Skocz do zawartości

TOR NADAWCZY I ODBIORNIKI,ANTENY


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli mowa o wzmacniaczu wstępnym dla odbiornika to proponowałbym zacząć od pomiaru czulości odbiornika, którym się dysponuje. Pomiar czułości da odpowiedz na pytanie czy warto tym sobie zawracać głowe. Parametru "czułość " nie da się zwiększać powyżej Sciśle określonej granicy. Sądzę, że większość tunerów ma ten próg osiągnięty. Piszę o tym dlatego, ponieważ można się narobić a efektu zero. pozdr - ten temat też już przerobiłem więć po przyjacielsku próbuję zaoszczędzić wam darmowej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy reflektometru nie da sie stroic wzmcniacza wstepnego, da sie wystroic antene podpieta pod nadajnik. Antena dobrze wystrojona w nadajniku nastpnie podpieta pod odbiornik ktory ma taka sama impedancje co nadajnik na wyjsciu bedzie sie bardzo dobrze sprawowala. Przyznam sie szczerze ze antene w nadajniku stroilem na maximum sygnalu wychodzacego z anteny, obok stal miernik czestotliwosci z skala poziomu sygnalu. Co do urzadzenia ktore zrobilem na pasmo 1,2Ghz to musze przyznac ze promieniuje dosc konkretnie tzn po odlaczeniu anteny i dotknieciu wyjscia nadajnika mozna sie popazyc :) Pobor pradu juz nie pamietam ale dla zainteresowanych moge zmierzyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to rozumiem-prawidłowy tok myślenia. Jeżeli mówisz że można się poparzyć przy dotknięciu palcem to Twój nadajnik daje ok 1 W mocy wyjściowej. Z Taką mocą to już powinieneś mieć bardzo duży zasięg o ile nośna nie jest odkształcona. Jeżeli tego zasięgu nie masz to swiadczy właśnie o odkształceniu nośnej sygnału. 100 mW w przypadku widzialności anten zapewnia już 1000 m zasięgu po ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak mialem to zamontowane w modelu to mialem czasem tylko jakies takie male zaklucenia a tak to non stop wizja bardzo dobrej jakosci. Tzn 1W to raczej nie, watpie w to bo tranzystor BFG-135 ma max taka moc wyjsciowa. Uklad sklada sie z modulatorka wyjetego z bezprzewodowej kamerki na 1,2Ghz polaczonego ze wzmacniaczem skladajacym sie z 3 stopni BFR-91A a jako koncowka mocy siedzi BFG-135. Calosc dobrze zaekranowana z co stopniowa separaja kolejnych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm latalem tak conajmniej 250m nad ziemia momentami musialem leciec patrzac na ekran aby zawrocic model i nakierowac na siebie. Film hmm gdzies na forum byly stare linki do filmu jak latalem prototypem. Mam kilka filmow nagranych kiepskij jakosci rejestratorkiem przenosnym, tzn podczas nagrywania mialem idealny obraz ale juz jak sie go odtwarza to w niektorych momentach widac pixele za szybko zmieniajacego sie obrazu. Oto link jak wyglada obecna wersja nadajnika:

http://www.kamerka0.republika.pl/

Dla zainteresowanych moge zamiescic schemat wlasnego autorstwa nadajnika na 1,2Ghz pod warunkiem ze nie bedzie to wykozystywane w celach zarobkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chetnych na pasmo 1,2Ghz, caly zestaw wychodzi w smiesznej cenie jezeli ktos potrafi to zrobic samemu. Zatem zestaw kamerka bezprzewodowa wraz z odbiornikiem na pasmo 1,2Ghz to koszt 107zl, z kamerki wyciagamy modulator i wrzucamy do ukladu drivera. Koszt reszty ukladu wraz z pozlacanym gniazdem to max 30zl, jakis tam kawalek srebrzaneczki fi 0,8mm mysle ze odcinek 5-6cm starczy na ceweczki do ukladu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całkiem nieżle. moje uznanie. Ale teraz już hyba zauważyłeś ,że te 0.5 lub 1W to wcale nie jest za dużo. Tak z Twojego opisu wnioskuję że mam podobne rezultaty z półwatówką. Linka dolotu , który zarejestrowałem podałem w tem. " Przesył obrazu kam. bezprzewodową z modelu na ziemię" jeżeli nie oglądałeś to obejrzyj sobie. Paweł narazie to tyle muszę odpaść od komputera. mam nadzieję że sobie jeszcze pogadamy. pozdr. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym mogl jeszcze prosic linka do filmiku, bo teraz to tu nic nie moge znalezc

 

Bo jest posprzatane !

 

Link

 

http://www.kamerka0.republika.pl/

 

Caly temat

 

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?p=32292&highlight=#32292

 

 

Rozumiem ze moze sie komus nie zgadzac koncepcja -konstrucja calego dzialu RC-CAM.

 

 

Ale,jesli podjalem sie tego (czas) to zachowajmy jakies ramy.Niezbyt czytelny bedzie temat gdzie zawarte jest :

oferta sprzedazy i autoreklama

film

opis

temat zalozony przez kogos innego

temat dotyczy calkowicie czegos innego

A na koncu kaszana zone :?

 

Mamy dzial na filmy - tylko te z pokladu !

Mamy gielde -absolutnie osobny dzial !

Piszmy na temat

Jesli piszemy w temacie kogos innego-dostosujmy sie do koncpcji zalozyciela tematu.

Albo zalozmy wlasny !!!

 

Mamy wyjatkowy dzial,chyba najbardziej ,,czysty'' pod wzgledem formy i tresci.

Zachowajmy ten poziom,by mozna bylo od czasu do czasu przeczytac opinie odwiedzajacych-ale fajny dzial :D Nieskromnie dodam ze sa chyba w Polsce tylko 2.

Wiec to raczej zobowiazuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter . Nie denerwuj się. Myślę że nie ma tu na forum ludzi , którzy celowo robili by złą robote, bo jeżeli o mnie chodzi to ja już dawno zapomniałem o biznesach i innych reklamach z tym związanych :jupi: Może jestem gruboskurny , niekumaty , ale nie dopatrzyłem się tu autoreklamy. Jeżeli wyszło coś nie tak jak trzeba to tylko z braku wiedzy oraz obycia na forum- wszak jeszce czuje się tu nowy. pozdrawiam.

Oczywiście postaram się zastosować do Twoich zaleceń. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma tu na forum ludzi , którzy celowo robili by złą robote

 

 

To raczej dzialanie profilaktyczne.I tak to nalezy odbierac.

Czasem dostaje dziwne e-mail, jak to powinno sie kreowac.

A jak My to zrobimy,tak nas ocenia.A skoro pisza,to znaczy - czytaja :lol:

 

Edit.

no i robi sie OT.

Ciekawa ta wasza dysputa.Ciekawe co z tego wyniknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja mam ciekawa propozycje dla wszystkich forumowiczow ale nie obedzie sie bez kupna czegos z czym moj wzmacniacz dobrze bedzie wpolpracowal czyli mowie o np podaniu linka do kogos z allegro kto sprzedal mi kiedys taka kamerke bezprzewodowa z ktorej wyciagnalem modulator 1,2Ghz i co w takiej sytuacji? JA moge udostepnic swoja prace oczywiscie nie odplatnie i mam nadzieje ze ktos na niej nie bedzie zarabial, jest cos takiego jak prawa autorskie :) Jak zamieszcze to na pewno beda tez wzory plytek (plytka to 70% sukcesu), reszta to oczywiscie prawidlowe zestrojenie trymerkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.