Jump to content

micro scale WWS-1 Salamandra

kuba r.

Recommended Posts

Witam,

przyszedł mi do głowy mogłoby się zdawać głupi pomysł (a może jest głupi :D) otóż mam sobie shock fly'era ok. 65cm rozpiętości i tak sobie myślę że można by nim coś poholować, padło na Salamandrę, też jakieś 65 cm. Dwa serwa 4g, wysokość, kierunek, Corona 4ch i jakiś mały li-pol.

Myślicie, że to przejdzie? Nie wiem jak się skończył ten wątek http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=6132 , ale widziałem gdzieś w necie coś podobnego na zboczu :D nie mogę teraz znaleźć :? Jaki "profil" zastosować? Clark Y czy co wyjdzie? Wiem, cięciwa i powierzchnia nie za wielka, ale może da się coś z tym zrobić. Z założenia model do holowania w delikatną termikę, wiatr bliski zero.

Bardzo ciekawy pomysł z tym holowaniem, aczkolwiek nie wiem czy wypali. Czytałem gdzieś (chyba na www.piotrp.de) że profil Clark Y nadaje się do makiet ale nie wiem czy do tej wielkości. Kibicuję (to wcale nie głupi pomysł).

Dołączona grafika

czyli jak to widzisz? na prostokątnej części AG09 a na trapezach AG10? czy na samych końcówkach AG10, powiedzmy dwa ostatnie żebra ze schematu?

nie będzie żadnej giętej płytki ! będzie full konstrukcja, keson i wszystko jak w oryginale :P no może sobie odpuszczę co drugie żebro :D

Ok, czyli prostokąt - AG09, trapezy-AG10. A co myślisz o samym kierunku? Czy może zrobić linkowe napędy i lotki + kierunek na jednym serwie? Zastanawiam się czy sam kierunek i trochę więcej wzniosu wystarczy.

Tylko jak to rozbic do jakiegos ludzkiego formatu

Zapewne trzeba kupić Google Sketchup Pro za niecałe 400 ojro.

O ile pamiętam, darmowa wersja nie ma żadnych rozsądnych eksportów...

Tylko jak to rozbic do jakiegos ludzkiego formatu

Zapewne trzeba kupić Google Sketchup Pro za niecałe 400 ojro.

O ile pamiętam, darmowa wersja nie ma żadnych rozsądnych eksportów...

Ściągam właśnie trial, powinien być export do "export files in a number of 2D and 3D formats, including DXF, DWG, 3DS, OBJ, XSI, EPS, PDF and more". Zaraz zobaczymy :).

edit. 22:14

już po konwersji, ale ok. czekamy na autora.

Wysłałem do twórcy planów i modelu zapytanie o plany w formacie CADa, pliki pod CNC, gotowe elementy. Poczekajmy.

edit: przeniosłem edytowaną część do nowego postu - edycja nie aktualizuje wątku i nie widać że coś nowego sie pojawiło

Mam dobrą informację od p. Ivo Mikaca:

- dostałem dodatkowe linki gdzie można zobaczyć model

http://www.lmk-vlasim.cz/gal4/index.html

http://flying.isgreat.org/index.php?option=com_kunena&Itemid=18&func=showcat&catid=6

- dostaniemy plany w formacie dxf po wprowadzeniu przez Ivo drobnych modyfikacji wynikających z doświadczeń przy budowaniu i oblocie p. Petr Mikolasek

- jest szansa na ew. zakupienie wyciętych na CNC elementów modelu.

Na razie komunikację w sprawie Salamandry ograniczę do kol. Rapiera jeżeli na to przystanie - do czasu jak będziemy mieć konkretne informacje dla zainteresowanych osób.

widziałem gdzieś w necie coś podobnego na zboczu nie mogę teraz znaleźć

Zapewne chodzilo Ci o ten modelik:

http://www.retroplane.net/cimbora/page1.htm

Witam

Mój post nie na temat[salamanrą latałem w latach 50 tych] Chciałem pokazać

lot jaki udało mi się wykonać na węgierskim szybowcu o dzwięcznej nazwie

Cimbora w 2004 r w Gliwicach na 32 Zlocie zabytkowych szybowców

{zainspirowany powyższym linkiem Rapiera] jest to fragment więszej

całości,około 1,5 h materiału filmowego który udało mi sie wtedy nagrac.

W zlocie brało udział około 100 szybowców z całego świata w tym

oczywiście i polskie.

Pozdrawiam Henryk

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.