Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak już poszło na Urząd Celny to musza policzyć Vat, nawet jakby to kosztowało 10$.

Nie naliczają zawsze jak zatrzymają. Moja z wartością ponad 100 usd zatrzymana i doszła bez VATu.

Zależy skąd sprowadzasz. Akurat na artykuły modelarskie z Chin jest stawka 4,7%

A to ciekawe. Po pierwsze stawka jest 0% a po drugie stawka 4.7% nie wstępuje wcale w taryfikatorze celnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naliczają zawsze jak zatrzymają. Moja z wartością ponad 100 usd zatrzymana i doszła bez VATu.

A to ciekawe. Po pierwsze stawka jest 0% a po drugie stawka 4.7% nie wstępuje wcale w taryfikatorze celnym.

To popatrz dokładnie w taryfikator .Poza tym w taryfikatorze jest taka pozycja jak np.modele zdalnie sterowane i stawka jest j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem swoją pierwszą paczkę z HK i dostałem właśnie pismo z Urzędu Celnego :/.

Czy ja mam do nich odesłać tylko fakturę i kserokopie dowodu osobistego ? Czy faktura musi być przetłumaczona ? Czy mam jeszcze coś opisywać ?

 

Zamówiłem Radio turnigy 9x, 2 regulatory turnigy 20A brushed esc, podświetlenie do radia - czy to należy do artykułów modelarskich ?

 

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naliczają zawsze jak zatrzymają. Moja z wartością ponad 100 usd zatrzymana i doszła bez VATu.

A to ciekawe. Po pierwsze stawka jest 0% a po drugie stawka 4.7% nie wstępuje wcale w taryfikatorze celnym.

 

Jak nie ma jak jest.

Informacja taryfowa Służby Celnej Rzeczpospolitej Polskiej.

Data ważności danych 02.11.2014

Sekcja XX - Wyroby różne

   Dział 95 - ZABAWKI, GRY I ARTYKUŁY SPORTOWE; ICH CZĘŚCI I AKCESORIA

      9503 - Rowery trzykołowe, skutery, samochodziki poruszane pedałami i podobne zabawki na kołach; wózki dla lalek; lalki; pozostałe zabawki; modele redukcyjne (w skali) i podobne modele rekreacyjne, z napędem lub bez; układanki dowolnego rodzaju

         9503 00 70 - Pozostałe zabawki i modele, z silnikiem

           9503 00 75- - Z tworzyw sztucznych

             9503 00 75 90 - Pozostałe

               Kraj pochodzenia/przeznaczenia:     ERGA OMNES  (obejmuje Chiny)

                 Stawka dla krajów trzecich:  4.7  %

 

Z resztą cokolwiek nie wybierzesz z zabawek to w większości przypadków jest 4,7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Proszę o pomoc. Pierwszy raz robiłem zamówienie na Hobbyking. Wszystko poszło ok. 12.11.2014 wysłano towar, ale do tej pory nie ma go na żadnym trackingu. Nr.przesyłki RP400504582SG.Pisałem na czacie ale podali mi tylko stronę poczty Singapur. Możliwe, że przesyłka jeszcze nie wyszła ze sklepu choć jest napisane że. 12.11 wysłano. Dodam, że wysłano air mailem czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - wybierając scs Express rzeczywista wysyłka odbywała się jeszcze tego samego dnia lub następnego roboczego.

 

Dla przykladu przy ostatnim zamówieniu tak to wyglądało:

- zamówienie czwartek 13 tego wieczorem

- w nocy z czw na piątek mail ze zapakowane

- w piątek 14tego mail z informacją z nr trackingu

- poniedziałek 17 tego informacja o przybyciu do eu

- w nocy z wt/śr mail z informacją o zapłacie vatu (zapłacone tej samej nocy) i obecnie jest już pomiędzy Anglią a Niemcami... Więc niecałe 2 tygodnie

 

Ale jeżeli dobrze pamiętam to wysyłka air mailem trwała zawsze jakieś 4-6tygodni... I faktycznie na początku bardzo długo było pusto na trackingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie! Czy ktoś się orientuje jak długo musiałbym czekać na przesyłkę z International Warehouse? Planuję zakup aparatury Turnigy 9X. Oczywiście gdyby była dostępna w oddziale europejskim to tam bym kupował bo czas dostawy jednak jest inny - towar dociera szybciej do klienta. Macie jakieś doświadczenia w tym względzie? Jest ktoś w stanie określić  jak długo to może trwać i ewentualnie jaki rodzaj przesyłki wybrać ( niespecjalnie drogi...) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.