Skocz do zawartości

XII AERO MODEL SHOW 2010


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

XII AERO MODEL SHOW

STAROGARD GDAŃSKI (Bobowo) 2010


http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4591

Kociewskie Stowarzyszenie Modelarzy i Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego zapraszają na XII edycję Aero Model Show. W tym roku przeprowadzamy zawody konstrukcji OldTimer. Stałym punktem programu są pokazy wszelkiego rodzaju modeli latających innych klas. Udział w imprezie zapowiedzieli piloci modeli gigantów F3A, latających odrzutowców, szybowców, makiet, modeli latających na uwięzi i oczywiście najzwyklejszych modeli spotykanych na wszystkich lotniskach modelarskich na co dzień.

Imprezę naszą planujemy na jeden dzień, 27 czerwca 2010.


REGULAMIN IMPREZY

Dla uczestników zawodów przewidujemy:

- Za zdobycie I miejsca-puchar Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego

- Puchar za II i III miejsce

- Nagrody dla uczestników konkursu

- Oraz cały szereg innych upominków

Organizator:


Kociewskie Stowarzyszenie Modelarzy;

Honorowy Patronat:

Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego-Edmund Stachowicz;

Patronat Specjalny:

Senator Rzeczpospolitej-Andrzej Grzyb;

Patron Medialny:

Oficyna Wydawnicza MH -RC Przegląd-Marek Hlebowicz;

Sponsorzy:


Liga Obrony Kraju , Riku Modelsport , Oficyna Wydawnicza-Rc Przegląd - Marek Hlebowicz, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim,Polteknik Ltd,

Lista sponsorów jest oczywiście otwarta, chętnych prosimy o kontakt.

Wszelkie inne pytania dotyczące imprezy,reklamy i sponsoringu proszę kierować na adres: krzysztofznany@o2.pl.


Aktualne informacje na temat imprezy --> TUTAJ <--

Relacje z imprez odbytych w zeszłych latach --> TUTAJ <--

Dojazd do lotniska w Bobowie --> TUTAJ <--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy gratuluje imprezy było naprawę fajnie (choć byłem tylko uczestnikiem biernym - kibic).

Martwiła mnie tylko kwesta bezpieczeństwa - czy tymi gigantami powinni latać tak blisko widowni - rozbity model pokazuje, że wypadki się zdarzają więc stojąc tam gdy model zawracał w kierunku na widownie czułem dość duży dyskomfort..

Podobnie jak rozbiło się spalinowe skrzydło (coś ala skrzydło) wolne to nie było 100km/h??

A latali naprawdę blisko widowni, z całym szacunkiem imprezka naprawdę udane ale warto się zastanowić nad innym powierzchnią do pokazów dla modeli nazwijmy to profesjonalnych (dużych, szybkich) myślę, iż chociażby zakaz nawracania w kierunku widowni podwyższył by bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gratuluje imprezy było naprawę fajnie (choć byłem tylko uczestnikiem biernym - kibic).

Martwiła mnie tylko kwesta bezpieczeństwa - czy tymi gigantami powinni latać tak blisko widowni - rozbity model pokazuje, że wypadki się zdarzają więc stojąc tam gdy model zawracał w kierunku na widownie czułem dość duży dyskomfort..

Podobnie jak rozbiło się spalinowe skrzydło (coś ala skrzydło) wolne to nie było 100km/h??

A latali naprawdę blisko widowni, z całym szacunkiem imprezka naprawdę udane ale warto się zastanowić nad innym powierzchnią do pokazów dla modeli nazwijmy to profesjonalnych (dużych, szybkich) myślę, iż chociażby zakaz nawracania w kierunku widowni podwyższył by bezpieczeństwo

Cóż, zawsze ktoś nie mający zbyt wiele do powiedzenia musi coś napisać...

Nie podoba się, masz stracha- nie przyjeżdżaj. Jak sobie wyobrażasz pokazy z "bezpiecznej odległości"??? Przecież nic nie będzie widać. Jest wyznaczona strefa do latania i tam się lata. Zauważ, że wszystkie akrobacje wykonywane były w osi pasa a nie w stronę pulbiki.

Jak dla mnie było ok a w porównaniu z poprzednimi AMS'ami nawet lepiej. Oby tak dalej, Panowie Organizatorzy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwiła mnie tylko kwesta bezpieczeństwa - czy tymi gigantami powinni latać tak blisko widowni - rozbity model pokazuje, że wypadki się zdarzają więc stojąc tam gdy model zawracał w kierunku na widownie czułem dość duży dyskomfort..

Podobnie jak rozbiło się spalinowe skrzydło (coś ala skrzydło) wolne to nie było 100km/h??

A latali naprawdę blisko widowni, z całym szacunkiem imprezka naprawdę udane ale warto się zastanowić nad innym powierzchnią do pokazów dla modeli nazwijmy to profesjonalnych (dużych, szybkich) myślę, iż chociażby zakaz nawracania w kierunku widowni podwyższył by bezpieczeństwo

Na każdych pokazach istnieje coś takiego jak strefa lotów. Zwróć uwagę jak często wspominał o niej konferansjer chodź w zasadzie nie musiał, naruszenie tej strefy na wczorajszej imprezie było naprawdę sporadyczne (2 czy 3 przypadki na całą imprezę). Były wręcz wykłady dlaczego i po co takowa strefa lotów!

 

Napisałeś to w taki sposób jakby organizatorzy w ogóle nie zdawali sobie z tego sprawy, jakby w ogóle o tym nie rozmawiali - wierz mi mylisz się i to bardzo.

