Skocz do zawartości

Zakłócenia na 72mhz - teorie przeróbka futaby na 2.4ghz


pawel66

Rekomendowane odpowiedzi

dowiedziałem się od kolegi ze 72 mhz poza tym ze jest nielegalne jest mocno zakłócane w Polsce przez radio czy coś - to prawda? :shock:

 

nosze sie z zamiarem kupna aparatury na 72mhz i mam taki dylemat

 

a moze zmienic w aparaturze moduł na 2.4 http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9770&Product_Name=Corona_2.4Ghz_DIY_Module_&_RX_%28DSSS%29_

 

zmiana modułu na 2.4 jest tansza od nowego odbiornika :mrgreen:

 

jak to się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jeśli nie jest wymienny to możesz wsadzić tego do linka podałeś.

moduł nie jest wymienialny

 

mam zastosować ten z linku który podałem? troszkę niejasno napisałeś

 

a jak sprawują sie te moduły corony bo dla futaby na 72mhz krążą opowieści o magicznym kilkukilometrowym zasięgu :lol:

 

widział ktoś instrukcje jak to zamontować w futabie ex6? bo ja znalazłem tylko z modułem assana

 

a co z tym zakłócaniem na 72mhz? ciekawi mnie to bardzo

 

a ta corone da sie zbindować z modelami blind and fly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ert chce pokazać jak bardzo jest oburzony, bo piszemy o paśmie zakazanym w Polsce...

 

a ta corone da sie zbindować z modelami blind and fly?

To zależy jaki system jest w tych modelach... Jeżeli będzie tam spectrum, no to nie. Corona działa tylko z Coroną- tyle.

 

Co do reszty się nie wypowiem, bo z 72MHz nie miałem do czynienia, tak samo jak nigdy nie podłączałem modułu do Futaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem się teraz ze niby corona jest słabsza od assana i podobne pierdoły

 

co mam w końcu wybrać - warto dopłacić do assana?

 

a może narzekali tylko na poprzednia wersje corony a v2 jest już git :wink:

 

ertman ja chciałem blindować 2.4 nie 72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz mi w slowniku jezyka polskiego slowo "bindowac"

tak samo jak chociażby klikać, a wszyscy klikają :wink: język polski jest żywy i to go odróżnia chociażby od staro-cerkiewno-słowiańskiego, w którym bindować by nie przeszło :P i czy to znaczy, że trzeba wyrzucić z polskiego wszystkie słowa zapożyczone z innych języków? nazbierałoby się trochę tego przez te wieki od czasów Reja i gęsi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak chociażby klikać, a wszyscy klikają :wink: język polski jest żywy i to go odróżnia chociażby od staro-cerkiewno-słowiańskiego, w którym bindować by nie przeszło :P i czy to znaczy, że trzeba wyrzucić z polskiego wszystkie słowa zapożyczone z innych języków? nazbierałoby się trochę tego przez te wieki od czasów Reja i gęsi :)

zgadzam się co to języka i w tym przypadku nie widzę uchybień - nie jest to wulgaryzm czy obraza .

klikać, wygooglać , OK i wiele innych ........ są i będą w naszym języku czy chcemy czy nie chcemy ....... Amerykanie maja dość osobliwy sposób na gramatykę czy pisownie , To co sie stosuje i używa potocznie jest właściwe

A może miedzymordzie ? (inteface) :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dsss i dsss v2 to dwa różne standardy opracowane przez Coronę. Z pierwszym istotnie były problemy z rozdzielczością, bindowaniem i czasami zasięgiem - ot kłopoty "wieku niemowlęcego". O współpracy z ex6 nigdzie nie będzie pisać bo mieszasz 2 rzeczy - typ modułu ze standardem nadawania. Moduł nadawczy Corona dsss v2 będzie działał tylko z odbiornikiem w tym standardzie. Nie zagra z Coroną dsss, Assanem czy innym odbiornikiem 2,4GHz.

Inna sprawa to to że moduły są w różnych kształtach i mają różnie wyprowadzone złącza. W radiach bez wymiennego modułu montuje się tak zwany moduł "HACK". To taka płytka co z jednej strony podpinasz zasilanie i sygnał PPM z aparatury a z drugiej strony antenkę z zestawu i masz 2,4GHz. Pamiętaj tylko żeby wyciągnąć kwarc celem unieruchomienia wbudowanego modułu nadawczego twojej aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądek nakazuje nie używać 72mhz a wiec nie widzę innego wyjścia jak wymiana modułu na 35/2,4.

Dla czego napisałeś rozsądek ?

Czy znasz jakieś urządzenia działające na tej częstotliwości ? bo chyba chodzi ci o zakłócenie czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kefir ty chyba spotkałeś sie z 72mhz :jupi:

 

widziałeś kiedyś żeby coś to pasmo zakłócało bo miejscowy modelarz mówi mi ze podobno znajomy znajomego miał radio 72mhz i niby kilka modeli przez nie ubił :P

 

wole 72 bo przy ew. fpv mogę mieć 2.4 video

 

mnie mało obchodzi prawo bo wiadomo ze w Polsce norma są przestarzałe i "mało sensowne" przepisy

 

chce wiedzieć tylko czy mam większą szanse na stracenie niż na 35mhz fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.