tomek_b_ Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 Witam! Z racji tego,że jestem w 3 kl. gimnazjum muszę więc wybrać jakąś szkołę, do której pójdę dalej. Nie wyobrażam sobie robienia w przyszłości czegoś niezwiązanego z lotnictwem, chce, żeby była to szkoła lotnicza. DO Dęblina nie pójdę, bo nie nadaję się pod względem zdrowotnym (mam problem z kręgosłupem, a tam trzeba mieć najwyższą klasę zdrowia itd. ). Mam więc do Was pytanie: czy wiecie coś na temat jakiegoś liceum lotniczego, lub szkoły z klasą lotniczą - najlepiej w województwie małopolskim, jeszcze lepiej koło Krakowa? A tak poza tym czy z pracy w branży modelarstwa można zarobić na przeżycie? Z góry dziękuję za odpowiedzi!
ertman_176 Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 A tak poza tym czy z pracy w branży modelarstwa można zarobić na przeżycie? Tak będąc grafikiem komputerowym lub operatorem obrabiarek cnc :wink: Kierunek mat-fiz i dużo nauki :wink: Ale za to prawie całkowita dowolność w wyborze zawodu w kręgu politechniki :wink:
upgrayedd Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 Nie chcę Cię zniechęcać, ale masz małe szanse na dostanie się do jakiegokolwiek liceum woskowego, w tym także do lotniczego. Do takich szkół jest chętnych po 15 na jedno miejsce, więc jak nie masz zdrowia najwyższego stopnia, to musisz mieć bardzo dobre oceny, zachowanie i wyniki testu gimnazjalnego. Możesz ewentualnie spróbować się dostać do jakiegoś technikum na mechanika lotniczego albo awionika. Ale przede wszystkim wyniki w nauce.
ertman_176 Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/46-general_aviation/48-licencje_i_szkolenia_lotnicze/1232-liceum_i_technikum_lotnicze.html
false Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 ertman_176 dobrze prawi. Dobre liceum, kierunek mat-fiz. Przyłożyć się do ścisłych przedmiotów i potem na politechnike. Przede wszystkim matematyką się zajmij! Bo ja trochę olałem i teraz cierpię.
ertman_176 Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 Ale tą geografię warto by było jednak na maturze zdawać i to nie na zasadzie jakoś to będzie ... Mając komplet: Matemtyka Fizyka J. Polski [a fuj] J. Obcy Geografię Praktycznie każdy kierunek stoi otworem a ta drobna geografia jakoś umknie w całości ... No ale to trzeba samemu pracować a nie liczyć na to że w szkole nauczą ... Niestety gimnazjum pod względem "poradnictwa zawodowego" leży na całej linii ... PS. Mówiąc każdy miałem na myśli każdy wliczając kierunki humanistyczne
Daniel95 Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 jest taki nowy kierunek na AGH mechatronika-może to cię zainteresuje?
kuba r. Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 Matematyka to oczywiście królowa nauk, ale studia studiami... w Tęgoborzy, koło Nowego Sącza, w szkole ponadgimnazjalnej, otwierają teraz klasę o profilu lotniczym, czy szybowcowym, jakoś tak. Praktyki na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej 5km dalej. Z Myślenic nie za daleko
false Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 w Tęgoborzy, koło Nowego Sącza, w szkole ponadgimnazjalnej, otwierają teraz klasę o profilu lotniczym, czy szybowcowym, jakoś tak. Praktyki na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej 5km dalej.No szkoda że tak późno, sam bym się z chęcią wybrał. Jedyną opcją był ten mat-fiz. Ale nie żałuje, dzięki temu jestem szczęśliwym studentem lotnictwa i kosmonautyki w Rzeszowie
Lech Mirkiewicz Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 Jak myślisz nad szkolą lotniczą to w Rzeszowie w Zespole Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Andersa są 2 typowo lotnicze kierunki: - technik mechanik lotniczy - technik avionik Cykl nauki trwa 4 lata. Zaplecze naukowe ( pomoce ) chwilowo jest dość skromne, ale ciągle jest coś nowego. Praktyka odbywa się w Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie. Szkoła posiada certyfikat i w razie czego możesz mieć uznane część modułów do licencji mechanika ( min. 4 na świadectwie ). Przedmioty stricte lotnicze ( Aerodynamika, Technika Cyfrowa, Budowa Silnika/Płatowca ) prowadzone są przez wykładowców Politechniki Rzeszowskiej. Dodatkowo ( o ile projekt przejdzie ) szkoła "funduje" ze środków Unijnych Podstawówkę Szybowcową oraz Lekcje Angielskiego Poziom 4 wg. wymogów ICAO. Dodatkowo dla najlepszych ( 8 miejsc na roku ) w okresie wakacyjnym przewidziana jest praktyka zawodowa w Mielcu potrzebna do starania się o licencję mechanika wg PART 145.
