Skocz do zawartości

BEC i zasilanie odbiornika


GAWPIO

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy , mam problem, ostatnio dostałem duuuużo aku Lion sa używane ale dają jeszcze 6-8 A prądu, w porywach dają i 11A ,ale niekiedy zadziałają zabezpieczenia które posiadają i jest problem model bez napięcia no i odbiornik , dalej wiadomo... i teraz pytanie , czy mogę wraz z regulatorem jeszcze podać zasilanie odbiornika osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A niby czemu nie - musisz tylko odlaczyc czerwony przewod z wtyczki BEC zeby BEC w regulatorze nie zderzal sie z zewnetrznym.

Ale wtedy to już odbiornik nie jest zasilany z BECa, tylko z zewnętrznego źródła. Zrozumiałem, że chodzi o równoczesne podłączenie regulatora z BECem i dodatkowego zasilania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest BEC nie wolno podłączać do odbiornika innego źródła napięcia.

Wyeksponowałeś poradę kolorem czerwonym, więc sprostuję tylko że jest to BARDZO BŁĘDNA I JEDNOCZEŚNIE BARDZO ZŁA RADA LUB NIEUMYŚLNIE WPROWADZAJĄCA W BŁĄD.

 

W niektórych sytuacjach jest wręcz wskazane (większa liczba serw w modelu) korzystanie z oddzielnego źródła zasilania eliminując BEC w sposób jaki przekazał to Leszek_K (wypinając czerwoną, plusową żyłę w przewodzie regulator-odbiornik).

 

Naturalnie nie można stosować dwóch źródeł zasilania na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może jestem niecztaty Leszku ale za to myślący. Czy jak od regulatora z układem BEC odłączę czerwony przewód, to układ BEC będzie podłączony (aktywny)? NIE. Podłączam wtedy regulator z układem BEC ale sam układ BEC jest nieaktywny, czyli tak jakby go nie było. Wtedy potrzebne jest zewnętrzne źródło zasilania. A co napisałem? Podłączanie układu BEC i dodatkowego źródła zasilania jest niedozwolone. Ktoś to kwestionuje? Regulator, regulator z układem BEC i układ BEC to trzy róźne urządzenia. Gratuluję tym, którzy do odbiornika podłączają regulator z aktywnym układem BEC i dodatkowe źródło zasilania.

Marcin czym się różni Twoja wypowiedź korzystanie z oddzielnego źródła zasilania eliminując BEC od mojej, że nie wolno podłączać regulatora z aktywnym układem BEC i zewnętrznego źródła zasilania?

Ujmując to w najkrótszy z możliwych sposobów - do odbiornika podłączamy tylko jedno źródła zasilania.

Nadal uważacie, że udzieliłem złej porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystanie z oddzielnego źródła zasilania eliminując BEC od mojej, że nie wolno podłączać regulatora z aktywnym układem BEC i zewnętrznego źródła zasilania?

Napisałeś:

 

Jak jest BEC nie wolno podłączać do odbiornika innego źródła napięcia.

Rozumując w kontekście tematu można odczytać "jak jest BEC w regulatorze nie wolno..." a trudniej domyślać się że chodzi o aktywny lub też nie BEC.

 

Z resztą jak napisałem:

 

...więc sprostuję tylko że jest to..RADA LUB NIEUMYŚLNIE WPROWADZAJĄCA W BŁĄD.

Dobrze że Ty wiesz jak to ma być wszystko podłączone - nikt Tobie tego nie zarzuca, ale nie wszyscy to wiedzą - stąd w ogóle ten temat. Starałem się jedynie zadbać o to by odpowiedź była jasna i doprecyzowana - nie mniej mi i innym za złe tego że odniosłem wrażenie że Twoja odpowiedź taka nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Marcinie i Leszku fajnie, że wyjaśniliśmy sobie tą kwestię bez jakiejś urazy (przynajmniej z mojej strony). Może z wiekiem zaczyna dopadać mnie rutyna i pewne kwestie, które dla mnie wydają się normalne, oczywiste nie muszą być takie dla kogoś innego, a tym bardziej dla początkującego modelarza. Dzięki Marcin, że zwróciłeś mi na to uwagę i postaram się o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy ten schemat oznacza, że nawet jeżeli będziemy stosować odrębny (w stosunku do akumulatora silnika) akumulator do odbiornika i serw musi on być zasilany za pośrednictwem BECa? Rozumiem, że stosując odrębny akumulator silnika i regulator z BECiem, podłączając go do odbiornika muszę odłaczyć czerwony przewód BECa?

Czy jest sens stosowania odrębnego zasilania w Mentorze MPXa przy takim silniku i regulatorze

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4042,silnik-2826-12-i-regulator-dl-60a-pulso

i dwóch serwach Hs 325HB i czterech HS 82 MG (lotki i klapy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten schemat oznacza, że nawet jeżeli będziemy stosować odrębny (w stosunku do akumulatora silnika) akumulator do odbiornika i serw musi on być zasilany za pośrednictwem BECa? Rozumiem, że stosując odrębny akumulator silnika i regulator z BECiem, podłączając go do odbiornika muszę odłaczyć czerwony przewód BECa?

Czy jest sens stosowania odrębnego zasilania w Mentorze MPXa przy takim silniku i regulatorze

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4042,silnik-2826-12-i-regulator-dl-60a-pulso

i dwóch serwach Hs 325HB i czterech HS 82 MG (lotki i klapy)?

Robert schemat jest chyba wystarczajaco czytelny :D .Odbiornik mozna tez zasilic osobnym pakietem np.4,8V, wtedy bec jest zbyteczny,reszta jak na schemacie,czerwony przewod w reglu(+)musi byc odlaczony.Takie rozwiazanie ma jedna wazna zalete,jak sie regulator spali w czasie lotu nadal masz zasilanie w odbiorniku i kontrole nad modelem.Takie rozwiazanie jak na schemacie wyzej jest napewno bezpieczniejsze.Robert zrob jak na schemacie i bedzie ok,Mentor dluzej polata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.