Skocz do zawartości

Cox 049, Odpalanie bez śmigła


Acerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj nabyłem nowego coxa do wicherka,chciałbym go odpalić ale nie mam dobrego smigła,w jednym temacie jest napisane że powinno go się odpalać na śmigle 6x3,6x4 ale tu http://coxengines.ca/product.php?productid=175&cat=16&page=1,jest napisane że najlepiej na 5x3 to w końcu na jakim?,mogę go odpalić bez śmigła?,czy jak odpalę go na 8x4 (tylko to mam) to nic się nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę go odpalić bez śmigła?

coś mi się wydaję że nie odpalisz go bez śmigła :wink:

 

jak odpalę go na 8x4 (tylko to mam) to nic się nie stanie?

nie znam tego silnika, ale na śmigle 8x4 może być "mu" trochę ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spokojnie odpalać na śmigle 6x3 lub 6x4 nie polecam śmigieł APC mają za duży otwór na wał i są miernej jakości. Używam do moich coxów śmigła Master Air coś tam 6x3 i Kavan 6x4 bardzo polecam.

milo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast smigła mozesz załozyc kawałek kółka metalowego (choc moze przy tym silniku wystarczy plastikowe).

Radze jednak uwazac z obrotami bo z czyms takim silniczek się wkreca rewelacyjnie na ponad 30tys. W ten sposób zgiołem korbowód w OS 32SX-H dokręcając mu jeszcze paliwa zeby nie dymił. Korbowód mam na pamiatke, bo nie widziałem jeszcze tak zgietego , dobrze ze nie wyszedł bokiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Panie, Ty nie grzmisz?

Odpalanie silnika bez śmigła = natychmiast połamać palce takiemu mędrcowi :evil:

Śmigło = koło zamachowe i chłodzenie,

nieobciążony zatrze się z braku chłodzenia, albo coś się musi urwać, bo wejdzie na tak wysokie obroty, że któraś część nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Panie, Ty nie grzmisz?

Odpalanie silnika bez śmigła = natychmiast połamać palce takiemu mędrcowi :evil:

Śmigło = koło zamachowe i chłodzenie,

nieobciążony zatrze się z braku chłodzenia, albo coś się musi urwać, bo wejdzie na tak wysokie obroty, że któraś część nie wytrzyma.

I o to chodzi ........ już jest robota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.