Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Polecono mi do niego DualSky 3530

 

Jest to bardzo dobry silnik to tego modelu. Mam prawie identyczny Turnigy 3530 i zapas mocy jest fantastyczny.

 

popatrzcie ile się namordowałem, żeby go tu osadzić... :|

Się namordowałeś, a IMHO masz teraz ten silnik trochę źle osadzony...

Robiąc taką dziurę na niego zdecydowanie osłabiłeś konstrukcję domku i frontowego firewalla.

Albo montujesz go na przedniej wrędze, na zewnątrz domku na krzyżaku i stosując wówczas przykręcaną do przeciwnej strony silnika (tam gdzie oś nie wystaje) piastę na śmigło, która z tego co mi wiadomo, to w silnikach Dualskiego jest załączana w zestawie.

 

Albo zdecydowanie chowasz silnik "w domku" za firewallem i wówczas wystaje ci jedynie ośka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak duże śmigło dobre jest dla Park Fl, jak pamiętam tabelę doboru śmigła z instrukcji to do modeli 3D zalecane było 7x6 lub 8x6. Extrim ma krótkie golenie podwozia a 10x5 to potężne "łopaty". Mam takie smigło w modelu elektron ale tam mam szczotkową 400 i przegładnię 1;3 - w takim układzie jest ok.

Zapewniano mnie w sklepie, że AXI jest wysokobrotowy i powinien pracowac z mniejszym śmigłem. Gzie szukać informacji na tema doboru smigła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gzie szukać informacji na tema doboru smigła?

Najlepiej u źródła, na stronie producenta.

http://modelmotors.cz/index.php?page=61&product=2212&serie=20&line=SILVER

 

Extrim ma krótkie golenie podwozia a 10x5 to potężne "łopaty"

Bez obaw, wiekszość używa tej wielkości śmigieł w e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy do Extrima V2 mógłbym zastosować takie wyposażenie (regulator i pakiet już posiadam):

 

Silnik Emax 2822 - INFO tutaj

Regulator Pulso Advance DL22+

Pakiet WOW RC 1300 3S 20C

Na śmigle GWS HD 9x5 z tym wyposażeniem uzyskuję OKOŁO 942G ciągu, prędkość strumienia zaśmigłowego wynosi OKOŁO 57 km/h, pobór prądu OKOŁO 16,1A - według Drive Calculator

 

:arrow: Czy może lepieć wybrać ten silnik Dualsky?

Jeśli proponujecie inną jednostkę napędową to tradycyjnie z rcsklep.pl ewentualnie nastik.pl lub modele.sklep.pl , ALE silnik ma kosztować poniżej 100 zł, lub jeśli jest b. dobry w tej cenie to OKOŁO 120 zł

 

:idea: W przyszłości zakupię pakiet Kokam 1250 3S 15C

Z nim i z Emaxem 2822 na śmigle GWS HD 9x5 uzyskuję 820G ciągu, prędkość strumienia zaśmigłowego wynosi 54 km/h, pobór prądu 14,2A

- według Drive Calculator

 

Bardzo przepraszam jeśli take pytanie było już poruszane, lecz mogłem przeoczyć jakiś post z tych ponad 33 stron...

 

:arrow: Nie robię 3 modeli na raz, jak by ktoś coś ... Na razie tylko pytam :arrow: Może się to wydawać dziwne, że we wszystkich modelach chcę zastosować ten sam silnik, ale do wszystkich się chyba nadaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję za szybką i pomocną odpowiedź :D . Jak bym mógł to obywdaj byście + dostali :wink: .

 

Buwi777

Niestety mój budżet jest już i tak bardzo nadszarpnięty ( Aparatura i całe wyposażenie do 2 modele w 2 miesiące ~~ 1000zł i do tego Extrim ~~ 450zł za 2 miesiące....) więc nie mogę już sobie pozwolić na kupno dodatkowego regulatora ( Jest jeszcze wersja 33 A tego co mam, lecz niestety nie była wogóle dostępna w sklepach :evil: . Szkoda, bo kosztowała chyba 15 zł drożej...)

 

:arrow: Mogę wybrać również jakiś inny silnik, który polecalibyście i którego pobór prądu byłby mniejszy od 21A. Pakiet jaki wziąłbym wtedy do tego mocniejszego silnika to KOKAM 1500 11,1 20C ( zamiast tego 1250Mah bo ten ma 15C , 1500 jest 20zł droższa. Ale tylko jeśli tak radzicie).

