Skocz do zawartości

IS-B Komar


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisałem wcześniej, byłby to model z założenia nielatający (np. dla tych, którzy nie mogą, nie chcą, bądź nie potrafią latać a chcą mieć taki model pod sufitem - znam kilka takich osóB).

Sugestia o tym, że (być może) mógłby latać jest moją własną i nie jest poparta żadnymi "badaniami" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Model bardzo fajny i zdaję sobie sprawę, że to prototyp, opracowywanie technologii itp, ale dlaczego na zdjęciu 33 krawędź natarcia jest taka, jakby to powiedzieć, pofalowana? Pewnie aparat zniekształca ;-) Na innych tego nie widać więc akurat to, w celach marketingowych, dobrze by było usunąć z prezentacji. Mnie osobiście razi. Na pozostałych wszystko wygląda imponująco i zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie. Czy Zbyszek mógłby opracować np Komara troszeczkę mniejszego - 2/2,5 metra rozpiętości i w wersji do samodzielnego złożenia? Nie wszyscy modelarze mają dostęp do holówki i nie wszyscy mają miejsce u siebie w domach na przechwywanie takiego cuda. Zdaję sobie sprawę że duże jest super, ale model mniejszy znalazłby napewno wielu odbiorców, a możliwość zbudowania szybowca własnoręcznie jawi mi się jako dodatkowy plus. Może i cena takiego zestawu troszeczkę by spadła.

pozdrawiam

milo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pytanie bezpośrednio do Zbyszka.

Z tego co wiem, nie jest w tej chwili zainteresowany przygotowywaniem nowego modelu (bo mniejszy model to nie jest tylko pomniejszenie wysunków) chociażby dlatego, że startuje z nowym projektem.

Poza tym, 4m to nie jest super duży model. W przypadku modelu szybowca to jest takie optymalne minimum dające przyzwoite własności lotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Pana Zbyszka bardzo dobrze. Powiem tak: może wystarczy pomiejszyć rysunki i za odpowiednią opłatą wystawić na sprzedaż, chętnie takie plany np Komara bym kupił. Dwóch lewych rąk nie mam i potrafię sam sobie wyciąć wszystkie elementy. Robię to od lat i jakoś moje szybowce latają. A co do tych 4 metrów? No racja , ale mniejsze też dobrze latają - wystarczy popatrzyć na zagranicznych stronach - i wyposażenie jest o wiele tańsze. Pozatym jaka wartość edukacyjna dla młodszych adeptów małego lotnictwa.

pozdrawiam

milo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem chęć posiadania planów przez milo jak i wykonania samodzielnie takiego modelu.

Ale wielkim błędęm przynajmniej moim zdaniem było by takie rozpowszechnianie ich na samym początku powstania modelu.

Przy pracy jaka zazwyczaj jest włożona w zrobienie ich, kupi kilka osób a będą mieli wszyscy.

Oldgliders to firma i coś takiego to strata dla firmy.

Co innego jak ktoś robi plany dla siebie i sporadycznie komuś odstąpi lub odsprzeda.

Dalsze odstępowanie planów nie biją tak w kieszeń.

Minimum na co może sobie firma pozwolić to sprzedaż zestawów kit i rysunki pomagające w montażu.

Ale może to tylko moje dywagacje i P. Zbyszek zrobi jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, jest to decyzja Zbyszka i ja za niego nie odpowiem.

Jeśli chodzi o koszt wyposażenia, to między modelem 3m a 4m różnica jest ...żadna.

Serwa standard i tu i tu będą się świetnie spisywać.

 

Co do planów, to nawet nie chodzi o stratę, czy brak zysków.

Po prostu wymaga to jakiejś pracy a obecnie wszystkie "siły" przerzucone sa na produkcję kolejnych Komarów jak i opracowanie planów Salamandry, która będzie kolejnym projektem (nie ukrywam, że mam w tym swój mały udział :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno. Widzę że trzeba dalej dłubać jak dłubałem. Ołówek, linijka, kalka techniczna itd. A tak a propos szkoda, że nie ma dostępnych planów modeli polskich szybowców, tych z przed 1939 i po 1945. Rozumiem zasady rynkowe, prawa autorskie itp. Na stronie Scalesoaring są zamieszczone plany m.in. Bocian, Grunau Baby, są za darmo a ich rozpiętość od 2,5m do ponad 3 m, tylko wymiary w calach.

milo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu chyba tego tak nie odbiera (jako akcji przeciwko Biniowi), więc nie wiem skąd u Ciebie taki pomysł :) hehe

 

Co do samego mocowania: przecież widać to na rysunkach i zdjęciach, więc w czym jest problem (jeśli już koniecznie chcesz mieć to w 100% zgodne z oryginałem)?

Chodzi o wytrzymałość takiego mocowania przy wykonaniu w skali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.