Skocz do zawartości

Benzyna 22cm + benzyna 32cm + benzyna 44cm


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

A chyba z pracy tłoka. Czy to nie tłok zasysa i"wysysa". Chyba jest coś takiego jak zawór zwrotny uniemozliwiający wypychanie z powrotem benzyny do zbiornika.

W cale nie jestem przekonany , że jest jak mówisz - tu nie ma śladu po jakimkolwiek króću w karterze. Zresztą nie ma czegoś takiego wsilniku z opryskiwacza plecakowego anie w kosie spalinowej. Na fotce pierwszej jest rozebrana pokrywa membrany,

 

silnikbenzynaganik001bj9.jpg

 

na drugiej powierzchni równoległej do niej.

 

silnikbenzynaganik002an8.jpg

 

Nie piszę celowo pow. dolnej czy górnej bo nawet nie wiem czy gaznik może być mocowany membraną na spodzie lub na górze. Przykręcić da się w ten sposób ale czy to wplywa na pracę czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale Przemek - w Twoim silniku jest nowszy typ gażnika z dwoma przepustnicami - jedna główną i druga własnie ssania, ja tego nie mam. Mógłbym wstawić w miejscu, które wskazałeś ale co z drugim końcem rurki? W którym miejscu miałbym wywiercić w karterze? Ale skoro fabrycznie tego nie było więc chyba nie ma co kombinować.

Widzę, że i w Twoim gazniku jest ta śruba zakończona stożkiem. Czy ona służy tylko do ustawienia minimalnego światła przepustnicy i nic poza tym?

Napisałem do gościa z USA by napisał krok po kroku jak odpalić TEN silnik. O to samo zapytałem sprzedającego, ale w jego imieniu odpowiedziała żona, że należy zassać i odpalić :lol:

 

Qpa do ustawiania obrotów są odzielne dwie śrubki; jedna do wolnych druga do wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej u mnie nie ma warunków na to, tzn w pobliżu mego zamieszkania - chyba że w garażu :lol: ale wtedy to wszystko będzie fruwało.

 

Czyli jesli ten wkret tylko ustala minimalne światło przepustnicy to nie można powiedzieć, że brak tego wkrętu u mnie, a co za tym idzie zamknięta przepustnica byla powodem trudności bo i taksą odzielne kanaliki wolnych obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku zobaczy sobie w ofercie www.nastik.pl bo to z oferty Stośka,

a jeśli chodzi o Fokkera to powinieneś ten silnik z rozrusznika puścić, tylko najpierw zassij paliwo, jeśli tak jak pisałeś były wybuchy w komorze to po tym uchylasz okienko ssania i rozrusznikiem go potraktuj :lol: , miałem podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HURRRRAAAAAAAAAAAA :P

 

Dziś nareszcie silnik odpalił. I żadne łączenie karteru z gaznikiem tylko...rozrusznik a nie szarpanka :lol: Przyznam się, że nie liczyłem na to by mój rozrusznik poradził sobie z nim, a jednak. Praca jego jest ja uwertura smyczkowa :lol: Na obroty wchodzi płynnie, nie moglem tylko dokonać regulacji obrotów z racji takiego a nie innego mocowania silnika. W sumie jestem bardzo zadowolony.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HURRRRAAAAAAAAAAAA :P

Dziś nareszcie silnik odpalił...

W sumie jestem bardzo zadowolony.[/b]

Gratuluję :D :shock:

Ciekawiło mnie jak sobie poradzisz z tym silnikiem bez instrukcji.

Mimo, że nie mam pojęcia o budowie takich silników to dosyć często coś koszę, odśnieżam i czasami piłuję.

Te użytkowe wersje silników benzynowych działają mi w zupełnie bezobsługowo.

Prawdopodobnie Twój modelarski benzyniak też będzie się dobrze sprawował.

Czego Ci życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim.

 

Silnik jest tak prostą konstrukcją że nie ma co kombinować. Nie mogłem tylko dokonać regulacji na wysokich i wolnych obrotach bo tak miałem przykrecony. Mam nagranie pracy ale to na kasecie magnetofonowej, a tego chyba nie da sie przeniesc na komp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.