Skocz do zawartości

TOR NADAWCZY I ODBIORNIKI,ANTENY


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mikrofon np.z wkladka dynamiczna lub jakis inny antyk-klasyk powinien juz w zasadzie wystarczyc,moze troche wazyc :? .

Choc lepszym bylby pojemnosciowy,ale nie nie uniknie sie sie tranzystora i 4-5 elementow.

Ale masz wiekszy poziom sygnalu,jakosciowo lepszy,a sciszyc zawsze mozna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Peter wazna sprawa kiedys gdzies tu na forum dawales linki tych modulow nadajnikow na 2,4Ghz, czy moglbym prosic o te linki bo nie moge odszukac.

 

Zgubily sie,ale juz sa

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3408

 

A co do osiagniec,jak zwykle macie wieksze.Moj model nie mogl tego zniesc i....uciekl do kogos,tak po prostu,na znak protestu..Moze tam rozwinie skrzydla w pelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uzasadnienie odnosnie uzycia pasma 2,4Ghz za w 100% sluszne. Dla zainteresowanych uzywanie urzadzen nadawczych w pasmie 1Ghz jest surowo zabronione ze wzgledu na uzycie tego pasma do pracy urzaden: telekomunikacyjna siec komorkowa, radio (lokacja lotnicza) oraz jakies rzadowe sluzby nie pamietam juz jakie) w kazdym badz razie sprawa jest powazna. Obdzwonilem wszystkie sluzby UKE i KRRITV, wiec wiem co mowie . Zatem rowniez musze sie przeniesc na 2,4Ghz i zaczne nad tym prace jak znajde troche wiecej wolnego czasu. Tym czasem pozdrawiam wszystkich forumowiczow i dziekuje Peter za linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł ( chyba tak mogę ). Przyznam Ci się szczerze że bardzo liczyłem na dalsze Twoje posty w temacie "RC-cam-porady testy filmy abc dla początkujących", co oczywiście podyktowane jest chęcią zgłębienia mej wiedzy natemat transmitera 1 GHz. bo tej mi brakuje a chciałbym przejść nieco wyżej. ja w trakcie swego krótkiego życia zauważyłem, ze zajętość pasm zmienia się tak szybko jak zmieniają się kolory w kalejdoskopie. Sądzę że i w tym przypadku będzie to samo, zwarzywszy na kosmiczną prędkość rozwoju elektroniki. Swoje uzasadnienie dla innych czastot zamieściłem w poście z dnia 17 wrze g. 19.54 w temacie "Co pilot & autopilot. Popieram przejście na 2.4 GHz ( myślę tu o samorubkach) jednak sam tego tematu nawet nie będę podejmował z wcześniej opisanych względów. Jestem ciekaw twoich konstrukcji. Widzę ze przejawiasz chęci dzielenia się swoimi doświadczeniami - mam nadzieję że tak samo będzie wprzypadku konstrukcji 2.4 GHz. Ciekaw jestem jeszcze jak rozwiązałeś sprawę testów - napewno będziesz takie wykonywał- bo według mojej wiedzy na temat przepisów , to nawet testy z urządzeniami radiowymi są zakazane. Tak sobie rozwarzam bo i Ty i ja opieramy się na konstrukcjach wykonywanych samodzielnie.

 

Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bede wykonywal poczatkowe testy pod sztucznym obciazeniem 50ohm, co jest dozwolone na pasmie 2,4Ghz: transmitery moga pracowac w zakresie czestotliwosci od 2,400Ghz - 2,4835 Ghz z moca nie przekraczajaca 100mW EIRP, czyli 20dB mocy wypromieniowanej z ANTENY !!, czyli jezeli mamy antenke o kiepskim zysku zaluzmy 1dB i po drodze 30m kabla gdzie tracimy okolo 90% sygnalu to nadajnik moze miec wieksza moc liczy sie to co wychodzi z anteny. a nie to co wychodzi z nadajnika, wszystkie straty i ewentualne zyski antenowe musza byc policzone. Co do przepisow dowiaduje coraz wiecej ciekawych rzeczy, planuje otworzenie TV na pasmie 2,4Ghz oczywiscie full legal, 0 piractwa. Nadajnik taki musi oczywiscie spelniac normy zharomizowane itd, mysle ze jak bym posiadal sprzet pomairowy dzialajacy w tak wysokich czestotliwosciach to bym bardzo wiele zdzialal ale niestety mam miernik czestotliwosci pracujacy od 0,1Hz do 3Ghz z pomairem sygnalu w.cz i to wszystko jezeli chodzi o tak duze czestotliwosci. Reszte pomairow musi dokonac laboratorum UKE zreszta pewnie i tak musieli by to oni zrobic. Jako ciekawostka albo pomysl na ktory teraz wpadlem to w celu unikniecia zanikow sygnalu mozna zrobic cos takiego w kilku miejscach rozmiescic uklady odbiorcze z antenkami o dobrym zysku, nastepnie podlaczyc do swicha i potem wpiac sie w TV z sygnalem mysle ze kilka anten i kilka odbiornikow rozwiaze problem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wzmacniacz na 2,4Ghz da sie zrobic samemu uzywajac tranzystory serji BR-9A i BFG-135, kazdy z nich ma graniczna ft-6Ghz, mysle ze przy zasilaniu nap 11,3V z kilku stopniowego wzmacniacza da sie wydusic 0,5W, nalezy brac pod uwage ze wzmocnienie dla pojedynczego stopnia dla tej czestotliwosci nie bedzie duze, wystrczy sprawdzic charakterystyki tranzystorow, aby wywnioskowac ile mniejwiecej bedzie ono wynosic. Tematyka bardzo ciekawa- krotko mowiac temat RZEKA mozna pisac i pisac a jeszcze wiecej robic i robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter- czekam równierz na Twój komentaż na temat w/w postu

 

Robta tak dalej.

Kazdy skonczyl 15 lat.Co do oceny,niech to robia bardziej wybitne umysly.

Mamy tu forum,bez swietych i do bolu prawych.Nawet etykiety nie ma,zasad wypowiedzi rowniez,nawet tej handlowej.Temat ma charakter wymiany pogladow i jako poznawczy,tak musi/powinien byc postrzegany.

 

Twoj system jest na wskros inny,wiec ciekawy.A to czy i kiedy dziala...

Kto tym sie interesuje,sprawdza ? A pisac i zakazywac to ho,ho,w tym mamy ekspertow.

 

KAZDE forum tematyczne RC-CAM lamie prawo,a raczej jego uzytkownicy,kupujac LEGALNIE w sklepach swoje zabawki.Opisuja je publicznie .

Prawo- ci co je egzekwuja dawno na to co sie dzieje cieplym.... uczuciem,tylko chyba jeszcze pies ogrodnika czuwa :evil:

Przeciez oni-sluzby i instytucje, nawet jak im sie wskaze,nie mobilne, urzadzenie i miejsce,czas i rodzaj problemu.musza przeciez jeszcze urzedowac,jakies pieniadze zarobic,czyli stworzyc odpowiedni instrument - przepis,wiec moze w innym dogodnym dla petenta terminie-z zycia wziete 4 lata wstecz.

 

Ale na pewno zajma sie lecacym 10-15 min. modelem,gdzies nad lasem lub w szczerym polu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.