Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj w Pobiedniku pierwszymi lotami powitany został nowy 2020 rok ?

Wiało, zimno było i troszkę łapki marzły na drążkach ale nie powstrzymało to modelarzy choć niestety wciąż koła a nie narty służyły do lądowania.

111 stron temu, początkiem stycznia 2010r Wojtek rozpoczął ten temat po bardzo udanych zimowych lotach na Marchewkach ... 10 lat ? to już 10 lat od tych zimowych lotów a te same model wciąż nadają się do latania i czekają aż sypnie śniegiem ?

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Dawno nie latałem na Czyżynach i zapomniałem jak tam fajnie się lata mniejszymi modelami ?

Około 8-ej koledzy już przy kawie i rozładowanych pakietach dyskutują o modelach i polityce a pas cały wolny.

Moje dwa Rafiki wygrzebane z piwnicy przewietrzyły skrzydła, elektryk nie latał rok a spaliniak od trzech lat. Na szczęście "Thunder Tiger"odpalił od przyłożenia ... spalinowe latanie to jest TO :-))

ms

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ilośc postów w tym temacie to w tym Krakowie lata tylko Mirek :) Żarcik. Fajnie Mirku że mobilizujesz innych swoimi wpisami.

Ja przerzuciłem się na latanie na północy Krakowa (Biały Prądnik, Zielonki, Witkowice, Skała, Wielka Wieś) i tam szukam "dzikich" terenów :) 

Gdby ktoś był chętny na latanie w tych terenach to z chęcią się umówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

takie pytanie,czy ktoś z Krakowa lata jeszcze na "śmietniku" w Pychowicach.

Systematycznie w soboty i niedziele latają tam członkowie "Stowarzyszenia modelarskiego Aircombat Kraków" ? czyli po prostu kombaciarze "Eskadry Kraków" którzy latają nisko, szybko, głośno i najczęściej bez użycia drążka gazu :-))

Ostatnio większość moich filmików z latania powstała właśnie na śmietniku - zobacz na mój kanał You Tube.

 

Dlatego też ostatnio mało latam na Czyżynach ale miło tu wrócić i spotkać innych którzy na Czyżynach spędzają czas w równie miły sposób.

Zachęcam wszystkich do pokazania czym i gdzie latają. Po covidowym absurdzie można już swobodnie chodzić po mieście a tym samym po łąkach i lotniskach, czas zatem na przewietrzenie skrzydeł swoich modeli.

Zachęcam też do wstąpienia w szeregi naszego Stowarzyszenia aby od przyszłego roku latać bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Zmiana przepisów dotycząca latania RC uległa przesunięciu w czasie ale jest nieuchronna. Modelarzom zrzeszonym będzie łatwiej - kontakt przez priv-a.

 

 

Cytat

szukam "dzikich" terenów :) Gdby ktoś był chętny na latanie w tych terenach to z chęcią się umówię.

 

Zaczynałem od latania na marchewkowych polach koło Witkowic, chętnie wyskoczę w tamte rejony - daj info kiedy i gdzie oraz jakie założyć podwozie do modelu.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łąki Nowohuckie. Duży teren poza strefą lotniska. DroneRadar pokazuje zieloną lampkę. To chyba najbardziej "legalne" miejsce do latania w obszarze Krakowa. Rano w weekendy, tak do 10-11, jest tam bardzo mało ludzi, ale pod wieczór już bym się raczej nie odważył latać nad głowami tych wszystkich spacerowiczów.
Dwa razy do roku łąki są koszone, teraz trawa jest dosyć wysoka. Start właściwie możliwy tylko z ręki. Niestety nawet przy skoszonej trawie start z ziemi wydaje się trudny do wykonania, teren jest mocno nierówny. Jedynie wydreptana ścieżka mogłaby się do tego nadawać. 
Latałem tam Blixerem i widziałem kilka podobnych modeli tego typu. Ostatnio byłem z wariacją Ultrona 3D. W tym roku chciałbym jeszcze ulotnić Speeda 400 Aero, najpierw jednak trochę więcej treningu na Ultronie.
Łąki są terenem podmokłym, dlatego kalosze wskazane, chociaż przy dłuższym braku opadów można tam chodzić w zwykłych butach. Warto też mieć coś odstraszającego owady, bo gzy, końskie muchy czy jak to się tam nazywa są upierdilwe.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Łąki Nowohuckie. Duży teren poza strefą lotniska.

 

Oczywiście znany mi teren ale raczej trudny do wykorzystania dla modelarzy lotniczych. Mokro i zwykle bardzo wysoka trawa, próbowałem tam kiedyś latać elektrycznie ale start z ręki a lądowanie kończy się zazwyczaj wyrwanym podwoziem.

To chyba jest nawet jakiś obszar chroniony, te wszystkie owady, motyle czy ptactwo mają tam swoje miejsce i raczej nie warto im przeszkadzać ?

 

Śmietnik jest znacznie lepszym miejscem do latania,  uskok terenu i kilka metrów zapasu przy oblocie modelu jest trudnym do przecenienie bonusem, tam najczęściej latamy i tam tez można pohałasować spaliną bez kąśliwych uwag, że się komuś przeszkadza ?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie udało mi się znaleźć lepszego miejsca na oblot niż Czyżyny, dlatego pozostało mi spakować model i wybrać się rano na pas przy muzeum lotnictwa.
To mój drugi Speed (poprzedniego szybko rozbiłem). Lata całkiem przyjemnie. Pierwsze loty więc ograniczyłem się tylko do prostych okręgów i testowania lądowań (praktycznie wszystkie przestrzeliłem, model długo szybuje przy ziemi).
Niestety latanie w tamtym miejscu jest dla mnie trochę niekomfortowe, głównie ze względu na spacerujących ludzi i znajdującą się w niewielkiej odległości ruchliwą ulicę. Od przyszłego sezonu będę chciał dołączyć do czarnochowickiego klubu modelarskiego i latać już w przygotowanym do tego miejscu.

IMG_20200905_084246.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 22.11.2020 o 22:03, szymon-wojcik napisał:

Cześć, czy ktoś z Krakowa lub okolic lata dronami FPV i nie zechciałby spotkać się na wspólne latanie z modelami samolotów i ponagrywać trochę ujęć air to air?

 

 

Sporo osób jest z Krakowa ale łatwiej umówić się na krakowskiej grupie fpv na FB. Zawsze miło polatać z grupie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.