Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycja chyba jednak przegrywa z wirusem, telewizją albo zwykłym lenistwem .... na powitaniu Nowego Roku 20211 na lotnisku Rakowice-Czyżyny spotkało się zaledwie kilka osób. Były pierwsze spalinowe loty, było też pierwsze cięcie tasiemki ESA, nowy sezon latania został zatem rozpoczęty ?

 

 

 

20210101_130329.jpg

20210101_125202.jpg

20210101_121108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czemu freemeteo pokazywało lepszą prognozę pogodę w sobotę a opady śniegu w niedzielę gdy w rzeczywistości było na odwrót. Ale skoro już byliśmy na lotnisku w sobotę rano to żal było nie polecieć .... ił-2 ESA z dodatkowym podwoziem latał sobie całkiem sprawnie ale mój Rafik elektro zaliczył małą katastrofę.  Postawiona do pionu podmuchem wiatru narta dała tak duży opór, że model zwalił się na skrzydło ?

 

Zimowe latanie ma jednak swój urok i pewnie wkrótce znów się spotkamy na Czyżynach ..... czy jeszcze ktoś lata?

 

20210130_085854.thumb.jpg.d3dda640a92ea67ecdef53e906b94a24.jpg

 

20210130_085856.thumb.jpg.64fb9ca2656a7d366f0318d9547a5a12.jpg

20210130_085946.thumb.jpg.1565fdf494c88e1b72ae233fcbc13c23.jpg

 

aaa.thumb.jpg.f61d040380eea1377fa6ee6a10424089.jpg

ms

 

EDIT:

uzupełniam o filmik z lotu

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Jak to w Krakowie bywa pewnie się otworzył w kilkunastu, niezależnie działających, nic o sobie nie wiedzących kilkuosobowych grupach modelarzy 🙂

Taka specyfika naszego miasta. Na stronie aeroklubu sprawdzałem i też żadnych informacji. Google też nic nie znalazło.

Pogoda była/jest piękna więc na pewno kto mógł to skorzystał. Ja byłem się przewietrzyć po sylwestrze, a sezon modelarski rozpocząłem planowaniem co chciałbym w tym roku osiągnąć, i są to cele raczej ostrożne 😄

 

Życzę udanego roku 2023 dla Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak jak napisał Long, założyliśmy nowe lotnisko przy S7, wjazd od strony Półłanki i ulicy Nad Drwiną. Wszyscy mile widziani, ale nie z partyzanta, po cichu. Jesteśmy zorganizowani w Małopolskim Stowarzyszeniu Modelarskim Horyzont i przez to Stowarzyszenie wiedzie droga do użytkowania pasa. 

Nowe miejsce jest fenomenem na skalę kraju, ponieważ zlokalizowane w centrum miasta, niecałe 10km od Rynku Głównego, ale bez ŻADNYCH ryzyk z tytułu naszego hałasu i związanych z tym konfliktów.

Od paru tygodni, konsekwentnie budujemy i poprawiamy. Dzisiaj np mamy walec, sporo wiercenia i betonowania. Ale pierwsze loty i kiełbaski mamy zaliczone😁😁😁

Co do Pobiednika to korzystam, ale w tygodniu bo w weekendy tłoczno i trzeba zaakceptować że modelarz stoi na końcu lotniczego łańcucha pokarmowego.... choć w sumie to na początku drogi lotniczej.... (?) 

No i to poczucie że nie jestem u siebie. Np wczoraj wpadam na parę wieczornych lotów, chcę wyjechać i ktoś w międzyczasie wykiprował kliniec na drodze wyjazdowej nie myśląc o tym że ktoś używa pasa itp. A może to ja się rozwydrzyłem latami spędzonymi na koleżeńskim lotnisku 5 min od domu? 

IMG-20230523-WA0002.jpeg

IMG-20230521-WA0016.jpg

IMG-20230520-WA0001.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panie i Panowie, patrząc na ten wątek można odnieść wrażenie że w Krakowie nikt nie buduje i nie lata. Dlatego wyciągam takie wspominkowe zdjęcia z otwarć i zamknięć sezonów i rzucam hasło spotkania noworocznego w jednym miejscu. Nie osobno na Pobiedniku, Czyżynach, śmietniku i u nas w Brzegach, tylko wszyscy razem 12ta w południe. Zapraszamy do nas, deklarując grilla i oprawę muzyczną. Co o tym myślicie? Są chętni?

 

page_1.jpg

page_1.jpg

page_1.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.