Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedzielne przedpołudnie spędziłem dziś na śmietniku (uwielbiam obserwować reakcję "niewtajemniczonych" na takie stwierdzenie :D ).

Trzeba było po zimie zdmuchnąć kurz z modeli, no i ulotnić ostrożnie swojego pierwszego czterowirnikowca. Bardzo szczególnego pierwszego, bo wydrukowanego. Lata zacnie, więc wiosna zapowiada się obiecująco.

 

DSC01610_zpsa4758098.jpg

 

https://vimeo.com/120340162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień lutego to pierwsze zawody ESA w sezonie 2015r i pierwszy start Eskadry Kraków zakończony doskonałym wynikiem Rafała, który zakwalifikował się do obu finałów i zajął ostatecznie 2 miejsce w wwI i 5 miejsce w wwII.

 

Ja byłem na feriach i miałem znacznie mniej emocjonujące zajęcie, czyli loty widokowe z nartami ;)

 

2015-02-24-4253.jpg

 

Mocno wysłużony Easy Cub doskonale radził sobie na ciężkim śniegu i pozwolił dzięki FPV na zwiedzanie okolicy bez moczenia butów.

Z jednego z lotów powstał krótki filmik: https://picasaweb.google.com/111364731422052630499/FilmyZLatania#6121376156234217762

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam prośbę - czy znalazł by się ktoś tak dobry (i mieszkający gdzieś w okolicach centrum Krakowa), żeby pożyczyć mi na czwartek/piątek (nawet nie cały, po południu w piątek oddam) baterię lipol 3S około 5000-6000mAh.

 

Oferuję 4-pak jakiegoś dobrego piwa wedle preferencji ;).

 

Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kto  nie lata w taką pogodę ten gapa :P

Dziś rano na Czyżynach testowałem przed zawodami Balillę która przewietrzyła skrzydła pierwszy raz po zimie a wczoraj wraz z Wojtkiem byłem w Zesławicach i rozpoczeliśmy sezon wodnolatania.

Najpierw zalew sprawdził Drake ......

 

Drake_2.jpg

 

drake_3.jpg

 

Drake_1.jpg

 

......... a potem wystartowała Bulinka.

 

bul_3.jpg

 

bul_2.jpg

 

bul_1.jpg

 

Lotny sezon można zatem uznać za rozpoczęty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, na Czyżynach w niedzielę  od 8:00 także pogoda była wymarzona do latania, przed 9 praktycznie pusto ( chyba wszyscy poszli na śniadanie), nie obyło się bez strat, jedno śmigło zgięte od quadro i zgubiony piszczek od lipoli, gdyby ktoś natrafił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minioną sobotę zawodnicy "Eskadry Kraków" wystartowali w Płocku w zawodach aircombat modeli spalinowych.

W ostrej konkurencji 22 zawodników z całego kraju pierwsze miejsce zajął Adam Lenik a mnie udało się w finałowej walce wskoczyć na miejsce trzecie.

Tadek był o włos od kwalifikacji finałowej do której zabrakło mu 1 punktu i zajął ostatecznie 8 miejsce a debiutant w szeregach Eskadry Krzysiek po kolizji w trzeciej rundzie zajął 19 miejsce.

 

To był piękny słoneczny dzień a gościnny Płock po raz kolejny okazał się dla zawodników z Krakowa szczęśliwym miejscem do walk powietrznych.

fotorelacja tu:  http://aviatv.pl/viewpage.php?page_id=184#prettyPhoto

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nasz wątek o lataniu w Krakowie słabo się aktualizuje :angry:

Wczoraj w Marvio dowiedziałem się o oblocie kolejnego modelu którego zdjęć próżno szukać na forum a zdjęcia z sobotniego oblotu łodzi latającej Ospre-y zbudowanej przez Callab-a trafiły jedynie w temat o budowie, do którego nie wszyscy zaglądają.

 

Warto zaprezentować co się wydarzyło w słoneczną sobotę w Przylasku Rusieckim -  na wodzie pojawił się pierwszy raz piękny konstrukcyjny model :)

 

osprey.jpg

 

były próby pływania i ślizgu aż wreszcie pilot pokonał tremę, zciągnął ster a model wystrzelił w powietrze ....

 

osprey_1.jpg

 

- polecam lekturę wątku o budowie tego pięknego modelu:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/51128-%C5%82%C3%B3d%C5%BA-lataj%C4%85ca-x-28-osprey-model-wg-w%C5%82asnego-projektu/page-3&do=findComment&comment=563854

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dzień dobry!

Jestem nowy na tym forum.

Przyjechałem z Ukrainy.

Model samolotu trwa około trzech lat.

Mam włączone helikopter Furion-6

i maszyna Xray-XT8

Gdzie w Krakowie latać helikoptery i przewrócił samochód?

Byłbym bardzo szczęśliwy, aby przyłączyć się do firmy, aby zarządzać modele razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.