Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wina ewidentnie moja,jak dmuchneło to tylko lekko skorygowałem lotkami .Na ster kierunku nie specjalnie reaguje,w końcu to kawał skrzyni.Gdy sobie przypomniałem o tych balustradach to już było za późno.Celowałem między ale tych w które uderzył model nie widzialem.Najlepsze  że nic się nie stało,nie ma nawet śladu na drewnianym smigle.Jedynie prawa goleń do lekkiego odgięcia.

Model lata super natomiast koło ogonowe nadaje się dośmieci.Miałem z nim problemy przed startem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, już za niespełna dwa tygodnie, w sobotę 5 lipca, Lotnicze Stowarzyszenie Szczurowa organizuje III Piknik Modelarski na swoim lądowisku w Strzelcach Małych. Wszystkich chętnych do zaprezentowania swoich maszyn w locie lub też na ziemi zapraszam do zgłaszania się pod tym tematem (klik!)

 

W najbliższym czasie zostanie opublikowany oficjalny plan imprezy. 

Do zobaczenia! LSS liczy na Krakowską ekipę!  :D (I nie tylko, rzecz jasna  :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego oblotu :D

Model świetnie wygląda w powietrzu a silnik ma ciekawe brzmienie. Pod koniec lotu gdy zniżyłes do podejścia, szczerze się zdziwiłem gdy zobaczyłem pas na Czyżynach a nie otwarty teren w Szczurowej czy nad Drwiną.

Aż mnie zatkało, że zdecydowałeś się na oblot tutaj, gdzie widziałem ostatnio spore zamieszanie z organizacją kolejnej imprezy a kolejne sekundy lotu istny horror.

 

To że uniknąłes kolizji to naprawdę szczeście wraz ze sporymi umiejetnościami pracy ogonem ale jak sie spotkamy, to zapytam gdzie zostawiłeś rozsądek ;)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Konkurencja, w której startowałem to "Klasyka Wodnosamolotów". Polega ona na wykonaniu lotu punktowanego podobnie do oceny lotów w klasie modeli redukcyjno latających. Tylko trzeba wystartować z wody i na niej wylądować. Oceniane są następujące figury:

 

Kołowanie (dopłynięcie do miejsca startu)

Start

Runda czterozakrętowa

Ósemka pozioma

Figura dowolna 1

Figura dowolna 2

Lądowanie

 

 

Jeszcze ocenie podlega celność lądowania w wyznaczonej strefie, ale zrezygnowano z niej, ze względu na duży wiatr.

Odbywają się trzy kolejki lotów, z których wybiera się dwie najlepsze (wiatr uniemożliwił rozegranie trzeciej kolejki).

 

Duży wiatr i fale utrudniały starty i lądowania, które często kończyły się wywrotką modelu na wodzie. Podczas mojego startu fale były tak duże, że model raz znikał, raz się pojawiał. Nie przeszkodziło mi to w wykonaniu lotu i z efektu jestem bardziej niż usatysfakcjonowany :-)

 

 

Głównym jednak punktem programu były wyścigi wodnosamolotów, które jednak nie do końca są w moim kręgu zainteresowań.

 

 

Impreza generalnie super, cztery dni dobrej zabawy nad wodą. Jak się okazuje budowaniem tego typu modeli i lataniem z wody jest spore zainteresowanie wśród modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Tak tylko dla przypomnienia dla tych co już zaplanowali swój udział oraz z gorącym zaproszeniem dla Wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili na:

 

https://m.facebook.com/pages/Lotnicze-Stowarzyszenie-Szczurowa/276981289098480?_rdr#!/photo.php?fbid=837662476263556&id=100000594346511&set=gm.1422138744735333&source=48

 

PIknik MODELARSKI w Strzelcach Małych. Najlepsze spotkanie modelarsko - lotnicze na wschód od Krakowa!!! Jeżeli nie byliście na pikniku modelarskim gdzie Wszyscy czują się jak u siebie, to koniecznie musicie przyjechać do Strzelec Małych.

 

Aby aktywnie uczesniczyć w pikniku wystarczy przyjechać, a wcześniej zadzwonić do najprzyjaźniejszej modelarzom osoby - organizatora pikniku Zbyszka (tel. na plakacie).

 

Piknik w Strzelcach Małych to doskomała okazja na wspólne spotkanie dla w Wszystkich MODELADZY AMATORÓW. KAŻDY KTO MA OCHOTĘ ZABRAĆ SIEBIE i SWÓJ MODEL niech się nie waha i dzwoni do Zbyszka! Byłem na pikniku w Strzelcach Małych w roku 2013 bedę i teraz j i zawsze jak tylko będzie on organizowany.

 

ZAPRASZAM,

 

MELLON-68

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuteczek - przy okazji rowerowego wyjazdu w Beskid Niski, zabrałem Fokę i Soliusa, niestety Foka zaginęła w akcji - w pewnym momencie przestała reagować i spadła w trudnej do określenia odległości. Przeczesaliśmy spory kawałek łąki, niestety bezskutecznie... :(

Poniżej ostatnie, pamiątkowe zdjęcia tego egzemplarza. Zgubić to jednak o wiele gorzej niż rozbić.

