Skocz do zawartości

KLUB RC ZŁOTÓW-nasze latanie w Złotowie i okolicy.


GOGO

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

KLUB RC Złotów ma zaszczyt zaprosić kolegów modelarzy od A do Zet, na piknik modelarski połączony z piknikiem motocyklowym.Dla modelarzy będzie przygotowany trawiasty pas startowy około 150m, oraz staw w kształcie litery L o długości około 150 m w każdą stronę,tak więc zapraszamy również wodnosamoloty różnego rodzaju łódki,ślizgacze i żaglówki oraz samochodziarzy (terenówki).impreza odbędzie się na prywatnym terenie.Właściciel udostępnia nam teren do latania,pływania i jeżdżenia samochodami RC .Termin imprezy to 09-08-2013 do 11-08-2013.Na miejscu można rozbić namiot lub postawić przyczepę kempingową .Impreza odbędzie się w Nowym Dworze k Złotowa.Wkrótce zamieścimy kilka fotek miejsca imprezy,program oraz mapkę dojazdu.Prosimy kolegów modelarzy o zgłaszanie chęci uczestnictwa,więcej szczegółów wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

25 i 26 maja w Koszalinie odbył się II Festiwal Modelarski. Wybrałem się tam z czterema modelami kartonowymi. W sumie nic nie straciłem ponieważ ze względu na opady Piknik Lotniczy w Pile nie odbył się.

 

ab4e63e21012ad65.jpg

 

56e7b50986e0aca4.jpg

 

Spotkałem tam (znanych mi) zaproszonych jako gości koszalińskich modelarzy RC.

 

c3ab9a10c927fa2d.jpg

 

Moje modele.

 

3ae0340c84f07b0f.jpg

 

a17d6de07615bbbb.jpg

 

1f73c50c65b89d30.jpg

 

Dwa z moich modeli Lokomotywa Od2 oraz Bojowy Wóz Piechoty Bradley zostały docenione :) .

 

cc6a986b23f5b230.jpg

 

Jako nagrodę rzeczową dostałem... model plastikowy (chyba zacznę sklejać plastiki).

Plastikowych modeli w różnych skalach było wystawionych bardzo dużo, włącznie z figurkami, dioramami, samolotami, pojazdami. Wykonane były rewelacyjne. Największe wrażenie wywarło na mnie malowanie tych modeli, a szczególnie zabrudzenia eksploatacyjne :o . To naprawdę kosztuje ogrom pracy, tym bardziej że były prowadzone warsztaty modelarskie na których uczono takich technik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pogoda taka sobie, nie ma co wybrzydzać ale polataliśmy. Trochę wiało.

 

3213b67a20b31641.jpg

 

2b6fc0fbf112f469.jpg

 

75f5a8a9d9fe8e67.jpg

 

Odbyła się próba oblotu nowego modeli Piotra. Model "Berkut" wykonany z EPP. Model nie ma sterów wysokości i w tej osi jest sterowany zmiennym wektorem ciągu. Niestety małe doświadczenie pilota-oblatywacza (to ja :unsure: ) w sterowaniu tego typu modelami spowodowało upolowanie kreta. Straty nie były duże. Piotr już wieczorem zadzwonił że wszystko naprawione. Dodatkowo wyciągnięte wnioski aby następny oblot był udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grzesiu, piękne zdjęcia ! Wyglądamy na nich jak żywi :rolleyes:

Powiedziałem sobie kiedyś, że nie spocznę dopóki wszystkich modeli Multiplexa "nie przelecę" . Jak na razie mam już na rozkładzie: Mini Maga, Easy Stara, Easy Glidera, Fun Cuba, Mentora, Twin Stara, Twistera. Jeszcze parę zostało i doszły nowe. Lubię je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drugi start z "lotniskowca" był już udany :) . Berkut nie ma sterów wysokości, jest sterowany ciągiem. Do tego trzeba się przyzwyczaić. Model nietypowy ale musi polecieć.

 

24197817a37f06dd.jpg

 

a2a02cd0b0afdb6e.jpg

 

424207ffc23b8d73.jpg

 

5ec718d02d099ff0.jpg

 

Tadek próbował być szybszym od skrzydełka B) . Niestety...

 

59f431cde08a2e82.jpg

 

Mig lata rewelacyjnie.

 

01d60401b0aa1e0d.jpg

 

Oprócz startu Mustanga ze stolika i oblotu Berkuta, próbowaliśmy lądować do celu. Nawet kombatami. Wyniki były różne.

 

534172a136796080.jpg

 

Niektóre wydarzenia zostały uwiecznione kamerą, niestety brakuje komentarzy które padły np. podczas startu Berkuta. Piotr wyraził obawę aby "śmigło (napęd pchający) Berkuta nie rozczochrały fryzury Grzegorza " :rolleyes:. To ten kolega z "bujnym włosem" pochylony nad Meserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.