Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Koledzy. Dostałem telefon z UPS, że mam przetłumaczyć pozycje na fakturze do obliczenia cła i vat i to nie było by niczym dziwnym gdyby nie prośba o podanie rzeczywistych kosztów przesyłki. Skorzystałem z promocji w HK wysyłki za $0 przy zakupach za ponad $150, a teraz UPS chce ode mnie dokumentu z kosztem przesyłki większym od 0 (ponieważ na fakturze nie może być pozycji z kwotą 0). Pani z UPS poinformowała mnie, że może mi policzyć przesyłkę lotniczą z kosztem ponad $50!!!, wolałbym tego uniknąć, bo to dodatkowy koszt vat prawie 40 zł.

Napisałem do HK żeby wysłali mi rzeczywisty koszt, czekam już drugi dzień i nic. Miał ktoś podobny przypadek? Co można z tym zrobić?

 

 

(...) 

Hobbyking nie udostępnił mi faktycznego kosztu nadania mojej przesyłki. Dlatego niestety nie udało mi się uniknąć dodatkowych kosztów... Faktura z UPS uwzględniała oprócz wyliczonego podatku VAT od towarów również VAT od kosztu przesyłki przyjętego z taryfikatora ($55) 48 zł dodatkowo koszty pośrednictwa 68 zł + VAT = 83,64 zł. W sumie dodatkowy koszt "o zgrozo!" 131,64 zł. Warto mieć na uwadze moją nauczkę. Chciałem żeby było taniej, a wyszło podobnie jak zakupy zrobione w Polsce.

 

Pozdrawiam,

collins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy udało się Wam zapłacić za zamówienie poprzez opcję PayDollar? Nie posiadam konta PayPal, ale mam debetową kartę do płatności w internecie. Karta jest wypukła, powiązana z kontem walutowym w dolarach. Przy zakupach na aliexpress działa bez problemu.
W hobbykingu wybrałem opcję płatności przez PayDollar, ale i tak przekierowuje mnie na stronę PayPala gdzie można wybrać opcję płatności kartą. Problem jest taki, że PayPal odrzuca moją kartę. Kontaktowałem się z mBankiem i z ich strony wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamówić kilkanaście rzeczy na HK o łącznej wadzę ponad 1.5kg (całe zamówienie z magazynu EU) i mam tylko do wyboru taką wysyłkę:

Registered (Tracking) Parcel - Netherlands to Poland

Żadnego kuriera albo transportu lotniczego. Czy to może być dlatego że to moje pierwsze zamówienie na HK? Zamawiał ktoś coś tym typem wysyłki, w ile może dojść i czym? (kurier, PP, coś innego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej by nie pobierał nie masz wyjscia jak chcesz kupic.

Dolicz srednio 10groszy wiecej do oficjalnego kursu nbp.

w porównaniu do kursu w kantorze internetowym różnica wynosi 15gr.

Brak sensownej płatności kartą, to teraz dość duży minus tego sklepu. Ja jeszcze sprawdzam czy się uda, dzwoniłem do PayPala i zmienili mi walutę rozliczeniową karty na dolary. Od HK dowiedziałem się, że obecnie to PayPal realizuje płatności kartą (a nie PayDollar jak to jest na stronie) i doliczają chyba 2,5% do kwoty zakupów, co i tak wychodziło taniej niż przeliczenia PayPala.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w Chinach i akurat aliexpress bije HK na głowę jeśli chodzi o płatności.

Natomiast jeśli chodzi o HK, to jak dla mnie sens mają jedynie zakupy z magazynu europejskiego. Wysyłka z Chin za pośrednictwem kuriera to baardzo duże prawdopodobieństwo zatrzymania w urzędzie celnym i doliczenie vatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie bierz przesyłki kurierem...  :rolleyes:

o ile się nie mylę, to nie wszystkie rzeczy da się wysłać zwykłą przesyłką lotniczą.

Muszę cofnąć moją niepochlebną opinię o płatności kartą, bo okazuje się, że to raczej PayPal namieszał, a nie HK.

Gdyby kogoś interesowało jak zapłacić wypukłą kartą debetową powiązaną z kontem walutowym prowadzonym w dolarach (przy zakupie waluty w kantorze internetowym to chyba najtańszy sposób )

- w podsumowaniu płatności wybieramy nie PayDollar (ta opcja i tak przekieruje nas do PayPala, a dodatkowo naliczy niewielką opłatę) tylko zwykły PayPal,

- nie musimy posiadać konta PayPal, wystarczy skorzystać z konta gościnnego i wybrać płatność kartą,

- tu zaczyna się problem, bo PayPal domyślnie ustawia złotówki jako walutę karty. Przy próbie płatności ta rozbieżność złotówki-dolary powoduje problemy. Niestety użytkownik nie jest w stanie sam zmienić waluty przypisanej dla karty. Konieczny jest telefon na polską infolinię PayPala. Po krótkim potwierdzeniu tożsamości, operator od ręki ustawia rozliczenie karty w dolarach (są dwa banki, których karty nie są obsługiwane przez PayPala. Niestety nie pamiętam które. 

- teraz tylko ponowne uzupełnienie danych w formularzu płatności i tym razem wszystko działa.

Tym sposobem zamówienie zostało opłacone i udało się uniknąć niekorzystnego przewalutowania przez PayPala. Potwierdzenie płatności jest niemal natychmiastowe i już w kilka minut później otrzymałem informację o kompletowaniu zamówionych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę zapłacić za zamówienie kartą debetową ale przy stronie paypala jest: "Karta została odrzucona przez wystawcę".

Przy zamawianiu wybrałem płatność paypalem.

Dzieję się to zarówno zarówno przy próbie płatności przez konto jak i bezpośredniej.

Czy mogę dodać pieniądze na saldo pp a później zapłacić w HK?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak doładować, nie mogę wybrać płacenia z konta paypal - jak loguję się przy płaceniu to od razu wybiera mi kartę.

 

EDIT: Usunąłem kartę i mam to

ehhh... jednak nie mam nic.

Co do płatności błyskawicznej kartą - jest "wydawca karty odrzucił transakcję" - co mogę z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.