcje byście pozaznaczali na moim miejscu? Zaczynam się poważnie obawiać vatu i cła. Jeśli zadeklarowałbym 10% czyli 38$ (poniżej 45 euro) to co na to celnicy?

 

Ja bym to rozdzielił na dwie paczki na zasadzie folia i reszta. Jeżeli oczywiście tę 'reszte' da się jakoś sensownie zapakować.

Przy dostarczaniu dokumentów do UC poświadczających zawartość paczki nikogo nie interesowała różnica pomiędzy wartością faktyczną a zadeklarowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich przypadkach trzeba przedstawiać rachunek z karty? Rozumiem że przy wpisaniu zaniżonej wartości np z 380 na 38$ celnicy mogą doliczyć własny "rachunek"?

 

a/ co to jest "własny" rachunek - sumienia ???

b/ jak poproszą - tzn przyjdzie pismo z UC i można posłać skan emailem stosownych dokumentów

 

ps. rachunek to jest z Hobby Kinga a z karty to jedynie masz "wyciąg" z operacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś dotarła paczka z singpostu i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony bo zdeklarowana wartość 40$, już jest w moim mieście a dziś mija tydzień od wysyłki(licząc weekend!!) ;) żadnego cła i vatu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Co do własnego rachunku to ktoś mi powiedział, że celnicy mogą podać w wątpliwość zadeklarowaną cenę i ustalić wartość samemu. Przepraszam za nieporozumienie...

UC może poprosić o potwierdzenie z Paypala i na podstawie tego policzą vat, czyli łącznie z kosztem przesyłki.

Ja mam zasadę, że nie obniżam więcej nż do poziomu 80% wartości, tak aby wartość przesyłki była do 50$, na razie odpukać to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

UC może poprosić o potwierdzenie z Paypala i na podstawie tego policzą vat, czyli łącznie z kosztem przesyłki.

Ja mam zasadę, że nie obniżam więcej nż do poziomu 80% wartości, tak aby wartość przesyłki była do 50$, na razie odpukać to działa.

 

Raz działa, raz nie działa.

 

To nie ma żadnego wpływu...

 

 

Statystycznie im więcej zamawiamy, tym większe szanse mamy na doliczenie VATu.

 

Mi póki co, też się udaje (odpukać w niemalowaną balsę) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie długo idzie mi paczka... normalne paczki jako listy są w PL po 2-3 dniach.

 

Zdarzenia przesyłki

 

 

Liczba pozycji: 2 Data zdarzenia Jednostka pocztowa Zdarzenie Szczegóły 2013-03-12 09:01 International Postal System Nadanie 2013-03-13 17:11 HONG KONG AIR MAIL CENTRE Wysłanie przesyłki z kraju nadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby dotarła ;) Moja leżała ponad tydzień u mnie w mieście, chodziłem jak ze sraczką aż pogadałem z HK na live chacie, powiedzieli mi że powinna być dostarczona i skierowali do odpowiedniej miejscowej instytucji. Wybrałem się tam, okazało się, że według nich podałem nieprawoidłowy adres. Jak się na miejscu zapytałem co jest nie tak, po kilku minutach namysłu i drapaniu po głowie pan rzekł mega spokojnym tonem : "Nie wiem". I niby byli u mnie, zadzwonić też nikt nie raczył a na 100% byłem w domu ... teraz już wiem, że jak coś nawala to raczej nie HK tylko ostatnie flegmatycznie leniwe ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moja nawet nie została zarejestrowana w PL :) Po prostu flegmatycznym ogniwem jest chyba ryksza chińskiej poczty...

 

No to już gorzej ;) Ja się póki co trzęsę o przesyłkę z abc-rc, żeby doszła na poniedziałek jak zaczynam urlop. Zamówienie zrealizowane, dane do trackowania podane a tam ... "Podany numer przesyłki jest nieprawidłowy" :) :) Zawsze pod górkę ... ale nic mnie już nie zaskoczy, w tym samym tygodniu spalił mi się grzejnik olejowy, padł na amen laptop i jeszcze przestał działać nowo założony internet (testy pokazują ponad 51 Mbitów a nawet na Skypie nie da się gadać bo zrywa połączenie, o graniu mogę zapomnieć), boję się co będzie dalej. Paczka dojdzie, trzeba cierpliwości .. ;) ale wiem co czujesz, jak ja coś zamówię to chodzę jak ze szpilkami w d... a jak juz kurier przyjedzie to lepiej go witam jak Świętego Mikołaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos do czynienia z wysylka z Holandii? Mam na mysli list nierejestrowany. Ile czasu mniej wiecej czekalisci? Na stronie HK status shipped wskoczyl mi w czwartek 14 marca. Troche sie zaczynam martwic :(. Takze jesli ktos bral co to prosze napisac ile czekal na towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ostatnio odbiorniki HK GT-2 (2 sztuki) z holenderskiego magazynu. Ze względu na małą wartość zakupionych rzeczy, wziąłem najtańszą, nierejestrowaną przesyłkę za 1.7$. Przesyłka została nadana 18.02.2013. Niestety, do dzisiaj nie dotarła. Wygląda na to, ze znalazł się jakiś amator cudzej własności. Tylko po co komu moje odbiorniki? Zły jestem, bo zależało mi troszkę na czasie. 3 dni temu zamówiłem ponownie, tym razem u chińczyków i przesyłka rejestrowana. Mam nadzieję, że tym razem dojdzie. To pierwszy taki przypadek w historii moich zakupów w HK, a już chyba z 50 razy coś tam u nich kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.