 

_NFX7082_1_zps50f0b3d3.jpg

_NFX7083_zps36a1c450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już niedługo bo 2 - 3 SIERPNIA odbędzie się kolejna edycja  RC AIRSHOW w Nowym Targu:

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/42296-2-3082014-9-podhalański-rc-air-show-nowy-targ/#entry498813

 

Dla modelarzy z południa Polski to największa - najbliższa Impreza modelarska. Gospodarze serdecznie zapraszają modelarzy zarówno oglądających jak i chcących zaprezentować swoje modele. Regulamin pikniku znajduje się na stronie http://www.rc.podhale.pl .

 

Organizatorzy proszą wszystkich pilotów, którzy zamierzają przyjechać na piknik z modelami  o wpisanie się na listę:

Zgłoszenia pilotów tutaj: http://www.rc.podhale.pl/pilotRegister/index.php

 

Do ZOBACZENIA w NOWYM TARGU!

 

POZDR.>

Darek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś znowu odbyłem krótki wypad w okolice Myślenic z Foxem (tym razem wziąłem nawet odbiornik...) - drugi lot, nadal na wacianych nogach, ale już odrobinę radości oprócz stresu było ;)

Trawa podrosła, lądowania były z zerowym odcinkiem po "pasie", ale przez wiatr całkiem ładnie wytracał prędkość i w miarę delikatnie siadał.

 

http://vimeo.com/102436629

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wszedłem w posiadanie - całkiem legalnie - po prostu dostałem w prezencie, urokliwego modeliku o nazwie Mini Stick. Urok między innymi polega na tym, że model został zbudowany w 1972 roku, czyli ma 42 lata! Jest kryty papierem japońskim i malowany. Pierwotnie był napędzany silnikiem COX, nie wiem którym ale takim bez regulacji RC, a potem został do niego założony COX Medallion 1,5cm3. I z takim właśnie superowym silniczkiem modelik trafił do mnie. Uzbroiłem go i wczoraj, po wizycie na pokazach z otwarcia wystawy Skrzydła Wielkiej Wojny, wybrałem się na lotnisko. Kilka zdjęć poniżej:

 

Model ma rozpiętość 860mm i waży, żeby było łatwo zapamiętać, 860g. Jest dosyć ciężki, ale trudno. Można mu wybaczyć.

 

post-730-0-48355700-1406540456.jpg

 

post-730-0-23974000-1406540465.jpg

 

Odpalenie przy pomocy rozrusznika typu "patyk". COXy lubią kopać po palcach więc lepiej ich w śmigło nie pchać.

 

post-730-0-55066800-1406540476_thumb.jpg

 

No i leci. Sterowanie silnikiem - regulacja poprzez pierścień przymykający wydech, lotkami i sterem wysokości.

 

post-730-0-46403000-1406540498_thumb.jpg

 

A czasem zgaśnie wcześniej niż by się chciało (spadła rurka paliwa z króćca) i ląduje w trawie.

 

post-730-0-86294800-1406540488_thumb.jpg

 

 

 

Modelik ten uważam za żywą historię polskiego modelarstwa. Wniosę jeszcze kilka kosmetycznych poprawek i będzie znów latał.

 

 

P.S.

Zdjęcia i filmy z imprezy Skrzydła Wielkiej Wojny są w wątku:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/47296-skrzyd%C5%82a-wielkiej-wojny/

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu odbyłem krótki wypad w okolice Myślenic z Foxem (tym razem wziąłem nawet odbiornik...) - drugi lot, nadal na wacianych nogach, ale już odrobinę radości oprócz stresu było ;)

Trawa podrosła, lądowania były z zerowym odcinkiem po "pasie", ale przez wiatr całkiem ładnie wytracał prędkość i w miarę delikatnie siadał.

 

http://vimeo.com/101849844

Zdjęcia z modelu  "Gumiś". Gumiś ma duży potencjał do latania :). Domorosłe wykonanie trochę  ogranicza ten potencjał i burzy moje poczucie estetyki. Gdy skończę pięćdziesiątkę to będę budował piękne modele teraz jestem na to za młody :), wiatr we włosach i w górę.

pozdr

post-14390-0-19023800-1406555663_thumb.jpg

post-14390-0-59233000-1406555986_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne ujęcia ze startu i magia zdjęć działa ...... zapomniałeś jednak dodać, że moja Cessna od wody sie nie oderwała  :D

Całkiem ładnie pływa, poprawiony ster wodny działa i model utrzymuje kurs ale niestety brakuje prędkości i Cessna nie wychodzi w fazę ślizgu na redanie.

Mimo całkiem sporego wiatru i długiego rozbiegu model nie chciał się odkleić od wody.

 

Rafik nie ma takich problemów a lekki Drake II potrzebuje kilku metrów rozbiegu aby pięknie wznieść się w powietrze..... zdjęcia SUPER.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.