Skocz do zawartości

Li-pol znów katastrofa.


Krychol RC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Lipol na ful zwarciu (przebity nożykiem )wylał połowę z pełnego wiadra wody.

A wszytko dlatego ,że oczytałem się , że nie wybuchają bo to bujda.

Więc radze jednak trochę ostrożniej z tymi wybulonymi.

Mój lipol to 2200 15c -firmy nie pamiętam.

A wiaderko z wodą miałem przez przypadek pod ręką (po czyszczeniu instalacji CO zostało)

Inaczej pewnie miałbym małe bum w modelarni, bo pakiet latał w wiadrze jak wściekły . :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Kuba, widać wszystkie nasze rady nie docierają do Krystiana.Mam nadzieję że nie spali mieszkania.Swoją drogą to trzeba się cieszyć że kuzynka nie wbiła cyrkla w pakiet.Ciekawe jak tam spalinowy model Krystiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZESTAŃCIE WRESZCIE SIĘ MNIE CZEPIAĆ

Myślę, że nikt się nie czepia, natomiast Ty jako nieliczny z młodszych kolegów zapadłeś mi w pamięci :)

Zapamiętałem Cię nie tylko z tego, ale innych forów; masz zwyczaj niesłuchania co się do Ciebie mówi.

Pytasz o coś, a potem robisz swoje.

Może i tak być, nie masz zaufania, uczysz się na własnych błędach, Twoja sprawa :)

A wracając do lipoli naprawdę zalecam daleko posuniętą ostrożność.

 

Wybuchający podczas ładowania bez kontroli mały pakiet (2 cele KOKAM 1500mAh) mało nie doprowadził mnie do naprawdę OGROMNYCH STRAT !

Około 3 lata temu miałem pożar spowodowany zapaleniem lipoli w hali w której są łatwopalne tworzywa sztuczne, bardzo drogie maszyny do ich przetwórstwa pełne oleju i inne pomniejsze dobra.

Latałem pod domem, a pakiet się ładował.

To były dosłownie minuty; może kilka, może kilkanaście - wracam i pali się cały stół warsztatwy, a gorące odpryski powypalały dziury w różnych przedmiotach w promieniu kilku metrów.

 

Po tym zajściu chciałem poznać na czym polega zapłon lipoli i sztucznie (ale szybko) je zapalić:

-ładowałem ogromnym prądem - puchły, ale najczęściej upalały się przewody

-robiłem zwarcie - to samo, najpierw odpalały się końcówki

-dziurawiłem gwoździem - sypały się iskry i nic

-dziurawiłem i do wody - nadal nic

-podgrzewane (rozcięte) na gazie - nic poza zabarwieniem płomienia

Niestety nie udało mi się zapalić lipoli pod okiem kamery - stąd moje stwierdzenie (pożyczone zresztą od Kostka/Kazika), że lipole są wstydliwe i nie zapalają się gdy na nie patrzymy :)

 

Ale ten jeden raz kiedy się zapaliły, dla mnie wystarczy i dlatego zalecam zachowanie zdrowego rozsądku przy użytkowaniu lipoli - nigdy nie wiadomo co im strzeli do głowy: a to się zapalą, a to stracą pojemność :mrgreen:

 

A tłumaczenie, że to zrobiła siostra, kuzynka, czy inna niezorientowana w zagrożeniu osoba to trochę jak danie dziecku naładowanej broni :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny fajerwerk jaki mi się przytrafił to zwarty pakiet nadajnika (oryginalny pakiet Hitec 1300mAh w nadajniku Hitec Optic 6 mojego brata) - oczywiście wszystko działo się na tylnym siedzeniu busa i pakiet był w nadajniku. Gdyby nie hałas (który nas ostrzegł) to pewnie byłyby większe straty - udało nam się wyciągnąć pakiet i dokonał żywota na trawie. Aparatura ucierpiała tylko w wewnątrz kieszeni pakietu - całe szczęście. Ale na prawdę wyglądało to niebezpiecznie - kupa dymu i ognia. A powodem było zwykłe zwarcie i to tylko NiMH :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a co myślicie o zastosowaniu zwykłego bezpiecznika dołączonego do akkumulatora??? Przypuśćmy akumulator o pojemności 2000mAh (10C) potrzebował by bezpiecznika 30-40A w zależności od odbiornika(silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a co myślicie o zastosowaniu zwykłego bezpiecznika dołączonego do akkumulatora??? Przypuśćmy akumulator o pojemności 2000mAh (10C) potrzebował by bezpiecznika 30-40A w zależności od odbiornika(silnika)

 

Bezsens, a podrugie jaki to ma miec cel ?? 2000mAh i 10C to jest 20A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zwarcie w końcówkach mocy i tak oznacza przeważnie upieczenie regla, natomiast spalony bezpiecznik uniemożliwia jakiekolwiek sterowanie modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.