Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na szczęście po trudnych bojach paczka została wysłana.

Jest już w STRYKÓW i będzie lada dzień.

 

Co do reklamacji za płatność VISA nie jest to takie łatwe.

Dzwoniłem do banku, i okazało się że muszę do HK pisać, i tam wszystko wyjaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie Hobby-Paradise (kapitalny sklep - polecam) zdążyło przysłac mi (w tydzień!) 1 przesyłkę i nadac kolejną (w odpowiedzi na reklamację 1 produktu), która zdaje się na dniach opuści HongKong.

Pomijam, że z HK EU Warehouse w ciągu 4 dni przyszły pakiety. Tylko nie ma czym ładowac, bo ładowarka wciąż jedzie (płynie? leci???).

Jaka pocztą szła paczka Z Hobby Paradise?

Napisz proszę recenzję sklepu w [opiniach o sklepach] również rozglądam się za innym sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra!

 

Tracking dziś doniósł, że paczka jest w Warszawie na ul. Łączyny.

Czy to automatycznie oznacza vat? Ile to może potrwać? Napisać do nich? Chciałbym przesyłkę przed  świętami :rolleyes: .

 

Robert napiszę recenzję i przy okazji sprawdzę jaką pocztą to szło.

 

P.S.

Druga przesyłka z Hobby-Paradise już wysłana, ciekawe, czy dogoni tą z HK :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła do Urzędu Celnego. Raczej doliczą, choć nie ma reguły, raz dostałem samolot, który przeszedł przez Łączyny a potem do mnie bez naliczania.

Co do czasu - dzwoń do nich, ale myślę, że nie uda się. Poproszą Cię o przesłanie deklaracji co jest w środku, oni naliczą, doliczą, przeliczą... No może w piątek, ale jak będą mieli dużo dobrej woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła do Urzędu Celnego. Raczej doliczą, choć nie ma reguły, raz dostałem samolot, który przeszedł przez Łączyny a potem do mnie bez naliczania.

Co do czasu - dzwoń do nich, ale myślę, że nie uda się. Poproszą Cię o przesłanie deklaracji co jest w środku, oni naliczą, doliczą, przeliczą... No może w piątek, ale jak będą mieli dużo dobrej woli

Wiem, że to UC, tylko nie pamiętam żeby kiedys tracking mi "wyrzucił" tą lokalizację.

Piszesz Paweł, że pewnie doliczą... Jaka jest w końcu ta granica wartości paczki, po której doliczają? Słyszałem, że to 150Euro.

W mojej paczce jest najtańszy model I-chargera i dwa kabelki, więc znaaacznie poniżej tych 150E.

 

A dzwonił i tak będę, bo muszę czymś ładowac a w lataniu mam już sporą przerwę.

Jak będzie trzeba to nawet do nich pojadę :angry:  ;):D  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest granica. Ale na pewno nie ma reguły. Kiedyś zamówiłem ASK21 FlyFly z globala na HobbyKing. Z pełną premedytacją, zależało mi na tym konkretnym modelu, nigdzie indziej go nie było, nie chciałem czekać na dostawę. Założyłem, że trzeba będzie zapłacić podatek. Nie zapłaciłem, przyszła do mnie paczuszka z adnotacją o odprawie i zwolnieniu z opłat. A innym razem mniej kosztowna przesyłka trafiła na Łączyny i doliczyli wszystko co trzeba i nie trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatniej mojej wizyty u celników, piękna pani celnik w mundurze powiedziała mi że zwolnione są przesyłki do 50€.

A ja się dziś dowiedziałem od znajomego, że w praktyce nie ma żadnych progów, a przynajmniej one nie funkcjonują. Potwierdzają to liczne doświadczenia kolegów m.in z tego forum. I że co 60-80 paczka jest sprawdzana na chybił trafił. Od tego obowiązują pewne wyjątki, ale na nie tym bardziej nie mamy wpływu.

 

Pozostaje trzymać kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, moja deklaracja na paczce zgadzała się z potwierdzeniem z paypala i paczkę po dostarczeniu potwierdzenia zwolnili bez opłat bo wartość była poniżej 50€. Próg od jakiego naliczają podatek usłyszałem od nich. Oni dobrze wiedzą że deklaracje są często zaniżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z roboty obładowany zakupami, a tu w domu: Tato, tato! Paczka do ciebie jest!

 

Ładowarka przyszła! Bez vatu ;) !

Ogólny czas realizacji zamówienia od płatności do dziś: 28 dni. I tak nie najgorzej jak na Malaysia Post.

 

Wszystkim życzę udanych zakupów.

 

P.S.

Nie wiedząc jeszcze co na mnie czeka w domu, pytałem UC telefonicznie o możliwość maksymalnego przyspieszenia formalności w celu odbioru paczki przed świętami. Miła pani powiedziała, że jak się zjawię jutro osobiście z papierami, to sprawę załatwimy od ręki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.