Skocz do zawartości

TOR NADAWCZY I ODBIORNIKI,ANTENY


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mikrofale i stojenie na wyczucie-to nie idzie w parze.

Poza tym,charakterystyka wiekszosci anten ,nie jest dostosowana do naszych zastosowan.

Pomijam tu wszelkie omni,gdyz te nie dzialaja do ,,gory''.

Wszelkie ,,druty'',typu 13 cm,to juz przerabiala wiekszosc.

Ponownie namawiam do ,,pajaczka'' , gdyz ta antena ma tak poszarpana charakterystyke ze zbiera praktycznie wszystko,wiec jest w tym szalenstwie jakas metoda :crazy:

http://www.yb2normal.com/antenna3.html

To moge zaproponowac jako nisko budzetowe rozwiazanie-trzymajac sie scisle wymiarow, masz szanse ,,wcelowac'' jako tako w swr .

Z lepsza antenka,np. ta

http://www.webx.dk/rc/video-wireless/patch5.pdf

szanse drastycznie maleja-ale sa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, my tu tak mowimy sobie, ty masz dostep do sprzetu pomiarowego, ja mam jakis sprzet swoj, co maja powiedziec ci co nic nie maja? Na 2,4Ghz to doslownie polowki milimetra odgrywaja duza role, a antenke najlepiej stroic zamontowana tam gdzie ona bedzie. Robiac swoje antenki-strojac scinalem doslownie po pol milimetra chcac bardzo dobrze zestroic na czestotliwosc 1050Mhz. Ja mam antenku bez direktorkow bezposrednio podpiete pod nadajnik i chodzi pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powinien powstac projekt pomocy oraz cos w rodzaju grupy beta testerow.

W tym ostatnim wypadku mialem na mysli Twoj nadajnik :lol: .

Jesli znajdzie sie grupa chetnych i wysla mi wtyki sma,moge im zestroic nieodplatnie te anteny.Nie sa to koszty wielkie (waga listu standartowa).

W sobote planuje pierwszy moj lot z kamerka-mam kilka dni urlopu-wiec sporo czasu na testy.Jak dopracuje juz dokladnie jej parametry,Tx i Rx to utworze odpowiedni watek.

Musze miec 101 % pewnosci co do tego niestandartowego rozwiazania zwlaszcza w zakresie nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne nadajniki.Nie jest latwo dobrac odpowiedni,oj nie.

Najgorsze jest to,ze ,jak to naprawde sie sprawuje,mozna zweryfikowac dopiero po zakupie i podlaczeniu pod antene/y.Rozbieznosci w opisach producenta/sprzedawcy to norma.Testy maja na celu wylonienie takiego rozwiazania,by zapewnic lacznosc na odpowiednim poziomie (w/g mnie :wink: )

Nadajnik z Range Wideo 500mW/5V

aab4679e51292d29.jpg

Bardzo lekki i maly

68ae21e24a794f28.jpg

 

Ndajnik z Aero.Pix 500 mW/5V

71304c9816038da6.jpg

 

 

 

Ten to sie grzeje okrutnie :oops:

a1c088212c6f483b.jpg

 

Chinczyk ,no name , po tuningu (odchudzajacym) 1W / 12V

2348673bd9c6a323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero dostrzeglem Twoj post.

Nadajnik jest podobno Airwave ,koncowka 612,bede kleil Cularisa-to zrobie dokladna fotke.

Ale tez i mr. Anthony wspominal ze to nie do konca taki sam 612.

Mam taki sam 612 ,podobny jak kupiles, ale ten nowswzy,ze zdjecia teraz ,jest troche inny.

Piersza rzecz-pracuje na 5V a nie na 3,3V.

Ma znaczaco wieksza moc,po pierwszym wlaczeniu od razu to widac,az zatyka tuner jesli jest blisko z antena.Mocno sie grzeje.No i obudowe ma troche inna.

Ale plytka pasuje do 612.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze zmienić stabilizator przy nadajniku 3.3V, bo mam jakiś o wydajności prądowej ok 100mA, a ze specyfikacji nadajnika wynika, że pobiera brąd ok 450mA.

O dziwo stabilizatorek nagrzewa się minimalnie. Myśle, że to może też mnieć znaczenie do mocy sygnału wysyłanego później przez antene ?!?

W zasadzie zastosowałem taki, bo mam kłopot z dostaniem LM1117 w sklepach el. w swoim mieście ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma znaczenie ze idzie mniejsza moc. Mniejsze napiecie mniejsze straty ciepla itd. Ja zasilam swoj nadajnik (wlasnej konstrukcji na czestotliwosc 1050MHz)napieciem 12V kamerke tez mam na 12V. Nadajnik ma takie napiecie zasilania z uwagi na uzyte tranzystory ( powszechnie dostepne). Zatem jak sie cos uszkodzi to nie ma problemu, mozna odrazu naprawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i ma te 500mW, podlacz do niego stabilizator 5V np 7805 jezeli chchesz uzyskac 3,3 to: podlacz szeregowo jeszcze dwie diody np1N4000, uzyskasz w ten sposob spadek okolo 1,4V, zatem 5V-1,4V = 3,6V, mysle ze 0,3V bedzie sie miescic w granicach zasilania dla tego ukladu.Stabilizator zasil dla testu napieciem 8-12V, pomierz pobor pradu, sprawdz jakie rezultaty uzyskasz z dobrze zestrojona antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopot w tym, że w modelu nadajnik zasilam tylko 1 celą lipo, czyli mam 3,7 V (różnica niewielka, bo tylko 0,4V), więc stabilizator 5V odpada. Podłączyłbym bezpośrednio te 3,7 V do nadajnika, ale boję się, że spalę !!

 

Może jest ktoś na forum kto zasilał nadajnik AirWave (zakupiony na Active-robots.com) napięciem wyższym niż te zalecane 3,3V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.