Skocz do zawartości

KLUB RC ZŁOTÓW-nasze latanie w Złotowie i okolicy.


GOGO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Deszcz mnie zniechęcił i wziąłem się za modele a tu takie atrakcje. Tomek pokaż bliżej swojego Edga. cyrax_ojz dobry filmik, twoja kamera świetnie wywiązuje się z zadania. No cóż pierwszy dzień wiosny nie był zbyt udany :? może nie dla wszystkich :D

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No, wczoraj udało się nam polatać :D . Mimo chwilami mocniejszego wiatru było całkiem nieźle. byliśmy prawie w komplecie oraz dołączył do nas Maciej (cyrax_ojz) i zaprezentował swoje nowe modele, w tym dwa Jety(depronowe).

Mig 29 mimo chwilami sporego wiatru bardzo dzielnie latał.

Dołączona grafika

 

Drugi model co prawda jeszcze nie wykończony ale ze zmienną geometrią skrzydeł. Jak twierdzi Maciej przy rozłożonych bardzo dobrze ląduje ale bardzo trudno wykonać ,,beczkę,, . Przy złożonych skrzydłach ,,beczki,, wykonuje szybko i w osi podłużnej modelu :shock: .

Dołączona grafika

 

Niestety nie mam zdjęć modelu w locie.

 

Tomek latał nowym Edgem. Model Wykonany od podstaw całkowicie własnoręcznie (łącznie z rysowaniem planów). Co prawda skrzydła nie trzymają wymiarów (zostały poszerzone) ale tylko dlatego aby zapewnić mniejsze obciążenie na dm2. I to całkowicie się udało. Model wyposażony w ,,potężny,, silnik Turnigi 42 50 zasilany pakietem 2x3S 4000mAh 20C lata jak rakieta. Bardzo szybki pionowy lot niemalże do granicy widoczności zajmuje mu ok. Uwaga! 2s. Natomiast powrót z tej wysokości z wyłączonym silnikiem lotem szybowym, (no tutaj trzeba się uzbroić w cierpliwość) jak na model rasowego akrobata trwa po prostu długo. Świadczy to o dobrze przemyślanej koncepcji budowy modelu. Lądowanie nim nie nastręczyłoby trudności nawet mniej zaawansowanemu pilotowi.

Dołączona grafika

 

Tutaj ciekawostka. Maska modelu została wykonana... ze skarpety. Oczywiście nie takiej pierwszej lepszej ale starannie wybranej a sklepie i najważniejsze aby nie była noszona 8). Koledzy doszli do tego metodą prób i błędów, jak mówią maska wykonana ze skarpety długo noszonej tak zakłóca lot modelu że latanie staje się niemożliwe :roll:. Choć długość noszenia jest wprost proporcjonalna do zakłóceń. Im krócej noszona tym zakłócenia lotu są mniejsze. Dojście do tej prawdy zajęło kolegom trochę czasu :roll:

 

Drugi model Tomka to spalinowa Extra, (już prezentowana) latała również wyśmienicie. Maska oczywiście wykonana ww opisaną metodą. Chociaż latanie ( wg. mnie ) elektrykiem jest przyjemniejsze, to warkotu spaliny dla modelarza nic nie zastąpi :D .

 

Pan Jan latał ,,Michasiem,, troszkę mu wiatr jednak przeszkadzał ale lądował prawidłowo.

 

A Krzysiek latał trenerkiem, ale nie uwierzyłby w to ktoś kto zobaczyłby ten model w powietrzu. Krzysiek lata nim jak akrobatem :shock: bez żadnej taryfy ulgowej jaka należy się trenerkowi.

 

Ja latałem Kataną z EPP i Błyskawicą, modele znane z wcześniejszych opisów. Błyskawica wykonała pożegnalny lot zakończony kretem :( . Uszkodzenia nie są duże nadaje się do odbudowy ale po ,, sekcji zwłok,, zawiśnie na ścianie. Wyposażenie pójdzie do innego modelu.

 

Do następnego spotkania.

 

Pozdrawiam Adam.

 

PS. Tomek zaprezentował nam logo naszej grupy, klubu, stowarzyszenia (niepotrzebne można wykreślić). Jest proste w wyrazie ale bardzo czytelne.

Dołączona grafika

 

Będziemy je wozić naklejone na naszych samochodach, a logo mniejszego rozmiaru na naszych modelach. Pomysł bardzo dobry. Brawo Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.