Skocz do zawartości

Akinator! masakra czaszki ;]


qpa

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

swoją drogą ciekawe w czym to jest napisane. Kiedyś na zajęciach z systemów ekspertowych gość pokazywał nam podobny program napisany w Prologu, więc to może jakiś język programowania w logice, bo nie podejrzewam żeby ktoś się porwał na coś takiego z "klasycznym" programowaniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to prosty program. Można sobie wyobrazić bazę danych osób, gdzie każda osoba ma bardzo dużo cech charakterystycznych. Przy odpowiedzi na zadane pytanie program odrzuca niepasujące wpisy w bazie. A następne pytanie jest wybierane na podstawie cech wpisów, tak żeby odrzucić ich jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z odpowiedziami "częściowo", "nie wiem" i "prawdopodobnie nie" ? Tradycyjne przetwarzanie i IF'y nie dadzą sobie rady z niepełnymi informacjami, tutaj musi być jakieś wnioskowanie na niepełnych danych, może Fuzzy Logic, AI albo coś tego pokroju. Odpytywanie bazy SQL'em to raczej nie to... Ja stawiam na programowanie w logice, bo do takich rzeczy został stworzony ten paradygmat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.