 

EDIT: Chyba wezmę więc tego Dualskyego co wymieniłem. Tylko takie pytanie:

Jakie śmigło wziąćdo pakietu 3S, aby pobór prądu wynosił poniżej 14A - może ktoś ma taki silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coaxial: mój Extrim latał na Dualsky XM2830 CA10 z regulatorem 18A i śmigłem APC 9x4.7. 3D nie latałem ale do normalnych akrobacji mocy mu nie brakowało. Na śmigle 9x6 tobył z niego niezły przecinak :lol2: . Poboru prądu niestety nie mierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :D Dostałbyś +, ale ja nie jestem autorem tematu :/ .

Wezmę 3 różne śmigła APC - 9x5, 9x4,7 i 9x6 oraz może GWS 9x5, ale to dobiero za około 3 - 5 tyg ( max. 2 miesiące) :wink:

 

PS: Nie zadawałbym tego pytania, gdybym mógł obliczyć wszystko w Drive Calculatorze, ale niestety nie było tam tego silnika :cry: , a ja nowego silnika nie potrafie utworzyć :wall:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :D .

Też zauważyłem zrzut z tego programu podczas ładowania strony Nastika ( jak silnik wybierałem ), ale pomylił mi się z Drive Calculatorem- Ślepy jestem :oops:

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

:idea: Zrzut ekranu z tego programu ze śmigłem GWS 9x5 - tylko czy to jest GWS HD

( Ja mam w domu 2 sztuki GWS HD 9x5 i nie widziałem innych jego wersjii, ale .... )?

:idea: Zrzut ze śmigłem APC E 9x6 - za duże :evil: ( 19A )

:idea: Tutaj jest APC E 8x6

:idea: a tutaj APC E 8x4

 

:arrow: Czy popełniłem jakiś błąd w programie? Jeśli nie to które śmigła wybrać ( ja bym osobiście wziął APC E 8x4 lub GWS HD 8x4)?

{ Przy tych 9x5 i 9x6 jest pobór o ok. 3 - 4 A większy od nominalnego (dla tego silnika) ale nie zamierzam latać na pełnym gazie (Wolę mieć większy ciąg, żeby np. wyrwać model w powietrze - jak np. nagle mocno zawieje i porwie model w kierunku ziemi - ale to jest raczej skrajny przypadek)}

 

Przepraszam za nawiasy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ostateczna decyzja co do zakupów do Extrima V2 jest taka:

Serwa: 2 x SG 90 ( takie mam) + 2 x E-Sky'e na lotki

Pakiet Kokam 1500 MaH 3S 30C

Regulator Tower Pro MAG-8 30A

Silnik RAY C 3530/14 + mocowanie

Śmigło APC E 9x4,5 oraz APC E 9x6 lub Aeronaut 9,5x5

Do tego takie ,,kółko" ogonowe + 2 x To koło , 2x To oraz 1x To, 2 x Przedłużacz do serwa, CA i do tego 12 małych zawiasów oraz złączki (konektory)

Folie: Biała i Czerwona

 

Coś jeszcze muszę kupić?

 

( nie piszcie lotnisko, hangar, lotniskowiec, licencję itp. )

 

PS: Tamten regiel i pakiet sprzedam , bo ,,nieużywane" :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszystko wymieniłeś to brakuje tylko nadajnika i odbiornika - ( żart )

Ale serio to bowdena nie potrzebujesz - dzwignie zrobiona z pręta węglowego dostarczanego przez producenta jest wystarczająca ( wysokość kierunek )

 

ps. a żelazko do folii ? ( żart nr 2 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzięki. Nie wiedziałem że ,,popychacz" jest w zestawie :oops: . Do listy dopisuję konektory i usuwam bowden.

Mam jeden chyba ostatni problem:

Czy wie ktoś może jakie przy jakim napięciu na celę ten regulator odcina prąd - nie ma możliwości zaprogramowania odcięcia, a ja bym wolał 3V na cele :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałes jeszcze o tym, że np w rc sklepie są tansze i lepsze silniki zobacz Ray 30A e max 16-18A przy takim samym ciagu waga 80g Ray e max 62g cena też się różni na korzyść e maxa.Producent podaje przy e maxie model 3D do 600g i spokojnie mozna sie zmiescic.

 

Smigło 9 cali do tego i model lata idealnie testowałem 11x5 i 10x5 na dwóch silnikach i model dziwnie latał ciezko było go utrzymac w zawisie i innych figurach 3D także cieżko przy małych predkosciach po dodaniu gazu strasznie nim zamiatało wydaje mi się że za duża siła giroskopowa od smigła działała na ten lekuti modelik co powodowało taki dziwne zachowanie.Na 9x5 mój Extrimek lata swietnie z silnikiem torque 20T/1030 i pakietem 1200 latam od 12- 15min a ciągu jest pod dostatkiem żeby wyjsc ostro w góre z zawisu czy jakiejś opresji ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.