Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś był dla mnie wyjątkowy dzień bo f-150 oblatywał 3 nowe modele dostępne u nas w sklepie, ja również przeleciałem się jednym z nich na koniec (wcześniej musiałem trzymać kamerę).

Poniżej filmiki z oblotów:

http://www.youtube.com/watch?v=QNRo2h5sjlc

 

http://www.youtube.com/watch?v=aJb8Pw9FpVM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Dziś ok godziny 12-stej na lotnisku Czyżyny będziemy latać nowymi modelami z firmy Volantex. Jeśli chcielibyście na własne oczy zobaczyć jak latają to serdecznie zapraszamy!

 

A co do Trainstara to tak jak pisze f-150. W tej chwili mamy zapięte snapy na najwyższym możliwym oczku dźwigni ale zaraz przepniemy je niżej żeby nabrał więcej wigoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda była dziś wymarzona na latanie i chyba gdzie kto mógł tam starał się coś ulotnić

Na Czyżynach spodziewałem się, że będzie tłok dlatego wybrałem się z Wojtkiem (Callab) na Marchewki. Błoto okropne ale skoro zima już była i zaczęły się wiosenno-styczniowe deszcze to nie ma się co dziwić ;)

Spalinowy P-36 nie bardzo chciał dać się wyrzucić w powietrze ale elektryki nie zawiodły.

Wojtka Kleine Baron oraz mój Extrim zaliczyły udane loty.

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

ms

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co nie co o treningach.

...już pod koniec lutego planowane są pierwsze zawody w kombacie spalinowym...

Eskadra Kraków zaprasza zainteresowanych walkami w ACES do wspólnych treningów i wyjazdów na zawody.

 

Tradycyjne co tygodniowe sparingi (sobota i niedziela a jak dzień się wydłuży to i na co dzień ;) )

na "śmietniku" w Pychowicach (przy ul. Tynieckiej) lub na pasie startowym w Czyżynach.

 

Adrenalina i świetna zabawa gwarantowane!

 

Żeby nie zniechęcić !!! kombat spalinowy nie wiąże się z koniecznością używania silników spalinowych.

Choć te dostarczają ogrom frajdy :) i zdecydowanie do nich zachęcam.

W grę wchodzą również elektryki. A rozmiar modelu i charakterystyka lotu to nie zapomniana rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, że 15cm białego puchu odwodzi od latania ???

Przecież tydzień temu minęła 4 rocznica tego wątku który zaczął się jako "zimowe latanie w Krakowie" a właśnie biały puch sprawia, że wokół same lotniska i latać można gdzie się chce. Co prawda - 15 stopni może zniechęcać ale w samo południe jest cieplej i nie ma co marudzić.

Trzeba budować narty ...... lub łodzie latające i latać :P

 

Dziś z Wojtkiem spotkaliśmy się na Marchewkach i oblatany został hydroplan "Drake II"

pierwszy start ....

P1286135_M.jpg

 

oraz model w locie ...

P1286195_m.jpg

 

Dla towarzystwa ulotniłem swoją Catalinę ....

P1286313_m.jpg

 

która w białym malowaniu jest dość ciężka do fotografowania na śniegu ...

P1286324_m.jpg

 

Bardzo udane loty choć wiało i marzły ręce.

Drake okazał się bardzo spokojnym i pewnie latającym modelem a więcej na jego temat zapewne dopisze tu Wojtek.

 

krótki film z oblotu modelu: https://picasaweb.google.com/111364731422052630499/FilmyZLatania?authkey=Gv1sRgCNKbk4_e5eL8Eg#5974043331294562962

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... więcej na jego temat zapewne dopisze tu Wojtek.

 

Wojtek dopisze tylko, że było pierońsko zimno, wiał porywisty wiatr ze wschodu, powodując że model prawie zatrzymywał się w powietrzu i sam podrywał z ziemi - co widać na filmie Mirka.

 

Choć warunki do oblatywanie modelu nie były zachęcające, oblot pokazał, że modelik jest świetny! Lubię go jeszcze bardziej, niż przed oblotem :-)

Teraz czekamy na wiosnę i grzejemy nad jezioro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.