Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nieco z innej beczki mam pytanie... Mianowicie, czy ktoś z forumowiczów lata modelami dlg w Krakowie? Pytam, bo jeszcze nigdy nie spotkałem żadnego "tubylca" z rzutkiem, a obecnie wraz z 2 kolegami zaczynamy latać w krk tak coby trochę potrenować przed przyszłym sezonem i przyszłorocznymi zawodami.

 

Dotąd trenowałem na Czyżynach (nie zaobserwowałem zakłóceń ;) ) - zwykle w weekendy z samego rana 7-9 nikogo nie spotykając, ale chętnie zbierzemy się w większą grupę :)

 

Proszę o info czy ktoś lata, a jeśli tak to gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam osobiście nikogo kto lata w Krakowie DLG, raz w tym roku widziałem jakieś próby na Czyżynach więc jedna osoba na pewno lata. Trenujcie w "porze największej oglądalności" - czyli jak jest ładna pogoda i troszkę później kiedy przyjeżdżają inni modelarze to pewnie kogoś zarazicie i pod koniec przyszłego sezonu będzie już Was spora grupa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę później kiedy przyjeżdżają inni modelarze

 

To bardzo dobra rada ..... zwykle w sobotę rano przyjeżdżam na Czyżyny i lepiej mieć wolny pas na latanie większymi modelami spalinowymi :P

 

Wczoraj wyjątkowo po pracy załapałem się na kilka promieni słońca i poderwałem w górę Cessnę, testując jednocześnie trójłopatowe śmigło 10x5.

Mocno się zdziwiłem gdy silnik wkręcił się na 14,5 tys obrotów a Cessna z awionetki zamieniła się w locie w "odrzutowca".

Z dwójką 11x6 silnik kręcił około 12 tyś obrotów a z trójką wkręcał się tak wysoko, że dostawał czkawki z powodu braku paliwa.

 

Latając na Czyżynach, miejsce o którym wspominał Adam (czyli łączenie pasa z drogą do ML) omijam lub biorę wysoko aby był czas na uratowanie modelu. Spadłem w tym miejscu raz latając jeszcze na FM-ie.

Na 2,4 GHz też zdarzają się zakłócenia i lepiej uważać lub omijać to feralne miejsce.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam osobiście nikogo kto lata w Krakowie DLG, raz w tym roku widziałem jakieś próby na Czyżynach więc jedna osoba na pewno lata. Trenujcie w "porze największej oglądalności" - czyli jak jest ładna pogoda i troszkę później kiedy przyjeżdżają inni modelarze to pewnie kogoś zarazicie i pod koniec przyszłego sezonu będzie już Was spora grupa :)

 

Dzięki za odpowiedzi. Sądziłem, że jednak pare osób latających rzutkami będzie w Krakowie a tu zonk.

Niemniej jutro od 12 z Kolegą będziemy latać dlg na Czyżynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam EasyStar ktorego kiedys znalezlismy na wysokim drzewie? :)

Jesli jestes w stanie sprecyzowac (pokazac na mapie) gdzie upadl i nie spadnie snieg do nastepnego weekendu to postaralbym sie przeleciec nad tym miejsce pare razy jakims quadem/samolotem. Moze akurat uda sie go wypatrzec na nagraniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - dokładnie ten sam ;) Los chciał, żeby zaginął w akcji, a my mu dopomagamy intensywnie jak widzisz ;)

Przypuszczam, że model jest nie do znalezienia, bo sami nie wiemy gdzie dokładnie spadł, pogoda + mała przejrzystość powietrza + lot na daleki dystans nie był dobrym pomysłem.

Podejrzewamy przede wszystkim to miejsce: https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zsIpnE5lJ998.kKrttoA73YZ0

Tam zwykle po zakręcie w lewo zaczynała się 300-metrowa prosta do lądowania (WayPoint na wysokości 30m) z której Ardu siadał sam dokładnie w punkcie lądowania (tam zwykle stoimy, zaznaczony na mapie).

Być może pomiar początkowy GPS z Ardu był niedokładny i ES2 wtarabanił się w krzaki na podejściu do lądowania. Niestety nie mam coptera, żeby zajrzeć na nie z góry.

Gdyby Ci się udało np. w przyszły weekend zerknąć na ten teren zaznaczony na mapie - będę podwójnie wdzięczny, pamiętając przy okazji poprzednią pomoc, za którą się jeszcze nie odwdzięczyłem.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę, dodatkowo dni krótkie i ciemno już ok. 16:00 więc nie ma kiedy po pracy szukać. Dlatego model z bólem serca skazałem na straty, a był trochę wart z tym całym elektronicznym sprzętem na pokładzie.

 

@yay - dzięki "z góry" ;) za propozycję pomocy, nadzieja umrze w przyszły weekend..

 

 

PS. W niedzielę około 12:30 - 13:00 byłem też świadkiem (nie bezpośrednim) jak komuś spadł quadrocopter - niestety też nie wiadomo gdzie, właściciel wleciał w chmury, a potem chyba stracił orientację i panowanie - niestety sprzęt spadł ze sporej wysokości w bliżej nieokreślone krzaki. Czy wiadomo, czy się odnalazł? (pytanie najprędzej do właściciela jeśli tu zagląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rano spotkaliśmy się na śmietniku ale pogoda nie była nam zbyt życzliwa i chyba Rafał nie wybrał się na poszukiwania.

Latały ESA wwI 1m i spalinowe iły, latał też guad i Me-109 ESA ale to wszystko działo się w tempie przed nadciągającym deszczem.

Nawet lądowanie ił-a po zgaśnięciu silnika na drzewie nie podgrzało atmosfery ;)

 

Nie był to zbyt udany ranek ... dziś pogoda znacznie lepsza na latanie niż w sobotę.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla wszystkich modelarzy

redukcyjnych, makietowych, beznapędowych, spalinowych, elektrycznych, odrzutowych, rakietowych, latających, jeżdżących, pływających .....przesyłam z okazji Świąt Bożego Narodzenia najlepsze życzenia zdrowia, wielu pogodnych chwil związanych ze swoim hobby oraz wytrwałości i rozwoju w nowych projektach.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po_świątecznie kilka osób spotkało się dziś na Bielanach, przy obserwatorium.

Warunki do latania wymarzone, ciepło i bezwietrznie.

Udało się rozegrać 2 walki ESA, latały spalinowe kombaty, latały modele FPV a ze spotkania zmontowałem filmik:

https://picasaweb.google.com/111364731422052630499/FilmyZLatania2013r?authkey=Gv1sRgCNKbk4_e5eL8Eg#5962531158852484162

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.