kuba r. Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 jestem szczęśliwym studentem lotnictwa i kosmonautyki w Rzeszowieteż się zastanawiałem nad tym kierunkiem, ale w końcu wybrałem Kraków, Politechnikę i Informatykę, i też nie żałuję poza tym jeszcze w okolicach Tęgoborzy jest mocna grupa modelarzy, F3F głównie, makiety szybowców i trochę silnikówek, góry na każdy kierunek wiatru i tradycja lotnicza - jedna z pierwszych szkół szybowcowych w Polsce, na górze Jodłowiec. http://www.orlik.sacz.pl/ - no i Orlik jedno z pierwszych oficjalnych stowarzyszeń modelarskich w Polsce, jeśli nie pierwsze
karambolis8 Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 Ja bym proponował wybrać liceum z profilem mat-fiz. Jesteś w gimnazjum i masz jeszcze co najmniej 3 lata na decyzję co do przyszłości, po co się śpieszyć? Taki profil w liceum daje Ci spore możliwości wybory kierunków politechnicznych, ostatecznie może być to nawet lotnictwo na polibudzie Warszawskiej.
Danielstol Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 Ja jednak polecał bym zawód technik mechanik lotniczy.Sam chodzę do takiej szkoły w Mielcu ,oczywiście nauki jest sporo ale warto. Po takiej szkole jest szansa załapać się do pracy na A Sikorsky Company i mozliwosc studiow .Wasnie bylem wczoraj ogladac zaklad i jestem pod wrazeniem. Jedyny minus dla mnie to te BHPowskie okulary w strefie FOD.
tomek_b_ Opublikowano 20 Marca 2010 Autor Opublikowano 20 Marca 2010 No to będę miał teraz o czym myśleć... Nie chcę Cię zniechęcać, ale masz małe szanse na dostanie się do jakiegokolwiek liceum woskowego, w tym także do lotniczego. Do takich szkół jest chętnych po 15 na jedno miejsce, więc jak nie masz zdrowia najwyższego stopnia, to musisz mieć bardzo dobre oceny, zachowanie i wyniki testu gimnazjalnego. Do szkoły wojskowej nie mam zamiaru iść absolutnie! Nie byłbym w stanie nikogo zabić, a przecież taki jest cel kształcenia w takiej szkole (to byłby jeden z argumentów przeciw pójściem do OLL, gdybym miał do tego możliwości). Wyniki z testów wiem, że muszę mieć dobre. Mówi mi to każdy, kiedy rozmawia ze mną o przyszłej szkole. Jesteś w gimnazjum i masz jeszcze co najmniej 3 lata na decyzję co do przyszłości, po co się śpieszyć? Cóż lotnictwo zaczęło mi się podobać już jakieś 10 lat temu. Mam nadzieję, że nagle mi się nie odwidzi . Poza tym już chodzę do nienormalnej szkoły (szkoła muz. II st.) i kiedy nie będę miał wypełnionego tego czasu, który będę miał po lekcjach to zwariuje :roll: . W dalekiej przyszłości myślałem, że można by pójść na politechnikę warszawską na wydział lotnictwa, lub do Rzeszowa na konstrukcje. Raczej nie chciałbym pracować jako np. mechanik. Bardzo interesująca jest ta szkoła w Tęgborzu (mam nadzieję, że dobrze odmieniłem ). Jesteście w stanie powiedzieć na ten temat coś więcej? Będę bardzo wdzięczny. :wink:
robraf Opublikowano 20 Marca 2010 Opublikowano 20 Marca 2010 ja jestem w LO w profilu Mat-inf ale mam to samo co mat-fiz + informatyka jeszcze a godziny sie zgadzaja chciałbym pojsc na to http://www.itcmp.pwr.wroc.pl/~lotnicy/ksztalcenie.php
tomek_b_ Opublikowano 20 Marca 2010 Autor Opublikowano 20 Marca 2010 ... a tak w ogóle to jak dokładnie wygląda praca "technika mechanika lotniczego" lub "technika awionika"? ja jestem w LO w profilu Mat-inf ale mam to samo co mat-fiz + informatyka jeszcze a godziny sie zgadzaja chciałbym pojsc na to http://www.itcmp.pwr.wroc...ksztalcenie.php Wygląda ciekawie . Szkoda, że to jeszcze daleka przyszłość.
