Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja czekam na paczkę wysłaną z SP. Wczoraj dopiero weszło nowe info, ale nie wiem o co w tym chodzi :

 

2014-10-26 11:37
Handed over to Airline
2014-10-25 17:32
Received at Air Transit Centre
2014-10-10 18:50
Notification of shipment confirmation
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Uważajcie na paczki z Holandii.Przed miesiącem w mojej brakowało jednego akumulatora. Napisałem reklamacje w HK i na razie cisza. Przed tygodniem następną paczkę otworzyłem przy kurierze, brakowało dwóch akumulatorów, napisaliśmy protokół, czekam na ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos braku akumulatora w przesyłce z EU HK. Ostatnio zamawiałem F-22 i parę pierdołek (w tym jeden akumulatorek 1300mAh) właśnie z holenderskiego magazynu.

Paczka przyszła po 5 dniach. Wszystko było oprócz akumulatorka. Zamówione drobiazgi zapakowane w woreczek i włożone do pudła z modelem. Szukam tego akumulator no i nie ma. Wywróciłem nawet styropianowa wytłoczkę na lewą stronę :) Myślę sobie - kobyle dzieci - trza będzie reklamować. 

Poskładałem wszystko z powrotem do pudła i niosę go na półkę i nagle EUREKA. Okazało się, że akumulatorek, zapakowany ładnie w biały kartonik, siedział sobie włożony w wytłoczenie na dnie styropianowego pudła. Normalnie zero szansy na zobaczenie go, bo to wytłoczenie było idealnie dopasowane do kartonika z akumulatorem. Ale był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą.

 

(...) Przede wszystkim zostały wprowadzone zmiany limitów przywozowych dla podróżnych oraz zwolnień celnych w obrocie pocztowym i kurierskim. Najważniejszą informacją dla osób, które robią zakupy przez internet, jest zwiększenie z 22 euro (ok. 86 zł) do 150 euro (590 zł) kwoty wolnej od cła przy zakupach z krajów pozaunijnych. Przesyłki z tych państw, których wartość nie przekracza 150 euro, nie będą podlegały ocleniu. Jest to ok. siedmiokrotny wzrost kwoty zwolnionej z cła. Oznacza to, że koszt zakupu przez internet zmniejszy się z uwagi na większe zwolnienie.

 
Trzeba przypomnieć, że podatnicy sami nie muszą wypełniać zgłoszeń celnych od paczek otrzymywanych z zagranicy. Rozliczenia należności celnopodatkowych dokonuje Poczta Polska. Pobieranie należności celnych i podatkowych przez operatora pocztowego jest korzystne dla podatników - odbiorców paczek, gdyż zwalnia ich z obowiązku samodzielnego regulowania tych należności i wypełniania innych obowiązków wynikających z przepisów celnych. (...)
 
Co innego VAT, ale tutaj mamy "paragraf 22" - do owatowania idą paczki oclone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, chyba nie do końca tak jest jak napisałeś.

Gdzieś znalazłem taką rozpiskę:

Przesyłki do 150 EUR zostają zwolnione z cła, natomiast mogą zostać opodatkowane (23% VAT).

Paczki o charakterze niehandlowym o wartości do 45 EUR mogą zostać dodatkowo zwolnione z podatku.

Natomiast do 22 EUR zwolnione z cła i VATu są wszystkie paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki, o zadeklarowanej zawartości jako części modelarskie mają 0% cła. Do każdego importu trzeba odliczyć 23% VAT.
Każdy obywatel UE raz na miesiąc może dostać paczkę z zagranicy, która jest zwolniona z podatku i cła. Wartość takiej przesyłki musi być wyższa niż €22. Uwaga wartość przesyłki=wartość towaru+koszt dostawy. Urząd celny prosi o poświadczenie wyciągiem z konta i może otworzyć paczkę. Co ciekawe za fałszowanie oświadczeń podatkowych można zostać pociągniętym do odpowiedzialności karnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jako odbiorca potwierdzasz zawartość paczki i jej wartość. Dlatego firmy wykorzystują to do faktur proformae. Ilość znalazłem w poradniku o podatkach na stronie ministerstwa finansów (chyba). Było to z 2 mce temu, jak kupowałem bixlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.