Skocz do zawartości

Ubezpieczenie "modelarskie" OC - 20010-2011


elektryki_rc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Gdzieś już o tym pisałem. Hestia specjalizuje się w ubezpieczeniach modelarz, paralotniarz i spadochroniarzy.

Powinieneś bez problemu uzyskać taka polisę. Jeśli nie to dam Ci namiary na mojego brokera. Facet jest absolutnie godny zaufania.

A co do ubezpieczenia kolegi smootny to również pokazałem to ubezpieczenie brokerowi.

I też stwierdził, że to samowolka, ale odszkodowanie do odzyskania. Nie wprost, ale do odzyskania. Każde towarzystwo ma prawo wypowiedzieć umowę zawarta przez "pośrednika" w ciagu 2 tyg. Jeśli nie wypowiedzieli to umowa nabiera mocy prawnej. Jeśli towarzystwo zostało ewidentnie naciągnięte przez "pośrednika" i nie zauważyło w pore to odszkodowanie dostaje się wówczas z ubezpieczenia jakie posiada samo towarzystwo na wypadek źle zawartych umów.

Niestety droga jest 3-4 krotnie dłuższa ale 100%-wa.

Jest też możliwość jeśli tym "pośrednikiem" jest broker, odzyskać pieniądze z ubezpieczenia jakie każdy broker musi posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W dniu 06.04.2011r. otrzymałem dwie oferty ubezpieczenia modelarskiego

1. Od agenta z Nowego Targu HESTIA

2. Od agenta z Nowego Sącza ALLIANZ

1. HESTIA Umowa ubezpieczenia OC w życiu prywatnym może zostać rozszerzona o szkody wyrządzone w trakcie uprawiania

modelarstwa, pod warunkiem umieszczenia na polisie klauzuli o następującej treści: Klauzula - ubezpieczenie OC osoby uprawiającej modelarstwo:

1. Na podstawie niniejszej klauzuli, z zachowaniem pozostałych, niezmienionych niniejsza klauzula

postanowień umowy ubezpieczenia, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osoby fizycznej

zostaje rozszerzone o szkody wyrządzone przez Ubezpieczonego w trakcie uprawiania modelarstwa,

ochrona objęte są także szkody wyrządzone przez model.

2. Górna granica odpowiedzialności Ubezpieczyciela za szkody wskazane w ust. 1 jest sublimat

w wysokości xxxxxxxxx* jednak nie wyższy niż suma gwarancyjna określona na polisie.

*należy wpisać wybrana sumę ubezpieczenia z opcji wskazanych poniżej:

s.g. 100.000 PLN - składka 100 zł

s.g. 250.000 PLN - składka 150 zł

w przypadku rozszerzenia poza teren RP zwyżka 50%

 

 

2.ALLIANZ Ubezpieczenie OC będzie obejmować uprawianie sportu modelarstwa lotniczego zgodnie z obowiązującymi w Polsce i Europie przepisami w tym zakresie .

 

Loty modelami będą odbywać się na terenach aeroklubowych oraz prywatnych terenach(za zgodą właściciela) dostosowanych do uprawiania modelarstwa lotniczego jak również terenach gminy (za zgodą właściwego organu).

 

OC dotyczyć powinno modeli zdalnie sterowanych (tzw.RC) z wyszczególnieniem:

1. modeli latających szybowców oraz motoszybowców (napęd stanowi silnik elektryczny o mocy do 3 kW) o rozpiętości skrzydeł od 1,5 metra do 5 metrówi wadze do 20 kg

2. modeli latających samolotów z napędem (napęd stanowi silnik elektryczny o mocy od 100W do 5kW lub silnik spalinowy o pojemności od 2,5 cm do 170 cm

 

sześciennych) i rozpiętości skrzydeł od 80 cm do 550 cm i wadze do 50 kg

składka roczna z SU 100 000,00 PLN i powyższymi warunkami będzie wynosić

160,00 PLN dla modeli do 5 kg

210.00 PLN dla modeli od 5-10 kg

260,00 PLN dla modeli od 5-20 kg

 

560,oo PLN dla modeli od 20-50 kg

Od kwot podanych wyżej minus 10% za jednorazową wpłatę

Ubezpieczenie obejmuje 3 osoby mieszkające z ubezpieczającym składka 60 zł(każda następna osoba dod. za 10 zł) + rozszerzenie ze składką 100 zl.

Proszę podać wagę modelu i robimy ubezpieczenie (po podjęciu decyzji polisa będzie wystawiona od ręki).

 

NR telefonów podam na pw lub mejla zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dostosowanych do uprawiania modelarstwa lotniczego

Robert czy wiesz coś o tym wyłączeniu.

Wczoraj zdarzył się wypadek na zawodach co zwróciło moją uwagę na szczegóły mojego ubezpieczenia w Alianz.Zawody były na boisku sportowym gminy.

Czy jednak spełniało ono warunki dostosowania do uprawiania modelarstwa to nie wiem ,bo nie są mi znane.Mojemu agentowi również.

 

(napęd stanowi silnik elektryczny o mocy od 100W

Wybicie oka przez halówkę nie spełnia warunków - tu wymienionego jak i poprzedniego.

 

na terenach aeroklubowych oraz prywatnych terenach(za zgodą właściciela) dostosowanych do uprawiania modelarstwa lotniczego jak również terenach gminy (za zgodą właściwego organu).

Nasze lotnisko położone jest na terenie poligonu wojskowego więc nie spełnia tych warunków.

 

Wynika z tego że płaciłem na darmo ubezpieczenie, bo jakby się stało coś poważnego a nie wybita szyba w aucie (taką szkodę zlikwidował Alianz jednak z kłopotami), to możemy sobie ..... w :ass:

 

Koledzy poratujcie bo kończy mi się ubezpieczenie ,zresztą jak widać nic nie warte.

Latamy z żoną ( również w zawodach) i nie stać nas na niemiecki klub bo to wydatek na dwie osoby ponad 1500 zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawarłem w zeszłym roku umowę z Hestią. Suma ubezpieczenia 100.000 PLN, składka 150 PLN

 

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym. Zakres podstawowy z rozszerzeniem o szkody wyrządzone:

- w związku z uprawianiem modelarstwa lotniczego

 

Klauzula - ubezpieczenie OC osoby uprawiającej modelarstwo

 

1. Na podstawie niniejszej klauzuli, z zachowaniem pozostałych niezmienionych niniejszą klauzulą postanowień umowy ubezpieczenia, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osoby fizycznej zostaje rozszerzone o szkody wyrządzone przez Ubezpieczonego w trakcie uprawiania modelarstwa, ochroną objęte są także szkody wyrządzone przez model.

 

Zaznaczam, że nie pytałem, czy ubezpieczenie obowiązuje w trakcie zawodów choć powinno być to oczywiste, wtedy kiedy się ubezpieczałem zakładałem że będę sobie spokojnie latał z dala od zabudowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.