Skocz do zawartości

klapo-lotki w mx-16s


BartekS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisales jaki masz dokladnie klopot!

 

Moze nie przyporzadkowales przelacznika do 5 kanalu (control set.)

 

Jeszcze dwie wiadomosci na poczatek:

 

- jesli w opcjach podstawowych zaprogramujesz "motor" to w mikserach nie pojawia sie "klapolotki :wink: ",

ale wystarczy ze zaprogramujesz pstryczek, ktorym chcesz zalaczac hamulce na kanale 5 ( np: 0% 110%) jak wczesniej pisalem i bedzie dzialac.

 

- jesli z kolei zaprogramujesz "motor no" to pojawi ci sie automatycznie duzo wiecej mikserow do wyboru, a i tak motor bedzie dzialal :idea: 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak z pamięci ale serwa w odbiorniku trzeba wpiąć w gniazda 2i6 i włączyć funkcję flaperon oraz dwa serwa na lotkach. Pojawi się wtedy w ustawieniach możliwość przypisania wyłącznika do tej funkcji oraz procentowe wychylenie lotek i steru wysokości w górę lub w dół w zależności od Twojego wyboru. Dopiero po przypisaniu wielkości wychyleń wyznaczonym przełącznikiem uruchomisz lotki. Będą się wychylać dużo wolniej niż drążkiem. Jak będę w domu po 16,00, sprawdzę to krok po kroku.

 

ok krok po kroku wygląda tak:

w ustawieniach ,,base set"

tail type normal

aile/flap 2aile

phase tu możesz wybrać3 i nazwać np ,,landing" oraz przypisać wyłącznik

jak najedziesz kursorem na symbol wyłącznika trzeba wybrany wyłącznik przełączyć w pozycję, w jakiej ma włączać funkcję klapolotek

 

przechodzisz do ,,phase trim"

masz phase ,,normal" i phase ,,landing"

gwiazdką oznaczoną masz fazę lotu włączoną daną pozycją wybranego przełącznika

przełączasz przełącznik aby gwiazdka znalazła się przy ,,landing"

ustawiasz wychylenie lotek (i ewentualnie steru wysokości)

i tyle

próby radzę wykonywać z niewielkimi wartościami wychyleń i na sporej wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gniazdo 2 i 5. Dzięki za czujność. 2 i 6 jest przy MX-12 i odbiorniku R 700 Tak to jest jak się przy obu radiach na przemian ....

Można pod dwa dowolne jak pisze buwi np przy czterokanałowym dwa serwa na lotki i przypisać do wejść odbiornika ale nie ma co na razie mieszać koledze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MX-16 nie ma to zupełnie znaczenia. :twisted:

Buwi ma racje.

Mamy tam taką miłą opcję "Receiver Out" i sam sobie możesz ustawić, na którym kanale ci wygodniej mieć dowolny kanał. :mrgreen:

 

Kanały podane w instrukcji są wyłącznie domyślne fabrycznie, bez grzebania w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do którego kanału a nie przełącznika ...

Przy fabrycznych ustawieniach dla drugiej lotki mamy piąty kanał. Chodziło mi o to, do którego przełącznika przypisać lotkę, żeby ją zmiksować, a potem uzyskać różnicowe wychylenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba jej przypisywać.

Trzeba ale nie lotkę tylko funkcję klapolotek. Jak wybierzesz skrzydło z dwoma lotkami jak napisał Rafał to w tym samym punkcie przypisujesz dowolny wyłącznik - może być ten z trzema pozycjami. Dalej czytaj kilka wypowiedzi wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ale nie lotkę tylko funkcję klapolotek.

Nie trzeba, tak jak pisał Rafał. Jeśli chodzi o samą różnicowość lotek, to przy wpięciu w kanały 2 i 5 serw lotek i przy ustawieniu typu skrzydła "aile/flap = 2 aile" zawsze jest aktywny mikser diff aile. Jak ktoś potrzebuje różnicowość na wyłączniku to może przypisać wyłącznik. Chyba że mamy na myśli to samo tylko inaczej to nazywamy ;)

 

A tak w ogóle, to nie wiem jakim cudem można nie zrozumieć jak to zaprogramować, toż to najprostsze radio do programowania jakie miałem... W instrukcji jest przykład programowania modelu, radzę się z nim zapoznać bo jest świetnie wszystko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to nie wiem jakim cudem można nie zrozumieć jak to zaprogramować, toż to najprostsze radio do programowania

Racja - łatwiej wziąć radio do ręki i zaprogramować na włączonym modelu obserwując co się dzieje niż to opisać bo się można troszkę zamotać. Samo ustawienie skrzydła z dwoma serwami pozwala na ustawienie różnicowe wychyleń a klapolotki to inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to nie wiem jakim cudem można nie zrozumieć jak to zaprogramować, toż to najprostsze radio do programowania jakie miałem...

Nie śmiej się tak ze starszego człowieka :D Jak mówiła moja babcia "Ja będziesz miał moje lata to na chleb będziesz mówił >byp<, a na muchy >ptapty<...

A całkiem poważnie to moje pierwsze komputerowe radio więc pytam, mając nadzieję na podpowiedź bardziej doświadczonych w tej materii :oops:

Dziękuję za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.