 

Pokazy modelarskie bardzo rzadko w przeciwieństwie do prawdziwych pokazów, odbywają się wg. ustalonego wcześniej programu pokazu. W pokazach modelarskich nie ma próbnych lotów, nie ma przedstawienia programu pokazu organizatorom nie ma akceptacji lub też nie programu przed pokazem.

 

Innymi słowy naruszenia strefy lub też wyjątkowo niebezpieczne sytuacje nie są planowane, żaden pilot a przede wszystkim organizator tego nie chce a celowe takowe działanie przez pilota baaardzo szybko zostało by wychwycone przez organizatorów.

 

Jak wspomniałeś rozbiły się dwa potencjalnie niebezpieczne modele. Bardzo szybka delta z napędem spalinowym oraz Raven 3,4m. Oba spadły za pasem z dala od publiczności.

 

Nawet tablica informacyjna przed wejściem jest wynikiem świadomości organizatorów jaką niesie za sobą organizacja takich pokazów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zawsze ktoś nie mający zbyt wiele do powiedzenia musi coś napisać...

Nie podoba się, masz stracha- nie przyjeżdżaj. Jak sobie wyobrażasz pokazy z "bezpiecznej odległości"??? Przecież nic nie będzie widać. Jest wyznaczona strefa do latania i tam się lata. Zauważ, że wszystkie akrobacje wykonywane były w osi pasa a nie w stronę pulbiki.

Jak dla mnie było ok a w porównaniu z poprzednimi AMS'ami nawet lepiej. Oby tak dalej, Panowie Organizatorzy :!:

Przeczytaj uważnie wypowiedź zanim kogoś skrytykujesz, a jak myślisz że już wiesz o co chodzi przeczytaj jeszcze raz uważnie... Nie będę się z Tobą kłócił bo widzę, że masz wiele do powiedzenia... mi nie o to tu chodzi...

 

Napisałeś to w taki sposób jakby organizatorzy w ogóle nie zdawali sobie z tego sprawy, jakby w ogóle o tym nie rozmawiali - wierz mi mylisz się i to bardzo.

 

Nie miało to tak zabrzmieć, myślę że organizatorzy odwalili kawał dobrej roboty...

 

Jak wspomniałeś rozbiły się dwa potencjalnie niebezpieczne modele. Bardzo szybka delta z napędem spalinowym oraz Raven 3,4m. Oba spadły za pasem z dala od publiczności.

 

Raven - zawracając w stronę publiczności przeleciał parę razy skrajnie przy linii - biorąc pod uwagę bezwładność, która mogła by zepchnąć samolot głębiej nie wiadomo jak by się to skończyło gdyby skrzydło złożyło się wtedy podobnie zresztą sprawa wygląda z deltą

 

 

Jeszcze raz podkreślając pokazy zaliczyłem do jednych z lepszych czego gratuluje organizatorom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podać wyniki rywalizacji. W tym roku nie mogłem być, ale w przyszłym bedę podwójnie przygotowany :D . I dajcie wiecej fotek Oldich.

Oczywiście będzie podsumowanie imprezy :) Zbieram "dane" :mrgreen:

 

Raven - zawracając w stronę publiczności przeleciał parę razy skrajnie przy linii - biorąc pod uwagę bezwładność, która mogła by zepchnąć samolot głębiej nie wiadomo jak by się to skończyło gdyby skrzydło złożyło się wtedy podobnie zresztą sprawa wygląda z deltą

Pewne ryzyko istnieje zawsze, zawsze jest też pewna płaszczyzna zaufania pomiędzy organizatorami a pilotami. Zdarzają się sytuacje kiedy pilot zostaje zmuszony do lądowania - zdarzyło się i to na tej imprezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imprezie brała udział jedna jedyna białogłowa

szkoda że wiatr całkowicie przekreślił jej szanse na wykonanie lotu i wywiał model poza strefę lotów ..

 

 

ten co załatwiał wiatr powinien dostać w :ass: :wink:

 

nie mogłem być do końca ale za małą trzymałem kciuki ( te u nóg też)

 

 

.... za Kolo nie trzymałem bo jeszcze bym mu pecha przyniósł :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko w naszym kraju przychodzi z opóźnieniem tak widzę, że teraz zaczynają się pojawiać Yaki 55M :D 2 sztuki na jednych pokazach :D

 

Może ktoś umieści więcej zdjęć lub video relacje z pokazów ?

 

Z bezpieczeństwem to moje zdanie jest takie, że czy model będzie latał 100 czy 300m od ludzi nie ma znaczenia. Zobaczcie Raven nie poszedł w widzów, bo latał blisko nich, a gdyby był dalej to :twisted: :twisted: Teoretycznie jeżeli latamy blisko ludzi mając kontrolę, a nagle wystąpi awaria to w 99% model leci w innym kierunku niż zwykle czyli odlatuję od widzów.Niejednokrotnie widziałem kraksy kiedy piloci latali nad łąkami wyznaczonymi dla modeli, a one spadały na prywatne posesje, więc w naszym hobby najciemniej pod latarnią.Bezpieczna strefa to strefa w pobliżu pilota oczywiscie nie do przesady tak są organizowane imprezy na najwyższy poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klika zdjęć OldTimerów:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I mała relacja Video z imprezy:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=4zRJvbmZdq0

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=zO510KjWzgY

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=GvUqFCczpDM

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Xh3ZpBuvYJY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.