Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast dziś otrzymałem zwrot pieniędzy za paczkę, która została wysłana 28.05.2014r i nie doszła. Dostałem całą kwotę w dolarach którą zapłaciłem, straciłem 15pln na różnicy kursów ;)

Nie zakładałem sporu na Paypalu dlatego że jest na to niestety tylko 45dni od daty zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Niestety opinia o dostawach z HK jest słaba w przypadku zamówień pochodzących z azji - kupując w HK, należy uważnie sprawdzić miejsce pochodzenia przedmiotów.
 

oZRUD5Z.png

 

W moim przypadku (ostatnio) był zakup lipoli, które jak się okazało, zostały "zatrzymane" na lotnisku jako przedmioty niebezpieczne.

Oczywiście HK wypiął się i absolutnie nie zgadzał się na dostarczenie zamówienia - twierdząc, że już wysłali.

Interwencja w PayPal zakończyła się tak:

(...)

Szanowny Użytkowniku! (Adresatem tej wiadomości jest xxxxxx xxxxx).

Zakończyliśmy badanie sprawy i zadecydowaliśmy o jej rozstrzygnięciu na
Twoją korzyść.

Udało nam się odzyskać $84,03 USD i kwota ta została dodana do Twojego
konta. Zaksięgowanie tej korekty powinno nastąpić w ciągu pięciu dni
roboczych.

(...)

 

Polecam zakupy poprzez PayPal, przynajmniej jest gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku zakupów z HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę patriotyzmu - nie wszytko z HK, bo za jakiś czas nie będziemy mieli alternatywy.

Trochę .. owszem ale nie 100% - bo to solidne przegięcie pały.

Frsky SBUS To PWM Decoder

Banggood - $11.30 - free shipping - Na PLN 35,60

 

To samo w PL - 65 PL + koszty przesyłki ...

 

Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za pierwszą paczkę dostałem zwro9t kasy a tu taka niespodzianka, Wszystkie ruchy paczki zniknęły, poza pre-dispatch alert, i pojawiło się nowe wysłanie 21 sierpnia. I niby jest teraz w Warszawie. http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RC005503044MY Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odpukać mam zupełnie inne doświadczenia. Staram sie zamawiać w oddziale europejskim HK, ale równiez w Azji mi się zdarza, na 18 zamówień, w tym 3 mniejsze lub większe modele (2 z Azji, 1 największy z EU)  a w tym roku chyba już z 6 zamówień, najdłużej szła paczka z Azji około 3 tygodni, przecietnie około tygodnia- 10 dni, z EU przeciętnie koło 4-5 dni, najdłużej koło tygodnia.

I tak jak napisałem na wstępie odpukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszą paczkę dostałem zwro9t kasy a tu taka niespodzianka, Wszystkie ruchy paczki zniknęły, poza pre-dispatch alert, i pojawiło się nowe wysłanie 21 sierpnia. I niby jest teraz w Warszawie. http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RC005503044MY Ciekawe...

Twoja paczka jest w Gdańsku przygotowaan do doręczenia :),sprawdź na trackingu PP

 

 

edit

spojrzałem na daty :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja paczka jest w Gdańsku przygotowaan do doręczenia :),sprawdź na trackingu PP

 

 

edit

spojrzałem na daty :D:D:DPierwsza doszła

 

Twoja paczka jest w Gdańsku przygotowaan do doręczenia :),sprawdź na trackingu PP

 

 

edit

spojrzałem na daty :D:D:D

Pierwsza doszła, druga nadal błądzi. Ale za 100 dni czekania nie mam ochoty oddawac kasy. Zwłaszcza, że kłamali i zwlekali z refundacją. VATu nie płąciłem, mimo ze celny zatrzymał paczkę na chwilę a wartość ponad 100 USD. Ciekawe czy druga tez w końcu doleci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipole jedyne z EU się opłaca :) 11$ dolarów za nie ważne jak ciężką przesyłkę, i moja właśnie dotarła w 3 dzień po wysłaniu :) . Z globalnego od jakiegoś czasu chińska poczta nie przewozi baterii więc muszą wysyłać droższymi alternatywami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam do was pytanie złożyłem swoje pierwsze zamówienie w HK. Wysyłkę wybrałem 'Air Parcel', od 13 dni jest ciągle taki sam status 'Notification of shipment confirmation'

 

Link do trackingu: http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=CQ302880915SG

 

W jakim czasie dochodziła do Was wysyłka przez Air Parcel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.