Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

 

Piknik modelarski na lądowisku w Strzelcach Małych (Gm10Szczurowa) odbędzie się 10 LIPCA 2016.

 

Wiem, że w tym samym terminie odbywa się również piknik na Górze Żar, ale wszystkich modelarzy, którzy nie planują wyjazdu na Żar zapraszamy do Strzelec Małych.

Piknik zaczyna dla modelarzy już od 9:00.

 

W imieniu organizatorów bardzo proszę wszystkich, którzy planują przyjazd do Strzelec o wpisywanie się do tego TEMATU. Chcielibyśmy się zgrubnie policzyć.

 

Jak tylko powstanie plakat piknikowy postaram się go zamieścić.

LOKALIZACJA LĄDOWISKA i PIKNIKU!

 

https://goo.gl/maps/dBaodcHNNV32

 

można też wpisać w GOOGLE MAPS = "LSS Szczurowa"

 

relacja z poprzedniego roku 2015:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/53376-5-lipca-2015-iv-piknik-modelarski-w-strzelcach-małych-na-lądowisku-lss-szczurowa/

 

Zapraszam, DareK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W imieniu organizatorów bardzo proszę wszystkich, którzy planują przyjazd do Strzelec o wpisywanie się do tego TEMATU. Chcielibyśmy się zgrubnie policzyć.

ja myślę ze jak tylko pogoda i inne dopiszą to się pojawię :)

jak wygląda sytuacja z lataniem własną maszyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Na pikniku moga latać modele w każdej klasie I rozmiarze (szybowce, akrobaty, pianki, itp.).

Modelarze latający modelami o wadze powyżej 5 kg - koniecznie powinni posiadać ubezpieczenie obejmujące latanie modelami o odpowiedniej wadze.

 

Podczas pikniku małe modele moga latać w grupie (powiedzmy 3 modele razem) duże modele od 170 cm rozpiętości latają pojedynczo.

 

Do pola wzlotów zawsze ustawiamy kolejkę z obowiązkiem honorowego  jej przestrzegania przez wszystkich - tak będzie pewnie i tym razem.

 

Modele latają od rana - do końca pikniku z przerwami na pokazy SAMOLOTOWE - zgodnie z intsrukcjami KIEROWNIKA pikniku którego poznamy na miejscu.

 

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie!

 

Piknk w Strzecach Małych już 10 lipca !

 

Wszyscy modelarzę, którzy nie jadą Żar, a mają ochotę spotkać się w fajnym gronie i polatać - niech czyszczą modele, naprawiają co zepsute I przyjeżdżają na piknk modelarski do Strzelec Małych.

 

Do zobaczenia,

 

DareK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oficjalne zaproszenie:

piknik%20lot%202016%20big.jpg

 

Wystawa statyczna modeli oraz loty modelami od rana tj: 9:00 do końca imprezy. LOTY modelami odbywają się zgodnie z INSTRUKCJAMI i w czasie wyznaczonym przez Kierownika Lotów. Obowiązuje bezwzględne zachowanie zasad bezpieczeństwa i podporządkowanie się poleceniom Kierownika LOTÓW. 

 

Pozdrowienia,

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Żar mam za daleko. Szczurowa powiedzmy rzut beretem :)

jak napisałem - jesli wszystko pójdzie zgodnie z planem pojawie sie z piankowym RWD-5 (raczej nie wystawowy- niby pomalowany itp ale z bliska nie wygląda tak jak by należało) wagowo 1kg. Sterowanie 4 kanaly z lotkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Modelarze latający modelami o wadze powyżej 5 kg - koniecznie powinni posiadać ubezpieczenie"

 

Czy to znaczy że przy lżejszych modelach nie jest już ono konieczne?

Co w razie wpadki? Jest jakieś ubezpieczenie samej imprezy ma taką okoliczność czy to już problem pechowca?

W zeszłym roku ubezpieczenie było bezwzględnie obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wielki sportowy dzień i aby wytypować wynik spotkania piłkarskiego, zabrałem na lotnisko dwa Rafiki w charakterystycznych barwach :-)

 

20160630_080500_1.jpg

 

Oba prężyły muskuły, połyskiwały w słońcu a napięcie przed spotkaniem rywali sięgnęło zenitu, biało czerwony miał początkowo problemy z bindowaniem. Formacje na skrzydłach nie współpracowały z defensywą na ogonie, silnik nie napędzał całości i pierwsze dziesięć minut tego spotkania lepiej zapomnieć.

Po interwencji trenera i zbindowaniu zespołu udało się przejść do ofensywy, silnik wystrzelił jak rakieta a biało czerwony uzyskał przewagę w powietrzu.

