Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dzisiaj ok. 10:30 na śmietniku (ulicą Rodzinną do końca aż wyjdziemy na łąkę pod las) z ESA i może Blizzardem. Jeżeli ktoś ma chotę dołączyć to będzie miło.

 

(edit: 15:47) - no i po lataniu. Dzisiaj głównie ćwiczyłem szybkie naprawy samolotu bojowego na polu walki :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę lataliśmy od 8 do 12 i było na Czyżynach chyba z 10 osób i wiele modeli. Szkoda że nie dałeś rady przyjechać, rozegraliśmy 5 walk esa. Tym razem Hellcat był górą choć w pierwszej walce zaliczyłem ostrą glebę i też ćwiczyłem "szybkie naprawy na polu walki" :-)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albatrosie tez potrzebuje prostą ośkę, całą resztę z epp juz poskładałem a było sporo tych kawałków.

Czyli jednak Albatros zmartchwychwstał. A tak się się na lotnisku zarzekałeś, że model Cie wku... i idzie do kosza :P

No w sobotę było fajnie, chociaż trochę pechowo. Cessnę już kończę, korzystając z tego, że i tak kleiłem skrzydło pociąłem je i zmniejszyłem wznios. Trzeba w tygodniu oblatać, no i jakiś trening :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model Cie wku... i idzie do kosza

Lubię swoje modele ale miarka sie przebrała ..... odciąłem dolny płat od kadłuba i skleiłem te kawałki w jedną całość na blacie wzmacniajć dodakowym węglem. Wykonałem z kawałków epp nowy kadłub i juz miałem odciąc cały ogon aby go przenieść do nowej bardziej smukłej wersji kadłuba, gdy żal mi się zrobiło pilota który smutno patrzyl na mnie z za karabinów. Powstrzymałem nóż i jeszcze raz spojrzałem na pilota .... stwierdziłem, że dam mu ostanią szanse i zdecydowałem się na wariant "Albatros - reaktywacja"

Posklejałem cały przód i wzmocniłem wklejając dodatkowe węgle, niestety naprawa nie obyła się "bez ofiar" i teraz przez kilka dni nie moge latać :shock: Mam nadzieję, że nieco inaczej osadzone płaty i przesunięte do przodu serwo steru wysokości pozwalą na lepsze wyważenie i łatwiejszy pilotaż tego modelu.

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko trenigi, treningi

To prawda, zawody zmobilizowały do intensywnego treningu a efektem, mam nadzieję będzie dobry wynik :)

 

Coś sobie obciąłeś czy skleiłeś

Nic złego na szczęście się nie stało i mam nadzieję, że już w czawartek dam radę latać. To już tradycyjny dzień na trening i prawdopodobnie o 16,30 dołączy do nas kolejny entuzjasta ESA

.... i może wreszczie uda się odebrać przesyłkę epp :lol2:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem. Są takie imprezy kończące i zamykające sezon latający i najczęściej odbywają się na "śmietniku" /kończące/ a na lotnisku w Pobiedniku takie inaugurujące sezon. Dat nie jestem Ci w stanie podać, bo też i nie wiem czy są one "sztywnymi" datami, czy też "ruchomymi" w zależności od okolicznośći. Musisz śledzić chociażby ten temat i z całą pewnością ktoś zawiadomi o dacie tej imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zainteresowanych choćby przelotnie ESA będzie przybywac w tym tempie co do tej pory to możemy zrobić wspólne zakończenie sezonu ESA :)

 

Co do "oficjalnego" zakończenia sezonu to słyszałem o spotkaniach na lotnisku sportowym w Pobiedniku Wielkim. Daty nie znam ale można pogrzebać w google, może coś na ten temat będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdzie się powód, żeby zorganizować jakąś imprezkę :jupi:

Tylko, że takie organizowanie, szczególnie teraz gdy pogoda nie pewna może nie być łatwe, zresztą nie wiem kto mógł by się tego podjąć. Zawsze najlepsze spotkania wychodzą same, spontanicznie.

Pamiętacie ostatni piknik pod parasolem ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.