Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na śmietniku miał swój pierwszy lot malutki Pitts Special z Herr Engineering, oryginalnie przeznaczony pod gumowy napęd.

Śmiga dziarsko, jest niesamowicie zwrotny, natomiast pakiecik 300 mAh 2S wysysa w ciągu 4 minut, co mnie nieco zaskoczyło i wymusiło nagłe lądowanie:

 

http://vimeo.com/103051421

 

Dziś natomiast Fox razem z Soliusem latały nieopodal Myślenic:

 

bscap0000_zps947dd52a.jpg

 

bscap0002_zps69c98214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Foxem zbyt dużego doświadczenia nie mam, bo każdy lot to jednak dłuższa wycieczka poza Kraków, ale póki co nie zachowuje się jakby był zbyt wrażliwy na zmienne prądy. Termiki nawet nie próbuję jeszcze szukać - za wcześnie dla mnie na takie zabawy, z resztą nie wiem na ile Fox jest do tego predysponowany.

Solius jak na piankę całkiem nieźle szybuje przy dość silnym wietrze - w Karłowie latałem zaraz przed burzą, przy dość porwistym wietrze i dało się go nieźle kontrolować. Jak na pierwszy rok nauki latania, to dla mnie motoszybowiec idealny - bez stresu, dużo wybacza i daje sporo frajdy.

Ostatnio zacząłem nieśmiało zerkać w stronę Blejzykowego Hammera :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnią niedzielę była piękna pogoda i na Czyżynach sporo się działo, nie wiem czemu nikt nie wkleja zdjęć z tego spotkania ani obiecanego filmu ze wspólnego lotu Spitfira i Mustanga w wymiarze "L" :P

 

Latało sporo modeli ale mnie najbardziej podobał sie "Beaver" Wojtka, na ziemi prezentuje się doskonale w locie wygląda bajecznie.

 

2014-08-10-3032.jpg

2014-08-10-3033.jpg2014-08-10-3034.jpg

 

Spit z czterosuwowym silnikiem też ma miłe dla ucha brzmienie i lata doskonale ..... duże spalinowe modele dają jednak znacznie więcej frajdy niż pianki ;)

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek,

Cessna O-1 Bird Dog też poleciała, niesamowicie makietowy lot, szkoda, że nie nagrywaliśmy ale jutro będzie powtórka. Mimo obaw po paru metrach ogon się podniósł a po kilkunastu następnych podniosła się w górę praktycznie bez użycia steru wysokości.

Będziemy też oblatywać nowego FPV z Volantexa - Rangera EX, mieliśmy dziś małe problemy z wyważeniem ale 2 pakiety 5400 2s załatwiły sprawę :D

Model przewidziany pod sprzęt nagrywający na samym przodzie więc jest trochę ciężki na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik dość długi ale modele prezentują się znakomicie :-)

 

Jutro około 9.00 na Czyżynach, trening Eskadry Kraków przed zbliżającymi się zawodami w Płocku i Warszawie.

Zapraszam wszystkich sympatyków airkombatu a zwłaszcza modeli ESA do wspólnego latania.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik dość długi ale modele prezentują się znakomicie :-)

 

Jutro około 9.00 na Czyżynach, trening Eskadry Kraków przed zbliżającymi się zawodami w Płocku i Warszawie.

Zapraszam wszystkich sympatyków airkombatu a zwłaszcza modeli ESA do wspólnego latania.

 

ms

Do ktorej na Czyżynach jutro bedziecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy do południa bo dużo się działo

-zmontowalem filmik z oblotu Katany Rafała:

https://picasaweb.google.com/111364731422052630499/Loty_2014?authkey=Gv1sRgCP6c-ri1497paA#6051161978031440498

 

- oraz filmik dokumentujący walkę ESA oraz loty innych modeli jakie pojawiły sie na lotnisku

https://picasaweb.google.com/111364731422052630499/Loty_2014?authkey=Gv1sRgCP6c-ri1497paA#6051164930206538322

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni weekend wakacji zawodnicy Eskadry Kraków (Rafał, Tadek, Kuba, Mirek) spędzili w Płocku i Warszawie startując w kolejnych bitwach modeli ESA zaliczanych do Pucharu Polski.

 

W Płocku było wietrznie i zawodnicy walcząc o tasiemkę walczyli też aby nie zaliczyć strefy a przy ataku na słupki trzeba było jeszcze unikac ostrzału artylerii.

Jedynie Rafał uzyskał kwalifikację do finału i zajął ostatecznie 2 miejsce w wwI oraz 3 miejsce w wwII. :D

Tadek i Kuba tuż tuż za kwalifikacją finałową bo na 8 i 9 miejscu a ja niestety zająłem 13 miejsce - najgorsze w tym sezonie :wacko:

miejscowa relacja: http://www.tp.com.pl/zdjecia/iv-bitwa-esa-o-plock-zdjecia.html#prettyPhoto

zdjecia z zawodów: http://aviatv.pl/viewpage.php?page_id=168#prettyPhoto

 

W Warszawie na lotnisku Bemowo witaru prawie nie było, przyświeciło słońce a latało się doskonale. W gronie 28 zawodników udało mi sie wskoczyć do finału w obu kategoriach wraz z niezawodnym Rafałem który ostatecznie wygrał zawody w wwI oraz zajął 2 miejsce w wwII :D

Ja skończyłem na miejscu 6 wwI i 5 wwII. a Tadek na 10, Kuba na 15. w kategorii wwII

 

Gratulacje dla Rafała za 4 miejsca na podium na cztery możliwe B) B) B)

W Pucharze Polski, Rafał też prowadzi i mam nadzieję tak zostanie, choć różnice nie sa duże i wszystko jest mozliwe. Wkrótce zawody w Andrychowie tj. 13 września na które serdecznie zapraszam a finał Pucharu Polski ESA 2014 w Krakowie 11 lub 18 października.

 

W zawodach wystartował nowy model - Macchi Saetta który wspierał w walce Me-110

Na zdjęciu poniżej, zamaskowany przed startem na lotnisku polowym......

2014-08-30-3151.jpg

 

...........niestety model poległ w swojej 2 walce ;)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tym lataniem dzisiaj - było?

Ja dziś wybrałem oldtimer-y w Muzeum Inżynierii Miejskiej ale wczoraj na śmietniku przelatałem naprawioną Saetttę i skrzyżowałem tasiemki z Adamem i Krzyśkiem spalinowym Ił-em.

 

Około 11 na śmietniku było chyba z 10 osób z modelami ale jak widzę nikt nie wkleja zdjęć ani filmów z latania.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.