Skocz do zawartości

Licea lotnicze


tomek_b_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z racji tego,że jestem w 3 kl. gimnazjum muszę więc wybrać jakąś szkołę, do której pójdę dalej.

Nie wyobrażam sobie robienia w przyszłości czegoś niezwiązanego z lotnictwem, chce, żeby była to szkoła lotnicza. DO Dęblina nie pójdę, bo nie nadaję się pod względem zdrowotnym (mam problem z kręgosłupem, a tam trzeba mieć najwyższą klasę zdrowia itd. :( ).

Mam więc do Was pytanie: czy wiecie coś na temat jakiegoś liceum lotniczego, lub szkoły z klasą lotniczą - najlepiej w województwie małopolskim, jeszcze lepiej koło Krakowa?

A tak poza tym czy z pracy w branży modelarstwa można zarobić na przeżycie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie chcę Cię zniechęcać, ale masz małe szanse na dostanie się do jakiegokolwiek liceum woskowego, w tym także do lotniczego. Do takich szkół jest chętnych po 15 na jedno miejsce, więc jak nie masz zdrowia najwyższego stopnia, to musisz mieć bardzo dobre oceny, zachowanie i wyniki testu gimnazjalnego. Możesz ewentualnie spróbować się dostać do jakiegoś technikum na mechanika lotniczego albo awionika. Ale przede wszystkim wyniki w nauce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tą geografię warto by było jednak na maturze zdawać i to nie na zasadzie jakoś to będzie ... Mając komplet:

 

Matemtyka

Fizyka

J. Polski [a fuj]

J. Obcy

Geografię

 

Praktycznie każdy kierunek stoi otworem a ta drobna geografia jakoś umknie w całości ... No ale to trzeba samemu pracować a nie liczyć na to że w szkole nauczą ... Niestety gimnazjum pod względem "poradnictwa zawodowego" leży na całej linii ...

 

PS. Mówiąc każdy miałem na myśli każdy wliczając kierunki humanistyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematyka to oczywiście królowa nauk, ale studia studiami... w Tęgoborzy, koło Nowego Sącza, w szkole ponadgimnazjalnej, otwierają teraz klasę o profilu lotniczym, czy szybowcowym, jakoś tak. Praktyki na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej 5km dalej. Z Myślenic nie za daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Tęgoborzy, koło Nowego Sącza, w szkole ponadgimnazjalnej, otwierają teraz klasę o profilu lotniczym, czy szybowcowym, jakoś tak. Praktyki na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej 5km dalej.

No szkoda że tak późno, sam bym się z chęcią wybrał. Jedyną opcją był ten mat-fiz. Ale nie żałuje, dzięki temu jestem szczęśliwym studentem lotnictwa i kosmonautyki w Rzeszowie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz nad szkolą lotniczą to w Rzeszowie w Zespole Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Andersa są 2 typowo lotnicze kierunki:

- technik mechanik lotniczy

- technik avionik

 

Cykl nauki trwa 4 lata. Zaplecze naukowe ( pomoce ) chwilowo jest dość skromne, ale ciągle jest coś nowego. Praktyka odbywa się w Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie.

Szkoła posiada certyfikat i w razie czego możesz mieć uznane część modułów do licencji mechanika ( min. 4 na świadectwie ). Przedmioty stricte lotnicze ( Aerodynamika, Technika Cyfrowa, Budowa Silnika/Płatowca ) prowadzone są przez wykładowców Politechniki Rzeszowskiej. Dodatkowo ( o ile projekt przejdzie ) szkoła "funduje" ze środków Unijnych Podstawówkę Szybowcową oraz Lekcje Angielskiego Poziom 4 wg. wymogów ICAO. Dodatkowo dla najlepszych ( 8 miejsc na roku ) w okresie wakacyjnym przewidziana jest praktyka zawodowa w Mielcu potrzebna do starania się o licencję mechanika wg PART 145.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem szczęśliwym studentem lotnictwa i kosmonautyki w Rzeszowie

też się zastanawiałem nad tym kierunkiem, ale w końcu wybrałem Kraków, Politechnikę i Informatykę, i też nie żałuję :)

 

poza tym jeszcze w okolicach Tęgoborzy jest mocna grupa modelarzy, F3F głównie, makiety szybowców i trochę silnikówek, góry na każdy kierunek wiatru i tradycja lotnicza - jedna z pierwszych szkół szybowcowych w Polsce, na górze Jodłowiec.

 

http://www.orlik.sacz.pl/ - no i Orlik :) jedno z pierwszych oficjalnych stowarzyszeń modelarskich w Polsce, jeśli nie pierwsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował wybrać liceum z profilem mat-fiz. Jesteś w gimnazjum i masz jeszcze co najmniej 3 lata na decyzję co do przyszłości, po co się śpieszyć? Taki profil w liceum daje Ci spore możliwości wybory kierunków politechnicznych, ostatecznie może być to nawet lotnictwo na polibudzie Warszawskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak polecał bym zawód technik mechanik lotniczy.Sam chodzę do takiej szkoły w Mielcu ,oczywiście nauki jest sporo ale warto. Po takiej szkole jest szansa załapać się do pracy na A Sikorsky Company i mozliwosc studiow .Wasnie bylem wczoraj ogladac zaklad i jestem pod wrazeniem. :D Jedyny minus dla mnie to te BHPowskie okulary w strefie FOD. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę miał teraz o czym myśleć...

