Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Adam (alenik) z naszej Eskadry Krakow został wczoraj zwycięzcą w pierwszej bitwie ESA w tym roku - bitwie o Trzebnicę. Finały walk oraz wręczenie nagrod zaszczycił swoją obecnością burmistrz gminy.

GRATULACJE dla Adama, który po ponad roku przerwy w tak pięknym stylu powrócił do ESY B)

Na zawody pojechaliśmy w malutkim składzie tj. ja, Tadek i Adam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Adam, Brawo Tadek, Brawo Piotr !!!

Zawsze mówiłem, że jak się zacznie latać aircombat to inne latanie nigdy nie da tyle frajdy. Niektórzy mówią nawet, że kombat to wirus i nie ma na to lekarstwa :D

Bardzo się cieszę, że pierwszy start zakończył się takim sukcesem Eskadry Kraków bo dowiedziałem się również, że Tadek i Piotr weszli do finałów co pozwala mieć nadzieję na bardzo udany sezon.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

siema ludni nie bedę zakładał nowego tematu, a zapytam tu, tych co już w tym sezonie latali w krakowie na lotnisku na czyzynach ul borakomorowskiego.

chciałbym tam na jaką godzinkę wyskoczyć i przewietrzyć swojego quadzika. czy nie ma tam problemów z władzą i kontrolami i w ogóle.

loty do 2,5kg do 80-100m w zasięgu wzroku, z gps i 2,4ghz

jak się to ma do tych wszystkich agencji lottów i wogóle bo nie ogarniam tych przepisów :/

z góry bardzo dziękuję za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, google chyba też nie ogarniasz ;) Czyżyny są w strefie, gdzie nie można latać bez zezwolenia.
To, że tam się czasami lata to nie znaczy, że nie może wpaść konrola i sprawdzić. Każdy kto tam lata robi to na własne ryzyko więc nie otrzymasz od nikogo błogosławieństwa na loty.

http://ai.pansa.pl/dron/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK - nie jest to dokładnie Kraków, ale w sumie blisko ;)

 

Jaki już pisałem w wątku o NewBee ( http://pfmrc.eu/index.php?/topic/59439-newbee-wg-planów-adriana-page/?p=614998 ) mam do dyspozycji kawałek łąki, którą można wykorzystać jako lotnisko modelarskie.

 

A znajduję się to tu:

 

mapa1_zpsilaf3zbx.jpg

 

20 km na północ od Krakowa, 5 km przed Słomnikami - niedaleko od E7.

 

Sprawa wygląda tak, że na moje potrzeby to właściwie nic tam nie trzeba robić (poza koszeniem i lekkim wyrównaniem terenu). Niewielkim wysiłkiem można by było z tej działki zrobić małe lotnisko modelarskie z prawdziwego zdarzenia, ale jeśli miałbym być jego jedynym użytkownikiem - to gra jest niewarta świeczki...

 

Minusy:

- lotnisko byłoby małe (pas startowy długości 60 m), tak, że w grę wchodzi latanie elektrykami (spaliny raczej odpadają ze względu na rozmiary, no i sąsiedzi jak na razie życzliwe odnoszą się do mojego hobby, wolałbym, żeby tak zostało ;))

- ze względu na lokalizację latanie w godzinach popołudniowych (no chyba, że komuś nie przeszkadza latanie pod słońce..)

 

Plusy:

- teren jest poza CTR Balic

- mieszkam 200 m. od tego lotniska, więc jest baza warsztatowa, jakby się coś podczas latania podziało ;)

 

Jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany wspólnym lataniem w tym miejscu - proszę o kontakt przez PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.