Skocz do zawartości

Benzyna 22cm + benzyna 32cm + benzyna 44cm


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Kazik - własnie te 8500 obr/min wykręca ten kG 22 na śmigle 16x6. Nawet na 18x6 obr nie są najgorsze. I chyba tak też zostanie tzn 22cm benzyna do Nieuporta. Tym bardziej, że plan przewidywany pod OS FS 120, który jak podają kręci max śmigłem 17x6. Takie też śmigło przetestuję. Nieuport ma maskę o śr. 26cm więc pożądane jest śmigło o jak najw. średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam..przeczytałem twoje problemy z silnikiem Kalt czyli wczesniejszym Zenoahem i nic nie znalazłem o temacie przerywacza. Ten silnik posiada najnormalniejszy przerywacz pod kołem magnesowym.Mam taki motor! Jeżeli przerwa będzie zbyt mała to silnik nie pali z ręki.Ustawienia cewki są stałe.Prawidłowa przerwa da możliwość łatwego rozruchu ręcznego.Efekt ssania uzyskasz w Kalcie zamykając przepustnicę do końca.

Widzę że masz juz większy motor więc kalt poszedł w odstawkę.W razie problemów pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalt nie poszedł w odstawkę a nawet wprost przeciwnie :rotfl: Najprawdopodobniej będzie jednak w Nieuporcie, gdyż jest lżejszy od Homelite. Problemów jako takim nie mam z niż żadnych odkąd użyłem do rozruchu rozrusznika. Ostatnio nawet zamieniłem gazniki z Homelite i było jeszcze łatwiej bo mogłem zassać paliwo " dzyndzlem ". Jego minusem jak na razie są wyższe obroty niż homelite i brak tłumika, ale z tym sobie poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

też myślę o tym dymieniu, ale do prób chyba bardziej by się nadawał olej napędowy, bo nafta może chyba się zapalić, a z nią nasz model.

Wracając jednak do tematu miałem kiedyś śmieszna historię podczas piłowania drewna. Przyjechałem na wioskę do rodziców pomóc pociąć drewno, przygotowałem piłę do cięcia, siostra przyniosła paliwo i po prostu je zalałem, nawet nie zwróciłem uwagi na to że to nie benzyna, a ropa. :shock: Na początku miałem problem z uruchomieniem co mnie zastanowiło :?: , ale już po kilku szarpnięciach silnik się uruchomił, tylko z wydechu dawało jak z niezłego komina, jeszcze przez kilka min próbowałem wyregulować gaźnik, myśląc że to wina mieszanki, a oczom :shock: moim przy bezwietrznej pogodzie ukazał się tak gęsty tuman że na metr nic nie było widać.

 

 

nie dawno kupiłem maleńką pompkę i będę robił próby na ZDZ50, jaki będzie efekt to postaram się opisać i udokumentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od paru dni jestem posiadaczem kolejnego benzyniaka. Tym razem jest to 44cm od piły PARTNER. Silnik siedział w 2m modelu Su-26. Jak twierdził niedawny własciciel na śmigle 18'' rozkręcał 8500obr/min, a na 20'' 7500. Moc - 3,5KM;

benzyniaklewybokgg2.jpg,

benzyniaklewytytu7.jpg,

benzyniakprawybokmw0.jpg

benzyniakprzddc6.jpg

Czy wkręty na obwodzie magneta służą do jego zdjęcia wraz z piastą aluminiową? Może ktoś już ma taki silnik i może podzielić się uwagami?

 

EDIT: wkręty odkręciłem, łączyły magneto z piastą aluminiową. Teraz jak zablokować magneto by odkręcic nakretkę mocującą je(magneto) z wałem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.