Skocz do zawartości

MD5 Kometa


leszek504b

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 lata później...

Naprawdę pro robota z tym tłumikiem :).

Ostatnio znalazłem taki silnik wdeptany w ziemię na złomowisku i postanowiłem go odpalić. Silnik jest praktycznie nowy zkonserwowany od środka tawotem więc powinno się udać. Jakie śmigło powinien mieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Panowie nie jestem dzieciakiem który kupił sobie pierwszy silnik na alllegro :D. Pytałem tylko o rozmiar smigła zalecany do tego motorka a nie o opinie na jego temat :P Jak jest jak 2,5ccm to 8x4 bedzie ok??

 

Silnik zostanie uruchomiony póxniej przepolerowany i odstawiony na półkę :). Nie martwcie sie nie będę tym latał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sie nie martwimy to twój motorek i twoje problemy beda zwiazane z nim.Co do smigla to raczej jak juz to 9 x 4/6 Zycze powodzenia przy odpalaniu mnie sie nie udalo tego odpalic nawet rozrusznikiem do 15ccm.Piszac to chce oszczedzic twoich nerwów i palców jak bys chcial sie z nim zmierzyc odpalajac go ręką.Jak juz chcesz sie bawic w takie wynalazki ZSRR to bardziej bym cie sklanial do RADUGI 7 ten chociaz chodzi i w miare odpala .Nie chcial bym abys sie przy pierwszym silniku zniechecil do tak pieknego hobby jak modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Dziekuję za odpowiedz.

Na legendarną radugę przyjdzie czas :) Miałem już kilka silników...ostatnio sobie latam mvvs 3,5 :). Jeśli tobie się nie udało odpalić tego potwora to tym bardziej naszła mnie chęć na próbę odpalenia mojej komety :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Dziekuję za odpowiedz.

Na legendarną radugę przyjdzie czas :) Miałem już kilka silników...ostatnio sobie latam mvvs 3,5 :). Jeśli tobie się nie udało odpalić tego potwora to tym bardziej naszła mnie chęć na próbę odpalenia mojej komety :D.

 

Witam cos mi sie nacisnelo Ja uzywalem smigiel 9/5.Nie bylo problemow z odpaleniem dwoch silnikow na czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

hej

Ktoś kiedyś pisał że można przerobić ten silnik na isnstalację ciśnieniową. Trzeba podobno nawiercić nadlew który znajduje się pod gaźnikiem?

 

Można, choć nie wiadomo po co. Kometa, to po prostu byle jak zerżnięty Super Tigre. Tak, czy inaczej doceniam pasję i czekam na relację z ciągu niepowodzeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś kometę, trzeba było do niej zrobić nowy gaźnik, z długą gardzielą oraz nieco stoczyć kołnierz cylindra ( splanować, żeby zwiększyć stopień sprężania) i silnik działał bardzo dobrze, jak na tamte czasy.

Instruktor się zdziwił jak mu pokazałem rysunki na warsztatach w technikum. 

Ale pozwolił dobrać materiał i narzędzia .

O kurde, to było ponad 40 lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kometa doczekała się tłumika(od radugi 7M) i zamontowałem gaźnik. Po tych przeróbkach motorek chodzi bardzo fajnie. Na śmigle kavan 9x6 obroty 12 700. ;) Nie ma problemów  z odpalaniem o którym tu piszecie.

 

Jedyny minus to przy niższych obrotach część paliwa jest wysysana z gaźnika. Myślę ze może to być spowodowane tym że gaźnik jest prostopadły do osi silnika a powinien być pochylony ?

post-5716-0-08710900-1460919089_thumb.jpg

post-5716-0-68021700-1460919106_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Filmik by się przydał :)

 

Jedyny minus to przy niższych obrotach część paliwa jest wysysana z gaźnika. Myślę ze może to być spowodowane tym że gaźnik jest prostopadły do osi silnika a powinien być pochylony ?

 

To wynika z kątów rozrządu i jest całkowicie normalne na wolnych obrotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.