Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Kurcze - dawno nie zamawialem w international. Dlugo sie czeka na wysylke w sensie - az pojawi sie tracking w systemie? Zamawialem ostatnio z Banggood i Myrcmart i przesylki docieraly w 2 tygodnie od nadania. Z Europejskiego Hobbykinga dochodzily w poltora tygodnia. A tu global i zonk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uwaga na przesyłki z Hobby King.  Właśnie się dowiedziałem, że za przesyłkę wartości 104 USD mam zapłacić 160PLN opłat dodatkowych z czego 80pln opłat dla HK za założenie za mnie pieniędzy na poczet opłat celnych. Dzwoniłem do UPSa i powiedziano mi, że jestem kolejnym takim przypadkiem. Wcześniej płaciłem VAT bezpośrednio agencji celnej a teraz ktoś nas wyręcza pobierając za to jedynie 80pln. Po takich opłatach ten konkretny zakup jest kompletnie nieopłacalny = droższy niż w naszych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na przesyłki z Hobby King.  Właśnie się dowiedziałem, że za przesyłkę wartości 104 USD mam zapłacić 160PLN opłat dodatkowych z czego 80pln opłat dla HK za założenie za mnie pieniędzy na poczet opłat celnych. Dzwoniłem do UPSa i powiedziano mi, że jestem kolejnym takim przypadkiem. Wcześniej płaciłem VAT bezpośrednio agencji celnej a teraz ktoś nas wyręcza pobierając za to jedynie 80pln. Po takich opłatach ten konkretny zakup jest kompletnie nieopłacalny = droższy niż w naszych sklepach.

 

Normalnie to przewoźnik kasuje prowizję za wyłożenie należności. Więc to UPS a nie HK.

Na chwilę obecną z Chin opłaca się chyba tylko standardową pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg ze strony UPS:

 

 

 

Usługi celne Usługi celne UPS są świadczone bez dodatkowych kosztów w przypadku rutynowej odprawy celnej. Naszym celem jest zawsze zapewnienie jednoetapowego i płynnego procesu szybkiej odprawy, co jest kluczowe dla doręczenia o określonej godzinie. Dzięki zaawansowanej funkcji powiadamiania w sieci UPS przygotowania do odprawy celnej rozpoczynają się, gdy przesyłka jest jeszcze w drodze. Na mocy regulacji rządowych dla przesyłek międzynarodowych wymagane są specjalne dokumenty, stąd UPS świadczy profesjonalne usługi przygotowania pełnej i poprawnej dokumentacji eksportowej. Oferujemy opcjonalne usługi celne, aby zapobiec nieprzewidywanym opóźnieniom wysyłki. Niektóre z tych usług są przedmiotem opłat dodatkowych. Opisano je w tabeli Opłaty dodatkowe.

Opłaty dodatkowe mogą mieć zastosowanie do procedur odprawy celnej, między innymi do następujących procedur:

  • Procedury odprawy celnej z udziałem agencji rządowej innej niż agencja celna
  • Procedura tranzytu
  • Magazynowanie
  • Kontrola celna
  • Opłaty na posterunku kontroli granicznej
  • Przesyłki odprawiane przez stronę trzecią

Szczegółowe informacje można uzyskać, kontaktując się przedstawicielem UPS. Dodatkowe i uzupełniające opłaty nie podlegają opodatkowaniu.

 

 

 

Opłata za uiszczenie cła i podatków
1.gif
71.40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie powiedziano mi, że opłaty nałożył sprzedawca nie UPS. Zamawiałem UPSem, inna opcja mi się nie wyświetliła do tej przesyłki. Koszt przesyłki 19,79 USD, dostawa 6 dni

 

No cóż, z doświadczenia wiem że pracujący w UPS ludzie nie zawsze wiedzą co się w firmie dzieje i jakimi opłatami dodatkowo obciąża się klienta...

Jednak obstawiam że to przewoźnik Cię obciążył za wykład.