Barlu Opublikowano 21 Marca 2010 Opublikowano 21 Marca 2010 Dokładnie jak kolegę wyżej ciekawi mnie jak wygląda praca w praktyce "technika awionika" Mam marzenie, w sumie, dostać się do szkoły im. bohaterów Narwi w Warszawie. (blisko mam Warszawę stąd i szkoła tam) na kierunek Technik Awionik bądź Technik Informatyk ze specjalizacją Lotniczą. Z tego co Ciocia Wikipedia powiedziała wiem że: "Technik awionik – technik obsługujący elektronikę na pokładach statków powietrznych" Dobrze ciociunia gada? :devil: Orientuje się ktoś, ile jest osób chętnych na jedno miejsce w tej szkole?
ertman_176 Opublikowano 21 Marca 2010 Opublikowano 21 Marca 2010 To jak ty idziesz do tej szkoły to ja zaczynam budowe schronu, od razu atomowego. Będzie na przyszłość :devil:
kuba r. Opublikowano 21 Marca 2010 Opublikowano 21 Marca 2010 Bardzo interesująca jest ta szkoła w Tęgoborzu (mam nadzieję, że dobrze odmieniłem ). Jesteście w stanie powiedzieć na ten temat coś więcej? Będę bardzo wdzięczny. Są dwie wersje - Tęgoborzy i Tęgoborzu, nikt chyba nie wie która jest prawidłowa miejscowi mówią w większości Tęgoborzy, przyjezdni zgodnie ze zdroworozsądkową odmianą - Tęgoborzu A jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć na temat klasy to najlepiej uderzać do sekretariatu http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/powiaty/root_nowosadecki/podmiotowe/Jednostki+organizacyjne/Edukacja/ZS+w+Tegoborzy/O+jednostce/default.htm Tata mi co nieco opowiadał o tym, uczy tam i dodatkowo jest odpowiedzialny za praktyki (te lotnicze pewnie też), jest kimś w charakterze vice dyrektora. Z tego co mówił to ogólne przedmioty typu polski, język obcy itp, matma i chyba fizyka rozszerzona (znam nauczycielkę od fizyki, miałem z nią kiedyś w gimnazjum, postrach szkoły, ale naprawdę dobrze uczy, chcesz się nauczyć to ona Ci w tym pomoże na pewno) i jeden dzień w tygodniu praktyki na lotnisku i przedmioty z ludźmi stamtąd, typu jakieś pewnie meteorologie itp. Tyle wiem, nie chcę Ci mieszać, bo mogłem coś przekręcić, najlepiej zadzwoń i się zapytaj.
Barlu Opublikowano 21 Marca 2010 Opublikowano 21 Marca 2010 To jak ty idziesz do tej szkoły to ja zaczynam budowe schronu, od razu atomowego. Będzie na przyszłość :devil: :mrgreen: :devil: Nie przesadzaj Ale możesz mi za to szerzej wytłumaczyć co robi awionik I ewentualnie "informatyk lotniczy" :wink: O ile w ogóle się dostanę... Zadzwonię może do sekretariatu z zapytaniem ile osób chętnych jest na jedno miejsce :mrgreen:
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.