Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, rozumiem, że znasz pana prezesa i mogę się na Ciebie powołać?:) Loty pianką na kilkunastu metrach nikomu na Balicach nie zagrażają - to jest jasne, ale przepisy są jakie są - mimo, że nie dostosowane do realiów to obowiązują. Po prostu bardzo bym nie chciał nieprzyjemności z tego powodu.

 

Pan prezes zwraca szczegolna uwage na loty poza zasiegiem wzroku... Moim skromnym zdaniem, latnaie w tych miejscach w zasiegu wzrogu, nie stanowi zadnego zagrozenia dla samolotow startujacych i ladujacych na Balicach.

Przepisy sa niedostosowane do realiow i licze, ze nikt nie bedzie nadgorliwy w ich bezwzglednym egzekwowaniu. Jeszcze nikt nie dostal '5 lat' za latanie 'pianką' i oby tak zaostalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Ograniczać, zakazywać, utrudniać. Człowiek po dniu ciężkiej pracy ma siąść przed telewizorem i dać sobie grzecznie prać mózg. A jak ktoś chce mieć hobby, to trzeba je tak ludziom zorganizować, żeby przy tym wyciągnąć dodatkową kasę.

Niedługo, żeby puścić rzutkę Foxa trzeba będzie mieć licencję pilota, a żeby rozłożyć koc na polance - kurs paralotniarski.

Przepraszam za OT, ale szlag mnie trafia i coraz bliżej mi do emigracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam tylko - czy ktoś z Was słyszał albo pamięta choć jeden wypadek w Polsce z udziałem samolotu RC i normalnego samolotu? Wiem, że technika się rozwija i FPV zrobiło się popularniejsze dopiero nie tak dawno, ale czy ktokolwiek ma informację o tego typu zdarzeniach? Jestem niemal pewien, że te ustawy o UAV'ach piszą ludzie, którzy o lataniu modelami nie wiedzą totalnie nic. Niestety zabraniać jest najłatwiej i nie trzeba nawet wiedzieć czego się zabrania. Chyba zacznę serio dzwonić na wieżę w Balicach i zgłaszać loty deproniakiem nad ziemią, sam jestem ciekaw reakcji i podejścia kontrolera do takiego zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prognoza pogody na dzisiejsze popołudnie była bardzo optymistyczna i mimo porannego deszczu, całkowicie się sprawdziła.

Mały wiatr i ciepłe promienie słońca to doskonały czas na otwarcie sezonu wodnego latania.

Dziś na zalewie w Zesławicach pierwszy raz z wody wystartował Drake II oraz Catalina.

2014-05-08-2617.jpg

 

2014-05-08-2616.jpg

 

Modele pięknie prezentowały się na wodzie :D

2014-05-08-2624.jpg

 

2014-05-08-2625.jpg

 

..... i oba zaliczyły bardzo udane loty.

Wojtek był bardziej odważny i jako pierwszy zdecydował się poderwać model. Drake II bardzo dobrze pływa, słucha steru wodnego i nie miał żadnych problemów z rozbiegiem oraz wyjściem z wody. Moja Catalina ma większe zanużenie, nieco przytapia nos i trudniej ją wyprowadzić na redan ale przy dłuższym rozbiegu start również przebiega poprawnie.

Pierwsze loty zostały zarejestrowane i wkrótce pojawi się filmik dokumentujący dwa obloty a dziś na szybko wklejam krótki zapis z telefonu komórkowego pokazujący wspaniałe właściwości modelu Wojtka. To fragment ostatniego lotu, gdy ustał wiatr a woda zrobiła się jak lustro pozwalając na zabawę w kolejne starty i lądowania.

 

https://picasaweb.google.com/111364731422052630499/Loty_2014?authkey=Gv1sRgCP6c-ri1497paA#6011145126394771810

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! :)  Zabawa przednia. Pomimo silnego wiatru (potem się uspokoiło), czego nie widać na filmie, oba modele spisywały się doskonale. Jeszcze muszę przećwiczyć wodowanie (lądowanie?), bo lekkość modelu i płaskie dno nie ułatwia płynnego siadania na wodzie. A Catalina siada super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia ze wszech miar pozytywne :) To jest szybki model ale bardzo przewidywalny. Bardzo stabilny w locie, chodzi za ręką. Szybkie przeloty na małej wysokości są bardzo widowiskowe, a dla pilota praktycznie bezstresowe. Silnik (46) mocy ma trochę mało jak dla prawie czeroklilogramowego modelu ale i tak to jest samolot do latania na pełnym gazie więc daje radę. Ląduje się nim też bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam modelarzy z Krakowa,

 

Była by możliwość dostać od kogoś bliższy kontrakt, w celu wspólnego polatania na Czyżynach czy gdzie kolwiek indziej?

 

Po prostu żeby się zgadać na wspólne latanie w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy koledzy którzy są aktywni w tym wątku systematycznie latają w różnych miejscach i na Czyżynach również. 

Podaj tu czas i miejsce kiedy będziesz i na pewno ktoś dołączy a jeżeli chcesz się umawiać z kimś bardziej precyzyjnie to pisz na priv-a do wybranej osoby.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.