 

20160630_080517.jpg

 

Atak skrzydłem, potem ostro do górę, szybkie naloty z obu stron, znów w dół i znów do góry .... ostro, jeszcze wyżej, zdjęcie obrotów opadanie liściem  ....oj niedobrze .... ale to manewr zaplanowany, znów silnik wchodzi na obroty i ciągnie biało czerwonego do przodu. Pierwsze starcie zakończone ładnym przyziemieniem. Chwila przerwy na tankowanie ale słońce zaczyna przygrzewać i trzeba szykować się do drugiego lotu. Teraz nie było wątpliwości kto rządzi w powietrzu, szybki start beczka, przejście na plecy i ostro w górę, chwila rozluźnienia w środku pola to czas na dwie kubańskie ósemki, potem dwa spokojne okrążenia i znów w górę, dwie pętle, kolejne beczki ..... sa emocje i jest radość ;)

 

Niestety z boku pola pojawiły się liczne zastępy ochrony, coś się dzieje po za polem lotów ale akcja toczy się w powietrzu, kolejny niski przelot skrzydłem i przejście do żyletki.....

20160630_083810.jpg

 

Jakiś samochód podjeżdża do trenera, chwila rozmowy i niestety trzeba lądować, czas zmagań powietrznych dobiega końca. Na pasie pojawił się zaprzyjaźniony z Muzeum Lotnictwa Litwin i przerwał ten pojedynek :huh:

 

20160630_084052.jpg

 

Nie mam zatem wątpliwości, że dziś wieczorem po nerwowym początku biało czerwony wygra rywalizację bo żółto czerwony nie dostał nawet szansy aby pokazać w powietrzu co potrafi  .... obstawiam :

 

20160630_080404_WYNIK.jpg

 

:D:lol::D

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele pow. 5 kg. nie polecą na pikniku bez ubezpieczenia. Małe modele  - jak w życiu WŁAŚCICIEL-PILOT ponosi odpowiedzialność za wyrządzone szkody.

Temat ubezpieczenia dla modelarzy już dawno powinien być potraktowany przez Wszystkich jako priorytet w naszym hobby a ODPOWIEDNIE UBEZPIECZENIE jako NIEZBĘDNE - więc nie będę się rozpisywał jak, co i dlaczego.

Na piknikach i n tym też obowiązuje zasada - Kierownik Lotów może uziemić model w każdej chwili jeżeli uzna, że model lub jego prowadzenie zagraża bezpieczeństwu.

 

Do tej pory (przez kilkanaście lat) spotkałem bardzo niewielu nieodpowiedzialnych modelarzy i mam nadzieję, że ich grono w niedzielę 10-go się nie powiększy. :D:P:D

 

Pozdrowienia,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Darku za wyjaśnienie. Po prostu ta kwestia zwróciła moją uwagę.

"spotkałem bardzo niewielu nieodpowiedzialnych modelarzy i mam nadzieję, że ich grono w niedzielę 10-go się nie powiększy." - trzymam kciuki  ;) 

 

Kwestia mieć czy nie mieć ubezpieczanie w naszym hobby to odrębna kwestia wałkowana x-dziesiąt razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza w temacie nie oznacza, że wszyscy czekają na piknik i nikt w Krakowie nie lata ;)

Trzy dni temu w Zesławicach Bulinka walczyła z regulacją silnika a żwawo wywijał w powietrzu Drake II.

 

20160705_190505.jpg

 

Drugi lot nieco się przeciągnął albo pakiet lekko się zestarzał ...... i model został na środku Zalewu. Po godzinie dopłynął w zatoczkę i udało się go wyłowić.

Nie tylko Bulinka zostaje na środku zalewu :lol: :lol: :lol:

 

Dziś rano na Czyżynach latał Rafik. 

W kolejnym locie zgubił koło i musiałem sie nieco natrudzić aby nie uszkodzić modelu. Zorientowałem się tuż nad pasem na podejściu do lądowania, że brakuje koła ale udało się odejść oraz lepiej przygotować lądowanie. W drugim podejściu na klapolotkach i na granicy przeciągnięcia posadziłem go na betonowym pasie bez kapotażu i bez uszkodzeń :)

 

20160708_084005.jpg

 

Jeżeli znajdzie ktoś koło ....to będę wdzięczny za zwrot choć zapewne łatwiej będzie trafić w totka niż znaleźć piankowe koło na Czyżynach :lol:

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żadnych wakacyjnych wpisów????

Co jest Panowie modelarze :huh: ... wracam po urlopie a tu nikt nie lata albo też nikt się nie chwali, że lata  :unsure:

Mam wrażenie, że nikt na forum nie odwołał zakazu lotów jaki był ogłoszony na czas Dni Młodzieży. To sie już dawno skończyło :P

 

W ostatni weekend była piękna pogoda i wraz z Wojtkiem i Sławkiem spędziliśmy czas w Zesławicach, zmontowałem z tego latania krótki filmik.

W sobotę na lotnisku w Pobiedniku też się dużo działo, poniżej zdjęcia Wojtka Jodel-a i nowego elektrycznego modelu Patrol-Delta

 

1.jpg

 

2.jpg

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny weekend i kolejne loty ale tym razem modele aircombat latały na śmietniku.

Niestety tylko w skromnym duecie ale trzy rozegrane walki pozwoliły przetestować modele przed zawodami i wraz Krzyśkiem (Songo) zaliczyliśmy po dwa cięcia.

 

Modele spalinowe też latały w ramach treningu przed zawodami w Pobiedniku a filmik z sobotniego latania, wmontowałem w większą całość cyklu "ryczące silniki"

 

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.