 

edyta: Adam mnie uprzedził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, to na pewno UPS doliczył. Na stronie HK niczego nie ma na temat tego typu dopłat. Sprawdziłem i przesyłka była w ich agencji celnej więc nnnej opcji nie ma. Szkoda, że robią to bez zgody klienta zasłąniając się szybkością dostawy w czasach kiedy można przelewać pieniadze w jeden dzień nie mówiąc że w zasadzie w 5min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to jest tak do końca zgodne z prawem.

O ile pamiętam, nie można obciążyć Klienta żadną dodatkową opłatą, bez jego odrębnej zgody, nawet motywując to jego dobrem (krótki czas przesyłki). Firmy zazwyczaj argumentują, że zgodziliśmy się na takie opłaty, akceptując regulamin.

Tylko że znałem kilka spraw, w których są nie uznał takiego tłumaczenia wyrokując, że zgoda na dodatkowe opłaty, musi być odrębna i wyrażona dosłownie, a nie może być zgodą ogólną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila... cło czy podatki i tak się należą. Po prostu czasem trafiało z Chin bezpośrednio do nas, a czasem po opodatkowaniu w UC. Teraz się tym zajmuje UPS :(

 

Mnie też dopadło - małe przesyłki przeszły bez opłat, duża niestety +153 zł. I tak wyszło taniej niż w Polsce, i parę złotych taniej niż z EU. Trudno, raz się uda, raz nie, tym razem mi się nie udało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś trzy tygodnie temu części do DLE kurierem UPS dostałem w przeciągu 4 dni bez opłat dodatkowych. Wartość zadeklarowana "domyślna" jaka wyskakuje przy finalizacji zamówienia. Kurier przed wręczeniem mi paczki dzwonił i pytał kogoś czy są doliczone dodatkowe opłaty. Tym razem mi się udało. Koszt wysyłki był chyba 0,5$ dolara wyższy niż zwykłej dlatego zaryzykowałem a czas grał rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota o jaką tutaj koledzy toczy się dyskusja jest klasyczną opłatą agencji celnej ( i nie ważne czy to UPS czy Pocztowa Agencja np. Łęczyny w W-wie ) za wystawienie dokumentu SAD do trzech pozycji.

Panowie z UPS bardzo często naliczają taką opłatę ( nie zawsze ) argumentując to różnie - raz poprostu mówią jak jest że to za SAD a niekiedy ściemniają i kombinują.

 

Jest to kwota zawierająca stawki odprawy i finał. UPS słynie z naliczania z palca i niekiedy nawet potrafią na częsci np. aluminiowe orczyki sterów - traktować jak za import aluminium z grupy metali kolorowych.... NA NICH TRZEBA UWAŻAĆ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem a raczej byłem zadowolony z HK. Przez 7 lat robiłem tam zakupy 112 razy i tylko raz została oclona paczka ( z taranisem). Dziś przyszła kolejna paczka z Holandii i niestety nie była kompletna, brakowało jednego silnika. Miałem już taką sytuację przed rokiem, brakowało akumulatora. Czatowanie z Chińczykiem i procedura reklamacji nie przyniosła efektu. Dzisiejszy czat z pracownikiem HK nie był dla niego przyjemny, obiecywał , przepraszał itd. Co z tego wyniknie? zobaczymy. Zastanawiający jest fakt,że nie było nigdy problemu z paczkami z Chin a tylko z magazynu w Holandii. Czy miał ktoś podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

Panowie proszę o pomoc otóż: zrobiłem w sklepie zamówienie niby ok, policzył mi hb za całość łącznie z wysyłką 55E a jak chcialem zapłacić doszło do zapłacenia o 9E więcej :o wchodząc na zamowienie, zamówione przedmioty są droższe niż wczesniej na stronce. O co tu chodzi???:

11b7460e3d8e4.jpg

1789c5c8a1e1f.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.