 

Nie chcę Cię zniechęcać, ale masz małe szanse na dostanie się do jakiegokolwiek liceum woskowego, w tym także do lotniczego. Do takich szkół jest chętnych po 15 na jedno miejsce, więc jak nie masz zdrowia najwyższego stopnia, to musisz mieć bardzo dobre oceny, zachowanie i wyniki testu gimnazjalnego.

Do szkoły wojskowej nie mam zamiaru iść absolutnie! Nie byłbym w stanie nikogo zabić, a przecież taki jest cel kształcenia w takiej szkole (to byłby jeden z argumentów przeciw pójściem do OLL, gdybym miał do tego możliwości). Wyniki z testów wiem, że muszę mieć dobre. Mówi mi to każdy, kiedy rozmawia ze mną o przyszłej szkole.

 

 

Jesteś w gimnazjum i masz jeszcze co najmniej 3 lata na decyzję co do przyszłości, po co się śpieszyć?

Cóż lotnictwo zaczęło mi się podobać już jakieś 10 lat temu. Mam nadzieję, że nagle mi się nie odwidzi :) . Poza tym już chodzę do nienormalnej szkoły (szkoła muz. II st.) i kiedy nie będę miał wypełnionego tego czasu, który będę miał po lekcjach to zwariuje :roll: .

 

 

W dalekiej przyszłości myślałem, że można by pójść na politechnikę warszawską na wydział lotnictwa, lub do Rzeszowa na konstrukcje. Raczej nie chciałbym pracować jako np. mechanik.

 

 

Bardzo interesująca jest ta szkoła w Tęgborzu (mam nadzieję, że dobrze odmieniłem :P).

Jesteście w stanie powiedzieć na ten temat coś więcej? Będę bardzo wdzięczny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a tak w ogóle to jak dokładnie wygląda praca "technika mechanika lotniczego" lub "technika awionika"?

 

ja jestem w LO w profilu Mat-inf ale mam to samo co mat-fiz + informatyka jeszcze a godziny sie zgadzaja :)

 

chciałbym pojsc na to http://www.itcmp.pwr.wroc...ksztalcenie.php

Wygląda ciekawie :D . Szkoda, że to jeszcze daleka przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolegę wyżej ciekawi mnie jak wygląda praca w praktyce "technika awionika" :)

 

Mam marzenie, w sumie, dostać się do szkoły im. bohaterów Narwi w Warszawie. (blisko mam Warszawę stąd i szkoła tam) na kierunek Technik Awionik bądź Technik Informatyk ze specjalizacją Lotniczą.

 

Z tego co Ciocia Wikipedia powiedziała wiem że: "Technik awionik – technik obsługujący elektronikę na pokładach statków powietrznych"

Dobrze ciociunia gada? :devil:

 

Orientuje się ktoś, ile jest osób chętnych na jedno miejsce w tej szkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesująca jest ta szkoła w Tęgoborzu (mam nadzieję, że dobrze odmieniłem ).

Jesteście w stanie powiedzieć na ten temat coś więcej? Będę bardzo wdzięczny.

Są dwie wersje - Tęgoborzy i Tęgoborzu, nikt chyba nie wie która jest prawidłowa :D miejscowi mówią w większości Tęgoborzy, przyjezdni zgodnie ze zdroworozsądkową odmianą - Tęgoborzu :P

 

A jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć na temat klasy to najlepiej uderzać do sekretariatu http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/powiaty/root_nowosadecki/podmiotowe/Jednostki+organizacyjne/Edukacja/ZS+w+Tegoborzy/O+jednostce/default.htm

 

Tata mi co nieco opowiadał o tym, uczy tam i dodatkowo jest odpowiedzialny za praktyki (te lotnicze pewnie też), jest kimś w charakterze vice dyrektora. Z tego co mówił to ogólne przedmioty typu polski, język obcy itp, matma i chyba fizyka rozszerzona (znam nauczycielkę od fizyki, miałem z nią kiedyś w gimnazjum, postrach szkoły, ale naprawdę dobrze uczy, chcesz się nauczyć to ona Ci w tym pomoże na pewno) i jeden dzień w tygodniu praktyki na lotnisku i przedmioty z ludźmi stamtąd, typu jakieś pewnie meteorologie itp.

Tyle wiem, nie chcę Ci mieszać, bo mogłem coś przekręcić, najlepiej zadzwoń i się zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ty idziesz do tej szkoły to ja zaczynam budowe schronu, od razu atomowego. Będzie na przyszłość :devil:

:mrgreen: :devil:

 

Nie przesadzaj ;) Ale możesz mi za to szerzej wytłumaczyć co robi awionik :) I ewentualnie "informatyk lotniczy" :wink: O ile w ogóle się dostanę...

 

Zadzwonię może do sekretariatu z zapytaniem ile osób chętnych jest na jedno miejsce :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.