Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam, a do mnie paczka dotarła dzisiaj. Zamówienie złożyłem i opłaciłem 08.04.2014, czyli równe 2 tygodnie, z tego faktycznie w drodze była 6 dni (od 16.04 ) wysłana przez Malezję, ale tym razem nie do Wielkiej Brytanii, a bezpośrednio do Polski. Odetchnąłem z ulgą po poprzednim zamówieniu i 4 miesiącach bezskutecznego oczekiwania, i walkach z nimi o zwrot kasy. Muszę jeszcze tylko sprawdzić czy wszystko działa.

 

Pozdrawiam Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie co się dzieje ze stroną HK? Oczekiwanie na otwarcie strony po kilkadziesiąt sekund,  złożenie prawidłowego zamówienia graniczyło dziś z cudem, wywalało zalogowanego użytkownika albo nie wpuszczało prawidłowego hasła, nie dodawało lub dodawało po kilka artykułów, nie wyświetlało zawartości koszyka itd, itd, szkoda czasu na opisywanie.  Na wszelki wypadek nie zakończyłem zamówienia.

Ktoś coś wie?

Pozdrawiam

PJ

P.S. Ostatnio coś często im się zdarzają takie wtopy......... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Columb

Koledzy, ponowię pytanie: Czy coś się zmieniło w przepisach, że po dotarciu przesyłki z HK do Europy firma spedycyjna chce zapłaty vatu/cła przed jej dalszym dostarczeniem? 

Czy to może normalna procedura? Wartość przesyłki niewiele ponad 50$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ponowię pytanie: Czy coś się zmieniło w przepisach, że po dotarciu przesyłki z HK do Europy firma spedycyjna chce zapłaty vatu/cła przed jej dalszym dostarczeniem? 

Czy to może normalna procedura? Wartość przesyłki niewiele ponad 50$.

na podstawie tego co Google wyrzuciło w 0.2 s......dotyczy UPS ale podejrzewam że ma się tak samo do innych firm spedycyjnych:

4. ODPRAWA CELNA DLA USŁUG MIĘDZYNARODOWYCH

 

4.1. W przypadku, gdy paczka będąca przedmiotem międzynarodowych Usług Spedycyjnych wymaga odprawy celnej, nadawca jest zobowiązany dostarczyć kompletną i dokładną dokumentację w tym celu, ale o ile UPS nie otrzyma innego zlecenia, UPS będzie działał w imieniu nadawcy w celu dokonania odprawy celnej. Nadawca wyraża zgodę, aby UPS został uznany za odbiorcę paczki wyłącznie w celu wyznaczenia agenta celnego dla przeprowadzenia odprawy celnej.

 

4.2. Jeżeli jakiekolwiek cła, podatki, kary, opłaty lub koszty zostaną nałożone lub poniesione w wyniku jakichkolwiek działań organów celnych lub w wyniku niedostarczenia przez nadawcę lub odbiorcę prawidłowej dokumentacji lub zezwoleń, lub koncesji wymaganych w związku z Usługami Spedycyjnymi, odbiorca zostanie obciążony przez UPS takimi płatnościami, a w przypadku, gdy UPS nie może uzyskać zapłaty od odbiorcy na żądanie, nadawca jest zobowiązany zapłacić UPS żądaną kwotę.

 

Sprawa więc chyba jasna...kwota pow.50$ podległa jednak ocleniu

Sam czekam na kilka aku za całe 30$ i jestem ciekaw....ale to już by było przegięcie .....na plus tylko tyle że zamówione w Europe Waren........ 06 i już dzisiaj e Polandzie

Modu Frsky tego samego dnia w HK zamówiony ,nazajutrz już niby wysłany ale w trackinku jeszcze nie ma....bedzie trza czekać ze 4 tygodnie.....porażka......przerzucam się na Europe.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Columb

Thanks merlin. Nie ukrywam że liczyłem na łud szczęścia z cłem a tu proszę, poszło niejako z automatu - pierwszy raz tak mi się zdarzyło i jeżeli tak ma teraz być to zakupy w  HK trzeba będzie inaczej kalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus mieszkania w angli

 

jak zamówię z magazynu UK to jest po kilku dniach.. (2-3 dni robocze)

z USA do tygodnia +/- 3 dni... (7 do 9 dni)

z australii ok 2 tygodni (14 dni roboczych)

 

i nigdy nie ma cła :D przynajmniej jeszcze nie złapali mnie ale nie sądzę aby tu było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Columb

Przy wejściu w obszar unii - akurat w moim przypadku. Dlatego byłem ciekaw czy ktoś już to przerabiał. Dostałem też informację, że po jego uregulowaniu przesyłka zostanie wysłana dalej już nie będę musiał ponosić żadnych opłat u siebie w kraju, co raczej brzmi logicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki operator chce tej kasy?

 

 

Mi HK w tym tygodniu wysłało jedną paczkę przez POS Malaysia a drugą przez SCSExpress. Zobaczymy kiedy dotrą i w jakim stanie.

 

A teraz pozwólcie mi opisać moje boje z HK i PayPal. 

18 marca zamówiłem taranisa (mode1 - ważne dla sprawy) + odbiornik + vario. Odbiornik i nadajnik były na bacorderze i liczyłem się z dłuższym czasem oczekiwania.

27 marca pojawiły się odbiorniki i nadajniki w mode 2. Odbiorników starczyło tylko dla tych co już zamówili w tym dla mnie ale w sklepie w dalszym ciągu był backorder. W pierwszych słowach udałem się na czat i chciałem zamienić w zamówieniu nadajnik z mode 1 na 2. Odpowiedź: mogą skasować mode 1 ale nie mogą dodać mode 2. W takim razie atak z drugiej strony. Czy jak złożę nowe zamówienie z nadajnikiem w mode 2 to czy mogą przesunąć mi między zamówieniami odbiornik? Nie. Jak usuną zamówienie to odbiornik trafia do pierwszej osoby w kolejce. Ten sam temat poruszyłem w support centre. Tam po 4 czy 5 dniach (jak już nadajników nie było) otrzymałem odpowiedź, że mogą w zamówieniu zamienić towary ale nie teraz ponieważ "doświadczają problemów technicznych" i na tym kontakt się urwał.

I tak mi minęło kilka dni.

16 kwietnia postanowiłem zrezygnować z zakupów w HK i kupić taranisa gdzieś gdzie fizycznie był.

Chciałem wycofać zamówienie ale oczywiście zwrot kasy tylko w punktach bonusowych. Wniosek spór w PayPal. 

Po założeniu sporu rozmowa z HK i informacja: "mogę być pewien", że zwrócą mi kasę w ciągu 7 dni od wycofania sporu. Mając to na piśmie - transkrypcja rozmowy - podniosłem spór do rangi roszczenia. 

Liczyłem na szybkie rozwiązanie sprawy ale kasę dostałem dopiero 2 maja.

 

W międzyczasie pojawiły się nadajniki w HK:)

Właśnie czekam na przesyłki o których napisałem na początku.

Jak dotrą opiszę w jakim stanie, po jakim czasie i czy wpadłem na VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Columb

A jaki operator chce tej kasy?

 

Własnie SCSExpress - idzie nim podobno Taranis do mnie :D 

Ale jak napisał Merlin, widać takie "udogodnienia" są dostępne i u innych przewoźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.